Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apró probléma, ami hosszútávon...

Apró probléma, ami hosszútávon sok pénzt elvisz. Hogyan lehet veszekedés nélkül megoldani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég kicsi probléma, de nem állunk annyira jól anyagilag, hogy ezt "megengedhessük". Szóval, reggelente csinálok a páromnak szendvicset. (Én csak 6 órásban dolgozom, ő 8 órában.) Mindig 2-3 zsemlét szokott, rakok bele neki szalámit, májkrémet, meg zöldséget. Amit épp kér, és ami van itthon. (Ő kéri, nem én erőltetem rá!). Ha máshol venne reggelit, 4-500 ft-ba kerülne, így azért olcsóbban kijön. Ez így megy már régóta. Egyszer-egyszer még sütök is mellé egy kis piskótát, azt is szokott vinni. Egyik munkatársától megtudtam, hogy ezeket a szendvicseket ő kidobálja, és vesz helyette péksüteményt. (A munkatársa azt mondta, hogy amiket a párom a "büfében vesz", nagyon sz*rok, és kidobja őket, és elmegy a közeli pékségbe reggeliért). És már legalább 2 hónapja csinálja. Mikor rákérdeztem, a párom azt mondta, egy kéregetőnek adta oda a szendvicseit, és azért vett magának mást. Heti 2000-2500 ft amit reggelire költ, plusz kb 800 amit zsemlére, felvágottra költünk. Ez havi szinten elég sok. Ebédet is szerettem volna küldeni neki (este megfőzőm, másnap reggel éthordóban elviszi), de félek, azt is csak kidobná. Egyszerűen nem tudom, hogyan deríthetném ki, sértődés nélkül. Minden pénzt be kell osztani, nem férnek bele ilyen plusz kiadások. Szerintetek?
2009. dec. 15. 15:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Reggelente veszek neki FRISS zsemlét meg felvágottat. Ha ő nem kérné minden este, hogy csináljak neki szendvicset, nem kelnék fel fél6kor. Ő kéri, minden este rákérdezek, biztos, hogy szeretné-e? Nem unja? Nem szeretne valami mást?

Hiába beszéltem vele, megsértődött, hogy ezzel megvádolom, hogy kidobja. Nem mindegy, hogy naponta 500at költ reggelire, vagy esetleg 150ből kijön.

Albérletben lakunk, ezt elfelejtettem leírni. Saját lakásra szeretnénk spórolni.

2009. dec. 15. 16:05
 12/24 anonim ***** válasza:

én párom se eszi meg egy ideje a szendvicset,rakhatok bele akármit...ezért előrecsomagolt péksütit kap,mindig szol előre,ha vmelyik már annyira nemtetszik neki,vegyek másmilyet...bűfébe nagyondrágák,de egy nagyobb boltban 100-as/darab körül van,és nem lesz semmi baja másnap reggelre ha este megevszem hazafele...


sztem ő is megunta a szendvicset (még otthonlaktam,anyám is állandoan azt csomagolt,hiába mondtam h nemkell,nem eszem meg...hazavittem,tüntetőleg otthon dobtam kukába,hátha észhez tér:D)

22/L

2009. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ha nem kérné, nem csinálnám neki. Ő kéri. Felajánlottam, hogy hozok neki reggelente péksütit, az olcsóbban jönne ki, mintha ő venné meg. Azt mondta, jó lesz a szendvics, mert imádja, ahogy elkészítem.
2009. dec. 15. 16:08
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kidobja? Járj utána!
2009. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt akarod kideríteni, hogy tényleg kidobja-e, akkor mondjuk egyik nap csinálj valami nagyon borzasztó szendvicset. Mondjuk kenjél lekvárt a szalámi alá.

Ha megeszi, lehet, egyből hívni fog, hogy halló drágám, mit tettél te a szendvicsembe?

Ha nem, akkor este huncutul megkérdezheted, hogy hogy ízlett a mai szendvics? Ha bele sem szagolt, akkor szemrebbenés nélkül rávágja, hogy finom volt. Ha megkóstolta, csak nem akarta szóvá tenni hogy rossz a kaja, akkor úgyis észreveszed, hogy zavarba jön.

Tudom, kicsit gyerekes teszt, de ha a kérdező párjával ne lehet felnőtt módjára megbeszélni a dolgokat, akkor muszáj valami kis trükköt bevetni.

2009. dec. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Valószínűleg kidobja, hisz egy kollegája mondta, aki nem tudta, hogy a szendvicseket én gyártom.

De holnap megcsinálom ezt a lekváros tesztet. Volt, hogy palacsintát sütöttem neki, azt bezzeg megette.

2009. dec. 15. 16:46
 17/24 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell ebből ügyet csinálni.Voltak nálunk is hasonló szituk az én párom legalább nem kidobta hanem hazahozta:) Meguntam.Azóta nem kelek fel csinálni neki ,vesz magának amit akar.Felnőtt emberek vagyunk tudja,hogy mennyi egy reális ár amit kajára költhet.Viszont tudja azt is,hogy ha sokáig melózom,vagy húzós időszakom van akkor nem főzök és bent vesz magának főtt kaját.Ez mind vita és hang nélkül:) Nézd a jó oldalát legalább egy picivel tovább aludhatsz:)
2009. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Megértem ha kiakadtál. Bunkóság tőle. Mondja meg ha nem eszi meg. Nem csak az anyagiak miatt. Készítess vele valamit amit te szeretsz és véletlenül csórd ki előtte a kukába. Majd megtudja milyen!
2009. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, felnőtt emberek vagyunk, beszéljük meg. Nem, ő nem képes mondani, hogy nem akar szendvicset enni, ne keljek fel korán, majd vesz magának valamit. Minden este kérdezi, mikorra húztam fel az órát, mondja, hogy most sima párizsit enne, kellene sajt is bele stb.
2009. dec. 15. 19:55
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy az a kolléga csak félreértett valamit? Vagy te értetted félre?

Lehet, hogy tényleg megeszi, te meg most azt hiszed átver,mert a kollégája benézett valamit...


mondd meg neki, amit hallottál, hogy a kollégája szerint kidobja a szendvicseket. Lehet, hogy majd néz nagyokat, hogy honnan vetted ezt :D

2009. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!