Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párként hogy szereztete...

Fiatal párként hogy szereztetek lakást? Mesélnétek?

Figyelt kérdés

Szülők segítségével, vagy önerőből? Esetleg hitelből?


Mi most gondolkozunk lakásvásárláson a párommal, de egyelőre nem tudjuk, hogy hogy fogjunk neki. Maga a költözés jövő nyáron (akkor végzek az egyetemen), vagy picivel utána lenne esedékes. Most párom szüleinél lakunk, ő teljes állásban dolgozik, én pedig 4 órában a suli mellett, de olyan helyen, ahova visszavárnak végzés után is teljes munkaidőre.


Előre is köszönöm a válaszokat!


23N


2014. márc. 25. 20:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok.Volt saját csak a baj volt vele.Évek óta albérletben lakunk,ugyanabban,kertes házban,panaszra nincs okom.Ha megunom a várost,hát elköltözöm,nem köt a ház,lakás.
2014. márc. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Mi 7 éve vagyunk együtt, én 26, a férjem 34 éves. Sajnos mi albérletben lakunk 6,5 éve. Kb. 4. hónapja tudtunk elkezdeni LTP-t, havi 25.000 Ft-al. Ez 6 év múlva jár le, kb. 5,6 milla lesz hitellel együtt, (ha azt a hitelt vesszük fel). De 1,8 milla lesz a megtakarítás tisztán, de addig remélem tudunk is emelni majd egy kicsit ezen az összegen. Plusz akkor jár le a férjem életbiztosítása, reményeink szerint az is kb. 1 milla körül lesz, arra majd tudunk felvenni hitelt, és akkor fogunk tudni lakást/házat venni. Sajnos nem a legjobb megoldás, de azon vagyunk, hogy addig még többet tudjunk félretenni, és kevesebb hitelt kelljen majd felvenni.
2014. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Hitelből vettem egy házrészt 18 évesen.Előtte évekig albérleteztem,önerőm volt,bár nem sok.Bejelentett főállásom 16 éves korom óta volt/van.(mielőtt valaki leszólna,elvégeztem a sulikat is,estin,most a 3.szakmámat tanulom szintén estin)

A ház egy nagyobb várostól kb 8 km-re volt,utolsó utca,legutolsó háza.Villanyom volt csak,fűteni nem tudtam(villanyszámla sok lett volna a hitel után)vizem sem volt bevezetve eleinte.Kicsit nyomorogtam,de az enyém volt.

20 évesen már annyira emelkedni kezdtek a törlesztőim,hogy jobb volt eladni.Akkorra már volt bent víz,normális fűtés,kész volt a ház,a kert is(apukám segített sokat a munkájával,én 2 helyen dolgoztam,plusz suliba jártam,hogy haladjak)Na,meg ott volt a másik fele is,hogy lassan ki kellene fizetni szintén hitelből(hitelkiváltás lett volna a megoldás,mert egy összegben annyit nem kaptam)

Eközben ismertem meg a párom.Jött az ötlet,hogy próbáljam meg eladni.Sikerült,alig 1,5 hónap alatt.Csoda volt.

Mivel eladáskor már jóval többet ért(köszönhetően a sok munkának és ráfordításnak)mint,mikor vettem,így maradt pénzem és a hitelt is vissza tudtam fizetni.Miközben hirdettem,sok házat megnéztünk,magánházat,tanyákat...

Jól sikerült,mert mire kifizették,én is kifizettem a mostani(és reméljük végleges) otthonunkat.

Ódzkodtam a tanya gondolatától,mert az a kép élt bennem,hogy a tanya csak egy lepukkant sz.r lehet,messze mindentől,megesznek a kóbor kutyák,nincs víz meg fürdőszoba stb.

Ehhez képest megtaláltuk álmaink házát,jó nagy,előttünk csak pár hónapig lakták "új ház szaga" volt.Közel a köves út,buszmegálló,város sincs messze.Posta házhoz jár,szomszédok vannak,de kellő távolságra (tanyasor)

Mindenünk megvan,sőt,még attól többet is kaptunk.Az előző házban esélyünk nem lett volna netet fizetni meg gázszámlát,sőt,gyerekünk se lett volna,mert sok volt a hitel és csak szaporodott volna.Jószágunk nincs,nem termelünk semmit,itt élünk és mi így szeretjük.

De ezt a házat sem tudtam volna hitel nélkül megvenni,úgymond én még jókor léptem a hitel elől,árában el tudtam adni a másik házat és az árfolyam se volt ennyire elszállva még 2010-ben.

Azóta már szépítgettük saját ízlésünkre,parkosítjuk a kertet stb,költöttünk rá,de közel sem annyit,mint az előzőre.

24/N és 26/F

2014. márc. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
A mamám vett nekem. 20/L
2014. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Mi albérleteztünk 2 évig. Rájöttünk hogy kidobott pénz. ( már előbb kellett volna)

Nincs nagy igényünk, kinéztünk egy 52m2-es lakást, elég jó áron hirdették.

Mi családon belül oldottuk meg, kereszt szüleim megengedhetik maguknak hogy adjanak kölcsön. Beszéltünk velük, belementek. ( legális kölcsön adási szerződéssel)

Nekik törlesztjük a pénzt, 100eFt-okat havonta. Szerencsére ha van időszak és nem tudjuk letenni a 100-at, nem gáz mert akkor csak azt jegyezzük papírra amennyit adunk. Nagy segítség, mert a bank ki van iktatva, és remélhetőleg így hamarább vissza is lesz fizetve mint egy pénz intézetnek...

2014. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Segítettek a szüleim is, illetve 4évig spóroltunk folyamatosan a párommal és így, minimális hitellel vettünk egy lakást. :)
2014. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!