Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anyós? Vagy "jogos" a düh?

Rossz anyós? Vagy "jogos" a düh?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve elhunyt a fiam, tragikus hirtelenséggel.

Mindvégig azt hittem hogy a menyem imádja, le sem szakadtak egymásról.


Van egy 6 éves és egy 4 éves unokám. Sajnos mindkettő tartós beteg.Sajnos pelenkázni, etetni kell őket.


A lényeg az hogy a menyem már a temetés után elkezdett bulizgatni, mikor élt a fiam akkor sem csinált ilyet, most meg úgy gondolom egyedül lett két beteg gyermekkel, nem kellene.

Lehet én vagyok túl elfogult, de nekem ez nem tetszik.

Mondhatom azt hogy a menyem apja nem is szereti az unokáit, mivel beszélni nem tudnak, ezt a menyem anyja mondta.

De a kis menyem eljár szórakozni, otthon hagyva az anyjáékkal a gyereket. Szeretnék vele erről beszélni, de tudom támadásnak venné ezért hallgatok! Mit tanácsoltok ebben az esetben?? Úgye más anyának is rosszul esne ez?


2014. márc. 19. 12:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok pszichológus, de szerintem vagy "kibulizza" magából a feszültséget, vagy bekattan.. Azt a nőt csak veri az élet, nem hinném, hogy ezt ne kellene valahol kiadnia magából.
2014. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
98%
A problámák elől menekül a bulikba. Kérdezd meg miben segíthetsz neki hátha mond valamit.
2014. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván azért csinálja hogy ne maradjon 2 beteg gyerekkel teljesen egyedül gyakorlatilag csapdában van nem kéne töle sajnálni egy kis szorakozást.
2014. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

szerencsétlen menyed, ha mindenképpen szólni akarsz, akkor azt mondd neki, hogy vállalod pár órára a gyerekeket.

Csodálom, hogy még normális :(

2014. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
azért hogy egy családban két gyerek is ilyen beteg legyen, ritka, szinte kizárólag ikreknél fordul elő (én 21 éve vagyok gyógypedagógus, sosem találkoztam még testvérekkel ikren kívül). Szóval érthető, ha elege van az életből, a párja halála lehetett az utolsó csepp. Segítsetek neki.
2014. márc. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%

Rossz anyós vagy! Nem ez a szerencsétlen nő halt meg, hanem a fiad. Ne akard már őt is eltemetni. Milyen élete van? Fiatalon elveszítette a férjét. Van két kis beteg gyereke. Akkor nehogy már ezt sajnáld tőle!

Szerintem is ez egyfajta menekülés a problémák elől, így néhány órát talán ki tud kapcsolni és nem a fájdalmára meg a nehézségekre gondol.

Semmi rossz nincs abban, ha egy egyedülálló nő eljár valahova és addig a szülei vigyáznak a gyerekekre.

2014. márc. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
1 év gyász után már elfogadható ha a menyed élni akar. Nincs ebben semmi rossz. Végül is ő még él. Inkább ajánld fel, hogy mint nagymama vigyázol az unokákra. De azért nem szabad megszólni a menyedet mert az életet választja és nem akar élőhalott lenni..
2014. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Rendben! Értettem, nem kell rossz anyósnak nevezni, csak azért mert szerintem én semvagyok könnyű helyzetben! A fiamat elveszítettem, és kicsit úgy érzem mintha ő boldog lenne. Sokkal igénytelenebb volt régen, most pedig ad magára túlzottan is. Mintha pasit akarna felszedni, és tudom nem tudjuk semmiképpen sem feltámasztani de túlzásnak érzem. Elnézést ha ezzel én vagyok egyedül, de azt hiszem mások sem írták azt hogy járok haosnló cipően.
2014. márc. 19. 12:49
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindenekelőtt részvétem.


1.- Hát szerintem te is felajánlhatnád, hogy vigyázol a gyerekekre, ha a menyed apjánál nem érzed a gyerekeket jó helyen.


2.- Mégis mit vársz a menyedtől? Mennyi terhet bír el egy ember? Van két beteg gyereke, akikről már 6 éve a nap 24 órájában gondoskodik. Azonban csinálta, támogatta benne a fiad. Azonban a fiad meghalt. /gondolom a tragikus hirtelenség öngyilkosságot jelent, ami talán ebben a helyzetben nem is lenne annyira egyedi megoldás/

Ott maradt menyed egyedül. Nyilván el kell járnia emberek közé, mert a fiad már nem tud vele beszélgetni. Kell neki az egészséges, felnőtt kapcsolat.


3.- Kritika helyett inkább gondolkodj el azon, hogy milyen helyzetben maradt szegény. Ha a fiad öngyilkos lett, és nem balesetet szenvedett, és így itt hagyta a gyerekeit és a feleségét, akkor sorry, de azt kell mondanom nem érdemel sajnálatot.


Én a helyedben nem haragudnék a menyemre, hanem segítenék az unokák körül, valamint ha annyira betegek, hogy pelenkázni kell őket, vagy szellemileg sérültek, akkor segítenék keresni egy napköziotthonos intézményt, ahol nappal foglalkoznának velük, majd segítenék munkát keresni a menyemnek.


Az élet nem áll meg, tovább kell mennetek, de közösen. A menyednek újra kell építenie az életét.

2014. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen nő :( Fiatalon özvegy lett, van két súlyosan sérült gyereke... Csoda ha még ép eszénél van. Teljesen érthető, ha valahol ki kell eresztenie a gőzt. Ajánld fel a segítségedet, vigyázz néha te is a kicsikre.
2014. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!