Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szomszéd...

Mit csináljak a szomszéd szőke macával?

Figyelt kérdés

Párommal meguntuk a városi életet, nyugodt élet reményében vidéken vásároltunk egy családi házat. Úgy gondoltuk a gyereknek is jobb lesz, ha nem plázákban és paneltömbök közt nő fel.

Minap gereblyéztem az udvaron (a kerítés és a kert még nincs készen, csak ideiglenes drótkerítés van felhúzva), mikor észre vettem, hogy a szomszéd oldalon a kert végén egy hidrogénezett hajú szőkeség ólálkodik a mi telkünk felé és nagyon leskelődik. Mikor észre vett, félre vetette a fejét, nem is köszönt és elballagott. Férjemnek meséltem, hogy mi történt, erre kiderül, hogy ő már ismeri, a szőkeség már volt nálunk, mikor ÉN nem voltam ott. Valami ronda macskával ballagott át, megkérdezni, hogy a miénk -e. Persze még ott sem laktunk, még csak a férjem dolgozgatott a ház körül a barátaival. Erre ma beállított a férjem egyik barátja, és megkérdezte, hogy a "jó nő azóta nem volt nálatok?"

Teljesen kiborultam. Közöltem a férjemmel, hogy min. 2 méter magas betonkerítést akarok az egész telek köré, és olyan kaput, amin nem látni be, és ha megtudom, hogy ez a szőke pipi még egyszer beteszi hozzánk a lábát, ha nem vagyok otthon, gereblyével vágom végig. Nekem itt nem fogja bámulni, ahogy a férjem póló nélkül mossa a kocsit, és nem vagyok hajlandó a haverok miatt áthívni az esti grillezésre sem.

Igen, talán féltékeny vagyok és ideges. Már utána kérdeztem a kedves szomszéd csajnak, állítólag nemrég már szétszedett egy családot, ahol még kicsi gyerek is volt, miatta váltak el. Nem tudom mi tévő legyek, mert anyukám meg mindig azt mondogatja, hogy rossz szomszédi viszony olyan mint egy átok, és épp a nyugalom miatt költöztünk vidékre. Mit javasoltok?



2014. márc. 20. 19:31
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
96%
Anyukam mindig azt mondta, hogy ha megnyeri a no a ferfit hat vigye. Akkor legalabb megszabaditotta egy olyan embertol, aki atveri.
2014. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Az dühített fel főleg, hogy nekem nem is köszönt, direkt félre vágta a fejét másik irányba, mintha ott sem lennék. Nem csak a férjem a szomszéd, hanem én is, és a kicsi gyerekünk is, de mint lejött, őt csak a férjem és a barátai érdeklik. Ha normális lenne, nekem is köszönne, nem fordulna el. Utálom ezt a fajtát. Bízom a férjemben, de ha belegondoltok, szörnyen idegesítő egy leskelődős maca, aki ha észre veszi, hogy én is ott vagyok, akkor eliszkol, ha meg nem vagyok ott, fogja a rühes macskáját és átballag vele.

Igaza van azoknak, akik azt írják, hogy az ellenséget közel kell tartani magamhoz, de esélyem sincs vele szóba elegyedni, mert kerül. Sok idegességbe került a ház vásárlása, átépítése, költözés, alig alszom a kicsi miatt, épp fogzik. Pont egy ilyen h...e nem hiányzik a szomszédból, aki a férjem után kémkedik.

Bízom a férjemben, de szerintem egyik nőnek sem esik jól azt hallani, mikor a haverok irigykedve jegyzik meg, hogy milyen "jó csaj" van a szomszédban, meg vigyorogva kérdezgetik, hogy volt -e már nálunk azóta. Dühítő, hogy még fel is hozzák a figyelmét rá, hogy milyen "szerencsés". Mintha én egy nyomi lennék. A barátra is pipa vagyok, és a férjemre, hogy csak megvonja a vállát közömbösen, és nem állítja le...

