Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg, hogy nem...

Miért nem érti meg, hogy nem akarok?

Figyelt kérdés

4 éve mikor összejöttünk a férjemmel nem igazán szeretett volna babát.Idővel ez megváltozott(szerencsére)és minden napos volt a baba téma.Én mondtam,hogy szeretnék gyereket de csak is egyet.Megbeszéltük,ő is így gondolta.Na most azzal nyaggat,hogy mindenképp szeretne még egyet akár kettőt is.Mi változhatott meg benne,hogy így gondolja?

Neki van az előző kapcsolatából egy 9 éves kisfiú aki nagyon problémás kisfiú.Nagyon szeretem nem arról van szó de szerintem ennyire nem kellene túlvállalni magunkat.Nem mindegy,hogy az ember 2 vagy 4 gyereket nevel.Egyébként is sose vágytam többre csak egyetlen kisfiúra.Miért nem tudom megmagyarázni neki,hogy én ezt nem szeretném?


2014. márc. 18. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz többet,semmiképp ne menj bele.Ha az egyik fél nem akarja a kettő közül,akkor nem tanácsos bevállalni.
2014. márc. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van már egy gyerek? Ha van, akkor meg kell beszélni. Ha még nincs, akkor ez még nem aktuális.
2014. márc. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán van már közös gyereketek? Ha még nincs, akkor nagyon ráér emiatt eszmét cserélni.
2014. márc. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van egy közös igen,és nem szeretnék többet.
2014. márc. 18. 08:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem sem derült ki, hogy egyáltalán van-e már gyerek.

Ha nincs ezt így előre nem lehet tudni. Majd meglátjátok, hogy bírjátok. Vágytok-e még több gyerekre. De előre tök felesleges ezen vitatkozni, amíg azt sem tudjátok, hogy milyen.

2014. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor talán az lehet, hogy ő vágyik egy kislányra.

Ha jól értettem az előző kapcsolatából is kisfiú lett és nálatok is.

2014. márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat ha kissé értelmetlen voltam de kissé ideges vagyok ma.

Szóval van egy 9 éves kisfiú az előző kapcsolatából.

Nekünk közösen meg egy 15 hónapos kisfiú.

2014. márc. 18. 08:50
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt nem értem,hogy mi változhatott meg benne.Nem volt sosem gyerek centrikus,nem tudott mit kezdeni velük.

Aztán úgy döntött legyen közös babánk.Én örültem bár a kisfiát is sajátomként nevelem(nem állandóan van nálunk).

Megszületett a pici és mint akit kicseréltek.Imádja a picit és állandóan vele szeretne lenni.Ami nem baj ne értsetek félre csak meglepő számomra.Ha rákérdezek mitől a változás nem tud konkrét választ adni.Annyit mondd mert egyszerűen imádja és kész.

2014. márc. 18. 09:02
 9/10 anonim ***** válasza:

A közös gyereketek óta ébredt fel benne igazán az apaság érzése, ez változott.

Örülj neki, de ha nem szeretnél több gyereket, akkor ne vállalj.

2014. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető. Valószínűleg most hogy van, már nem fél tőle. Sőt, tetszik neki, ezért vágyik még egyre.

De az is érthető, hogy te nem szeretnél többet. Viszont nem kell ennyire kategorikusan elzárkózni, mert ahogy a párod változott ilyen téren, lehet, hogy pl. 4 év múlva te is vágyni fogsz megint egy kisbabára.

2014. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!