Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire gáz lenne,...

Tényleg ennyire gáz lenne, hogy ennyi idősen családot akarok?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, idén diplomázok (levelezőn), felsőfokú nyelvvizsgám van, 3 év teljes munkaidős munkaviszonyom. A párom 32 éves, ő is dolgozik. 2.5 éve vagyunk egy pár, 1.5 éve élünk együtt. Kocsink van (hitelmentes), 3 szobás lakásunk van (Fundamentából, de tudjuk fizetni, meg nem kell olyan sokat fizetni, meg nem is sokáig.) Nekem minden vágyam már 1 kisbaba, a párom is nagyon szeretne apa lenni. Szóval ha meglesz a diplomám bele is kezdünk a baba projektbe :) De vasárnap a családi ebéden feljött a téma, és véletlenül elszóltuk, hogy lassan elkezdünk próbálkozni, és kb. mindenki úgy csinált, mintha 14 éves lennék. A tesóm is azóta is irkál nekem, hogy nehogy szüljek már még (neki 30 évesen lett az első), a sógornőm szintén (neki 33 évesen lett) A barátnőm is azt mondja, hogy nem is érti, minek gondolkodok ilyenen.
2014. febr. 27. 03:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
szerintem teljesen normális
2014. febr. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
30%
Itt az újabb tiniagyú felnőtt, aki telesírja a világot, mert a saját családjától kapott egy tanácsot... "baba projekt" ezért kár volt tanulni.
2014. febr. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
40%
Én azt mondom neked, hogy még ne tedd. Tönkre fog menni az életed. Ráérsz majd 10 év múlva, most élned kell. Megismertél 1 valakit, az még nem biztos, hogy a párod. Főleg akkor nem, ha 19 évesen jöttetek össze. Ilyenkor még változik az ember, én 22 évesen teljesen mást akartam, mint ma, és örülök, hogy nem csináltam. A párod 32, ott már érthető a dolog, én is akkorra szeretnék majd, neked még élned kell, és életet felfedezni, nem babázni, mintha csak az az egy dolog lenne az életben. Mindig sajnáltam az ilyen embereket, akik beszürkültek ebbe a család-gyerek képbe, és élni meg elfelejtettek. Utazz, láss világot, legyél önálló, élvezd az életet..:) Most az jár neked. Persze gyereket is vállalhatsz, de én rengeteg olyan nőbe futok bele, aki azért nem kell, elhagyta a párja, és 30 évesen van egy 3 éves gyereke. Aztán kétségbeesetten próbál párt találni magának. Ezen gondolkozz el, ebbe nehogy beleess, mert nekünk nagyon zavarja a szemünk ez, nem is a gyerek, hanem hogy elkapkodta az egész gyerek dolgot, aztán pedig reménytelenül rohangál egy törődő férfi után, akik az ilyen nőktől 98%-ban csak szexet akarnak.
2014. febr. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Én megértelek. Ahogy írod, az anyagiak adottak, tehát ez ellen biztos nem lehet senkinek kifogása.

Csak egy dolgot gondolj át: a párod az, aki mellett egy életet le szeretnél és le is lehet élni? Ha a válaszod igen, akkor vágjatok bele és sok boldogságot!


Egyébként meg nem mindenkinek a bulizás 30 éves korig az életcélja. Szóval biztos le leszek pontozva, de aki nem indokol, csak ennyit tud, az nem is ér többet.

2014. febr. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
39%

Azért mielőtt nyakig merülsz az önsajnálatba és a meg nem értettségbe, egy percig ülj le és gondold át, hogy csupa olyanok intenek türelemre,nakik szeretnek téged ÉS már van gyerekük. Úgy hiszed, mint minden fiatal nő, hogy a gyerekvállalás az csupa púderillat és kismackós ruhácskák nézegetése, közben meg inkább ilyen a valóság: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Szóval ne hergeld bele saját magadat, hogy minden rokonod rosszat akar neked, de te mind a 22 éved életbölcsességével átlátsz a gonosz szándékaikon...

2014. febr. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, nem tizenéves vagy mar. Ha megvan a megfelelő anyagi es érzelmi háttér, ne mások véleménye számítson. Felnott emberként egy valakinek van beleszólása ebbe: a parodnak. Ha ti ketten ugy érzitek, itt a családalapítás ideje, akkor rajta.
2014. febr. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy gondolom, hogy minden adott ahhoz, hogy jöjjön a pici. Ha azt érzed, hogy a pároddal szeretnéd leélni az életedet, vágytok egy babára, akkor ne másra hallgass, mert úgyis ti ketten fogjátok nevelni. 24 évesen lettem terhes, picit idősebben, mint te. Én voltam az első a családban, a barátok közt aki szült. Nem bántam meg. Ha belegondolsz, régen normális dolog volt, hogy 22 évesen a lányok gyereket szülnek, csak ma változott ez sok szempont miatt. De nálad már megvan minden, ami másoknál késlelteti a gyerekvállalást (biztos anyagiak, biztos állás, biztos párkapcsolat). Akkor mire vársz?
2014. febr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
57%

Az lenne a normális, ha a nők ilyen korban szülnének, és nem 30 éves koruk után. Nem értem, hogy miért kellene egy nőnek bulizni, kiélni magát?

