Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol tudnak rajtam segíteni?

Hol tudnak rajtam segíteni?

Figyelt kérdés

Eddig soha nem kértem segítséget,de most nagyon el vagyok keseredve,mivel itt a karácsony,most lettem önhibámon kívül munkanélküli,egyedül nevelek három gyereket albérletben,ilyen esetben hova fordulhatok,ki tud segíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm.


2009. dec. 17. 11:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A nagycsaládosok egyesületét is felkeresheted,Ők is szoktak ilyen helyzetben segíteni.Sajnálom,hogy neked is ennyire nehéz,remélem kapsz segítséget.

Boldog ünnepeket nektek.

A gyerekek apja és a nagyszülők nem segítenek egyébként?

2009. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információkat,a szüleim sajnos mindketten meghaltak,a gyerekeim apjáról nem tudunk semmit(mióta elváltunk soha nem kereste gyerekeit)

A gyerekeim már elég nagyok hogy megértsék hogy nincs pénz ajándékra(a legkisebb 12 éves,nagyon ritka szembetegséggel),de még egy karácsonyfára sem telik,a szaloncukorról nem is beszélve.Többet nem kommentelek,mert igy is nagyon szégyenlem magam.

Mégegyszer köszönök minden választ.

2009. dec. 17. 13:19
 13/22 anonim válasza:
55%
A családsegítőknél érdeklődj,ők mindenben segítenek,legalábbis nekünk sokat segítettek!És te szégyelled magad??Hát szégyelje magát a kormány,ilyen szegénységbe lökni,nincstelenné tenni sok családot!És nem csak ez a kormány!
2009. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

Munkanélkülibe jelentkezz, akkor még vagy 1 évig kapsz némi pénzt, ha eddig be voltál jelentve.Önkormányzatnál kérheted a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt(ha még eddig nem kaptad)-ezzel a határozattal mindhárom gyerek ingyen eszik az iskolában óvodában, valamint most Karácsony előtt postáztak ki ezeknek a határozatosoknak egyszeri 17200.-Ft-ot.Továbbá kérheted a rendkívüli gyermekvédelmi támogatást, az szintén valami havi párezer forint.A te esetedben pedig megérdeklődném az önkormányzati szükséglakást(ha már a cigányoknak adnak neked miért ne?)ez úgyszintén a jegyző hatásköre lesz elbírálni-úgyhogy a legjobban akkor járnál, ha sikerülne a lakóhelyed jegyzőjével beszélni.Ahol a rendszeres és rendkívüli gyermekvédelmi támogatásokat igényled, ott tudnak neked intézni konzervcsomagot és egyéb tartós élelmiszereket, hogy etetni tudd a gyerekeket.A válság miatt elkülönített krízisalap sajnos a hitelválsággal küzdőkről szól, de próbáld meg, elvégre te albérletben laksz, csak ezt tudod e hivatalosan is bizonyítani?Mármint nehogy a főbérlődnek baja legyen belőle, ha ő nem vallja be a te albérléetedből származó jövedelmét.Ezután próbálkozz a gyermekjóléti szolgálatnál és az egyházaknál.A nagycsaládosok akkor segítenek csak rajtad, ha tag vagy általában.PRÓBÁLKOZZ!!!És írd meg mit intéztél.

Egy 3 gyerekes anyuka.

2009. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nincs okod arra,hogy szégyelld magad!!Te megpróbálod tisztességesen felnevelni a gyerekeidet.Akinek szégyenre van oka,az az apjuk és annak családja,vagyis a nagyszülők.
2009. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
És a gyerekek apja fizet legalább gyerektartást?Mert ha nem egy bírósági tárgyalással megelőlegezi neked az állam és majd behajtják rajta.Mennyit fizet, ha fizet, mer ha évek óta nem tudtok róla semmit , akkor ideje lenne emeltetni a gyerektartás összegét.
2009. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Te egyáltalán ne szégyelld magad!Azért mert sajna nincs mit letenned az asztalra,arról nem te tehetsz!Nálunk is ugyanez a helyzet!Megyünk mi is az önkormányzathoz,mert a munkanélküli lejárt bár ott sem erőltették meg magukat!Babát várunk munka nélkül...Jajj!Mi lesz még itt?

Hihetetlen,hogy mi folyik itt!

2009. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
A 13:27-nek mondom!Ma már a munkanélküli nem olyan hosszú!Talán 3-4 hónap!Tapasztalat!
2009. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%
Megélhetési gondjaid vannak, és a karácsony a legnagyobb problémád? Elmúlik az ajándékok nélkül is, akár meghitten és boldogan is.
2009. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Mégegyszer megköszönöm mindenkinek at információkat,nagyon meghatódtam,hiszen nem is gondoltam,hogy ennyien megpróbáltok segíteni.Köszönöm,Köszönöm,Köszönöm.

U.i:Gyerektartást soha nem kaptam,és mivel az apa ismeretlen helyen tartózkodik így az állam sem előlegezi meg.

2009. dec. 17. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!