Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves leszek 16 éves a...

19 éves leszek 16 éves a barátnőm terhes mind a 2-ten meg akarjuk tartani a babát van jövedelmem, dolgozok, ha én nem akarom és ö se, a szülei igaz nem vetethetik el SEGÍTSETEK?

Figyelt kérdés
2 évig legjobb barátok voltunk és bele szerettünk egymásba fél éve vegyunk együtt ! a szülei nem nézik jó szemmel ezt a kapcsolatot mert az édes annyát veszik példának h sok fiuval szexelt ! és a lányuknak ezért nem akarnak kapcsolatot ! de mi nagyon szeressük egymást mindenen keresztül mentünk és most terhes lett ! nem szeretnénk el vetetni nem szeretnénk el dobni 1 csodálatos dolgot ! a szülei nem vetethetik el ha én nem akarom mit tegyek hogy velem éljen ? :/ valaki segitsen !
2014. márc. 25. 00:28
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
97%
19 évesen mivel foglalkozol, hogy el tudj tartani magaddal együtt 3 embert?
2014. márc. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
76%

Ok, te 19 ő 16, de kb gyerekek vagytok. Ha azt nézem, hogy mi a szitu akkor pedig kifejezetten azok vagytok.

Nos mit tegyetek? Ha meg akarjátok tartani akkor hajrá. Legyetek együtt, boldogok stb. De azt tudd, hogy onnantól kemény lesz az élet, mert a baba, nem egy plüss, ha megunod bedobd a sarokba! Hatalmas felelőség, akkor is, ha aszondod most van jövedelmed. Sajna olyan a világ, hogy lehet holnap nem lesz, de enni stb holnap is kell. Szóval mérlegeljetek, az utálatot anyucival félretenni és összeülni beszélni! Nem csak a mostról, hanem a "holnapról" is!!!

Én pl biztosan megtartanám, felnevelném, bár a feltételeink mások, de a te helyzetedben is azt tenném.

2014. márc. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nagyon gondoljátok át! Nem tudom mi a munkád amiből eltudsz tartani egy 3 tagú családot,de nemcsak a jövedelem fontos! Még mindketten nagyon fiatalok vagytok,főleg a barátnőd aki 16 évesen majdnem gyerek még! Oké,hogy most meg akarjátok tartani,de ez nem egy olyan dolog amiért maximum pár hónapig tartoztok felelősséggel. Ha szeretnétek persze tartsátok meg,de ha magamból indulok ki én biztosan nem tartottam volna meg amikor 16 éves voltam. A helyetekben inkább az iskolapaddal próbálkoznék még!
2014. márc. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
80%
Atya ég szegény szülők!... Felelőtlenek vagytok! Tényleg az óvszert és egy helyesírás könyvet javasolnék én is! De valószínűleg a szülők is megérnek egy misét, ha ilyen gyerekeik vannak.
2014. márc. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim válasza:
Ha nálad lenne semmi közük hozzá,mert az egyik barátomnak is így van,és ö neveli
2014. márc. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
58%
Ti döntötök, nem a szülők. Ha vállalni akarjátok, vállalni is fogjátok.
2014. márc. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
30%
de akkor ugye tudod, hogy össze kell költöznetek és el kell tartanod + 2 személyt, még több évig amíg a lány leéretségizik+ lehet még felsőoktatásba is megy
2014. márc. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is kiskoru hazassagkotesehez gyamhivatali engedély kell, aminek az alapja a jovedelem vizsgalat es a lakhatási viszonyok vizsgálata. Esélytelennek látom, hogy 16 es 19 évesen stabil anyagi helyzetetek legyen.

A terhességről a mai magyar törvények értelmében egyedül az anya jogosult dönteni. Amennyiben kiskoru, akkor a törvényes képviselője, tehat jelen esetben a szulei. Amennyiben a szülők es a kiskoru terhes véleménye nem egyezik, a kiskorúnak gyamhivatalhoz kell fordulnia. A gyamhivatal 1000esetbol 999nel a kiskoru akarata melle áll. Tehat ha a lany nem akarja elvetetni, akkor arra nem fogjak kényszeríteni.

2014. márc. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell a lánynak leérettségeznie. Kis babával hogyan is tudna. Igaz, így munkát se fog találni magának, amikor a szerelme elhagyta. Majd sorba áll segílyért, hogy aggyanak aggyanak. Az egyetlen jövedelme a gyerek lesz...
2014. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%
Na és kedves kérdező mégis mi a búbánatból szeretnéd eltartani kiscsaládodat? Elmész dolgozni 80 ezerért? Hát ez édes kevés egy gyerek felneveléséhez. Ja majd anyuciék segítenek.... Na ezért nem szabad a semmire gyereket vállalni, nyomoroghattok majd. Gratulálok...
2014. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!