Neked van igazad, főleg, hogy meg van minden, ami a gyerekvállaláshoz kell.

2014. febr. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne más véleményére hallgass, hanem éljétek úgy az életeteket ahogyan ti szeretnétek, ahogyan jónak látjátok. Mindig lesznek körülöttetek olyan emberek, akiknek valami nem fog tetszeni. Az olyan indokokat sosem tudtam elfogadni, hogy "biztosan el fog hagyni a párod, fiatal vagy még, egyedül maradsz 30 évesen egy gyerekkel, stb." Ugyanis arra sincs semmi garancia, hogy 35 évesen nem fog elhagyni valakit a párja. Ilyen alapon ne is legyen senkinek párkapcsolata, mert sosem lehet tudni mi lesz 5-10 év múlva.

Azt sem tudom elfogadni, hogy akik "fiatalon" szülnek, biztosan megbánják majd, mert "élniük kell még". Akkor mondok egy ellenpéldát ismerősi körömből. Van egy házaspár, akik nagyon karrieristák, vezető beosztásban dolgoznak, 35-40 évesek. Nem akartak gyereket 30 alatt, mert karriert szerettek volna. 5 éve mégis bevállaltak egy gyereket, de az anyuka fél évig tudott otthon maradni a gyerekkel, mert a beosztása miatt vissza kellett mennie, féltette a pozícióját. Ma ott tartanak, hogy mintha a megszokott, kényelmes, pénzhajótó életüket hiányolnák, ugyanis 10 évig ezt szokták meg, amibe most egy gyerek nem nagyon illik bele. A gyerek állandóan a nagyszülőkkel van, mert a szüleinek nincsen idejük rá. Én azt vallom, hogy gyerek után is lehet karriert építeni, s mire az ember 30-35 éves lesz, már nem kell azon izgulnia, hogy a 3 év alatt míg a gyerekkel van otthon, vajon visszaveszik-e, megmarad-e még a felépített biztos pozíciója egy cégnél, stb. Egyetértek azzal a hozzászólóval, hogy nem mindenkinek a buli, az utazgatás, a pénzhajtás az elsődleges életcélja. Én 24 éves vagyok, 1 év múlva tervezzük a családalapítást a párommal, de nekem is vannak olyan barátaim, akiknek a legfontosabb, hogy minden hétvégén egy pubban üljenek, mert az az egyetlen (számukra) jó dolog, ami történhet velük. Ők is már-már megvetően néztek rám, amikor beszéltem a terveimről. És le merném fogadni, hogy lesz köztük olyan, aki 30 évesen majd futni fog a pasik után, és keresi majd a potenciális apa jelöltet, mert úgy érzi majd "késésben" van. (De ez egy általánosítás persze, de előfordulhat, és ismerek olyat, akivel elő is fordult, hogy 30 évesen döbbent rá, hogy nincs mellette senki, és már-már megszállottan kapaszkodott minden férfiba aki szóba állt vele.) Tehát mindenre van ellenpélda, és mindenki úgy élje az életét ahogyan neki jó!

2014. febr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
65%

Nem, nem gáz. Régen a nők ennyi idősen már vénlányok voltak. Ha te úgy érzed, hogy itt az ideje, és szülni akarsz, akkor tedd azt és ne foglalkozz másokkal. Minden ember másként és máskor érik meg. Van, aki 33 évesen sem lesz anyának való soha, mert egy infantilis kis liba marad, van, aki már 20 évesen érett a szülői létre.


Ami kérdéses számomra az az, hogy annyira szülni akarsz, de egy 10 évvel idősebb pasitól (ami erős apakomplexusra utal), és mégis annyira függsz a környezeted véleményétől, hogy itt szavaztatod meg az embereket, hogy szülj vagy sem, holott elvileg okos, értelmes (vagy legalábbis jó képességű és szorgalmas) egyetemet vagy főiskolát majdnem elvégzett nő vagy.


Nem kell bejelenteni, hogy mik a terveitek, HA felnőtt emberek vagytok, hanem csinálni. Egy felnőtt ember döntéseihez nem kell senki jóváhagyása.

2014. febr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!