Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párként hogy szereztete...

Fiatal párként hogy szereztetek lakást? Mesélnétek?

Figyelt kérdés

Szülők segítségével, vagy önerőből? Esetleg hitelből?


Mi most gondolkozunk lakásvásárláson a párommal, de egyelőre nem tudjuk, hogy hogy fogjunk neki. Maga a költözés jövő nyáron (akkor végzek az egyetemen), vagy picivel utána lenne esedékes. Most párom szüleinél lakunk, ő teljes állásban dolgozik, én pedig 4 órában a suli mellett, de olyan helyen, ahova visszavárnak végzés után is teljes munkaidőre.


Előre is köszönöm a válaszokat!


23N


2014. márc. 25. 20:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
56%
Párom 10 évvel idősebb nálam, neki sikerült félre rakni egy nagyobb összeget. Plusz a szüleimtől kapunk 2 milliót.
2014. márc. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
én örököltem egy hatalmas házat, nagyon fiatalon, sajnos ezzel nem illik visszaélni, de a korai örökség miatt, (ház, meg egyéb dolgok, amik jártak),nagy vagyonhoz jutottam, pl az érettségimre, ballagásomra, már a saját autómmal mentem.
2014. márc. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt ,hogy először én jutottam pénzhez , 1 mó Ft-hoz 18 éves koromban mert a mamám születésemtől gyűjtötte . Ekkor történt, hogy dédnagymamám háza leégett és sajnos ő nem élte túl ( nagybátyám is vele lakott) viszont ahhoz hogy mamám a bátyja részét kifizesse az örökségből hitel kellett, amihez meg önerő...így kért tőlem 500e-t, odaadtam, utána nagybátyám kérte el a maradékot , felújításra, azt mondta ha lejár az életbiztosítása visszaaadja.

Na ez bedőlt.


Albérletben laktunk , 23 évesen aztán jött az hogy férjem apja is mondta hogy neki is van életbiztosítása amiből a felének a férjem a kedvezményezettje( erről még férjem sem tudott) és tavaly járt le ,ez is 1 mó volt és hozzájött, hogy férjem apjának a cége megszűnt és a végkielégítés felét is hozzácsapta így volt 2 mó forintunk.

Ebből a pénzből a nagyszüleim telkére ( duplatelek) leválasztva , nevünkre iratva nagybátyám felhúzott egy 2 szobás amerikai konyhás nappalis , és 1 fürdőszobás lakható házat , padlóburkolatokkal és alapvető kellékekkel , mint fürdőkád, wc, mosdók, szekrények a többit ( festés, fal burkolatok stb) pedig apránként megcsináltuk mivel mindketten dolgozunk.

Így van 24 évesen hitelmentes saját házunk.

2014. márc. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

24 évesen lett vége egy olyan komoly kapcsolatomnak, ahol már volt egy közös hiteles lakás, ami - persze- csak a párom nevén volt. Mivel mindenem odalett, a fejembe vettem, hogy én többet így nem járok, elkezdtem gyűjteni, valamint nyitottam egy lakáskasszás biztosítást. (ez utóbbit nem ajánlom olyan jó szívvel, mint az előttem szólók, mert 10 év távlatából egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy jobban jártam).

Na szóval 1,5 milla önerővel vettem 4 millió hitellel egy 35 nm -es panelt. A hitelből már csak 7 év van hátra, de már 70 a törlesztő, egyébként pedig ha albérletben él valaki egy ilyenben , akkor kb. a felét fizeti ki. Vagyis sajnos nem volt egy tuti jó döntés, de magasabb összeget nem kaptam. (szerencsére, mert most a híd alatt lennék, ahogy emelkedett a törlesztő). Az évek folyamán, megismertem a férjem. Neki úgy volt lakása, hogy a fel kell értékeltetni és a felét hitelbe fel kellett vegye, hogy kifizesse a testvérét, mert az anyukájuktól közösen kapták a lakást. Itt élünk amúgy, jövőre jár le ez a hitel. Itt is majd'70 a részlet.

Ha visszatekerném az időt, maradnék albérletben vagy a szüleimnél addig, amíg egy komoly összeget nem tudok félretenni, mert minél kevesebb a hitel, annál jobb lesz, az biztos!!

2014. márc. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Öröklés útján:(:(:(

Nekem így nincs közöm a lakáshoz..

Amúgy csináltunk LTP- t 23 évesen, amikor kijöttünk az egyetemről.