2014. márc. 20. 20:55
 23/56 anonim ***** válasza:
18%
De eddig a nem vetted észre a nőt? Ezt nem értem. Gondolom nem egyszer megnéztétek a házat, újítottátok, költöztetek stb. Eddig nem jelent megy csak most? A nőnek nincs férje? Engem is biztos idegesítene, de ilyen idegbe meg nem lehet élni. Oké, hogy bosszantanak a haverjai párodnak, de ez nem párod bűne meg nem is a szomszéd nőé. Ez meg hogy elcsapta a fejét mikor kint voltál ez többször is előfordult, vagy eddig egyszer találkoztatok kint össze? Nem védeni akarom a nőt ne érts félre, de legközelebb próbálj meg jó hangosan átköszönni neki, hogy helló szomszéd, milyen szép ez vagy az a kertedben. Próbálj meg beszélgetésbe elegyedni vele, legyél te a kezdeményező és ne utálkozz. Nálunk mikor kicsi voltam anyámék egy putris cigánytól vették meg a telkünk másik felét. Ott építkeztünk, de sokáig nem volt pénzünk kerítésre még drótkerítés se volt. A cigány gyerekek jártak át a kertünkbe játszani pedig nagyon szép kertünk meg házunk volt. Volt hogy ellopták a játékainkat akkor anyám vett palát és azzal állított kerítést. Az ablakuk meg a mi telkünkre nézett a cigányasszony meg minden reggel kikönyökölt az ablakba kávézni meg cigizni kb. a bejárati ajtónkkal szembe...szóval vannak cifrább szomszédok is.
2014. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
79%

"csak megvonja a vállát közömbösen, és nem állítja le..."


Valoszinuleg nagyjabol ennyire erdekli a ferjedet a szomszed no, kozombos iranta. En megertelek kulonben, engem is bosszantana. De a helyedben egy percet sem foglalkoznek vele a tovabbiakban. Egy atlathatatlan keritest emeljetek esetleg.

2014. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
36%

igazi, összetartó házasságokban mindketten egyformán csak "szánják" az ilyen magatartású embereket. szóval a felek valahol "cinkostársak".


ha vigasztal, a szomszéd hidrogénen nem sok múlik

2014. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
15%

A nö azert bamulgat teged , mert felmér téged es összehasonlit magaval.

Ha igy kemkedik, ezek szerint a ferjed reakcioja felbatorithatta s ugy erzi van eselye. Lehet nem mondott semi olyat a ferjed de esetleg non verbalisan tudtara adta h tetszik.

Es ezek szerint a haverevel ezt targyalgatjak es rendszeres tema köztuk, maskepp a haver nem emlegetne mint a jo nöt

Ez a parod velemenye lenne?

Es a masik hogy a " parod" abszolut nem tisztel teged , ha a havereinek megengedi ezt a viselkedest veled szemben, hogy elötted nöket targyalnak!

A te parod ezek szerint minden szemetet beszivarogtat a hazassagotokba. Ennek nem lesz jo vege , a parod feje nincs a helyen!

2014. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
44%

a férjed nem említette, mert egy jelentéktelen epizód volt, hogy átment, érdeklődött a macska miatt.

Az, hogy a haverja jó nőnek tartja, az meg egy dolog.

te egy liba vagy, csináld csak, legalább lesz oka a macának átjárni hozzátok.

2014. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
21%
kezeltesd magad, szörnyű vagy ahogy viselkedsz.
2014. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
76%
Én azt nem értem, miért a macskára haragszol, hogy ilyeneket mondj rá, hogy rühes, meg ronda, meg stb.? Ne a macskába keresd a hibát, hanem magadban, amiért nincs annyi önbizalmad, hogy elhidd, hogy a férjed nem dugná meg az első szembejövő nőt, aki most épp a szomszéd. Ha ilyen szinten lealacsonyítod magad egy kapcsolatban, és hisztéikusan viselkedsz a féltékenységtől, csak azt fogod elérni, hogy megcsalnak. Sosem értettem, hogy hogy élhetnek nők 0 önbecsüléssel, mert neked ennyi van, vagy talán kevesebb.
2014. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
35%

Meg tudom mondani h mit csinalj a haverrel , en ugy vagnam ki mint a macskat sz...rni ha az en hazamba merne " jónözni" , a ferjemnek!

Rögtön mondanam öcskös tuzzel most a jo nöhöz ne zabald az en kajamat mars at ha hianyzik

2014. márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!