Az hamarosan lejár..abból tervezünk nagyobbat venni majd..ha szüleim nem költöznek, akkor tőlük kérünk kölcsön, ne kelljen hitelt felvenni, mármint ne kelljen duplaannyit visszavpfizetni, úgy nem 10 év lesz, hanem csak 5.. De talán arra sem lesz szükség

2014. márc. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Úgy alakult, hogy mire megismerkedtünk a vőlegényemmel, neki már volt lakása. Amikor a nagyszülei meghaltak, és az anyukája örökölt egy házat,a szülei úgy gondolták, hogy eladják az örökséget és a pénzt félreteszik a 2 gyereknek. Párom 30 éves volt amikorra összegyűjtött annyi pénzt, hogy a lakás felét saját maga ki tudja fizetni, a másik felére pedig a szüleitől kapta a pénzt az örökségből. Én rá 2 évre ismerkedtem meg vele, így egyértelmű volt, hogy én költözöm hozzá. Akkor kezdtem el dolgozni (1 évvel ezelőtt), és jelenleg spórolunk, hogy közösen egy családiházba tudjunk költözni. Hitelt nem szeretnénk felvenni, és megelégednénk egy kisebb 2, 2,5 szobás házikóval is. :) Mondjuk szerencsések vagyunk, mert úgy tudunk majd indulni, hogy az ő lakását ha eladjuk lesz egy nagyobb kezdő tőkénk, és ahhoz kell a "maradékot" összegyűjteni. Hogy ez mikorra lesz meg, fogalmam sincs, de szerintem 5 évig még maradunk a lakásban...


23/N

2014. márc. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járunk, úgy érzem, végigjártuk az összes lehetőséget, ami jelenleg Magyarországon adott. 24 és 27 éves házaspár vagyunk, gyermek nélkül, jelenleg albérletben. Van egy kis megtakarításunk, de ez kb. a leendő otthonunk 10%-át öleli fel. Terveink szerint eredetileg úgy szerettük volna, hogy a saját kis megtakarítási számlánkra gyűjtögetjük a kertes házunk árát, de bevallom, nagyon lassan sikerül gyűjtögetni. Most két megoldás között gondolkozunk. A egyik, hogy nyitunk OTP LTP-t, és 4 és fél év múlva hitellel kiegészítve veszünk egy saját házat, vagy decemberben jár le a szerződésünk az albiban, és akkor januárban veszünk teljesen hitelre egy közös kuckót. Van esetleg tapasztalat, hogy melyikkel járunk jobban? A családunktól nem kérünk pénzt, nincs is rá lehetőségünk, így saját magunknak kellene kiokoskodni,hogyan járunk jól. 5-6 évig kisbabát még nem tervezünk. (Mindketten dolgozunk, a párom évek óta, én második éve az egyetem elvégzése után kezdtem el.)
2014. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Utolsó! NAgy hitel nem jó!!


Nem tudom merre laktok, de pl. sok olyannal találkozom, hogy város széli kültéri kertes övezetben vesznek egy házat. Pl. barátnőm vett 3,5 milláért egy olyat, ami a városban kb. 12 lenne. 10 perc kocsival és bent van a városba. Egyedül neveli a gyerekét, nem okoz neki gondot, azt mondja nem cserélné el egy városira sem. Ráadásul nem igazán van rezsiktge, mindössze a villany + telefonktg, ami saját bevallása szerin cakk-pakk 20-30/hó. Előbb mennék bele egy ilyenbe átmenetileg (pl. 5 év), amíg összegyűlik a lóvé egy "normális" házra, mint belevágni egy full hiteles lakába! Nézz körül, hányan isszák ennek a levét! Felmegy a hitel, eladni nem tudod, eladósodhatsz, költözni (állástváltani) nem tudsz, mivel köt a lakás.

B verzió: olcsóbb albi, vagy házrész, ahol tudtok gyűjteni. Hidd el, minél kevesebb a hitel, annál nagyobb előnyöd van!

Viszont a baba - kérdésben annyit tennék hozzá, hogy mi sok hitel mellett is bevállaltuk a gyerekeinket , pont azért, mert még kicsik keveset kell rájuk költeni, mint nagyobb korukban. Most még lehet spórolni dolgokon (olcsóbb pelenka, jól megtervezett étrend, te szabályozod , hogy hol-mikor és mennyiért veszed a ruháit, nincs iskola, tankönyvek). Viszont mire eljön a költségesebb része, már simán fogjuk bírni, mert lejárnak a hiteleink. Ha eleve addig vártam volna, mire lejár a hitel, már nem biztos, hogy bemernék vállalni egy terhességet, nemhogy kettőt..

2014. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Albérletben élünk.

A mamám után fogok örökölni egy 1 szobás tégla lakást.

Bár inkább élnék még 30 évig albérletben, csak hogy a mama éljen!!!

2014. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
Vásároljon a franc lakást egy pusztuló országban.
2014. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!