Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyítsam ezt be...

Hogyan bizonyítsam ezt be nekik? Mivel vegyem rá őket?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, gimibe járok, rengeteget hiányzok, lassan elérem a 250 órát..ugye ilyenkor vagy osztályzót kell tegyek,jobb esetben átengednek análkül,csakhogy harmadikos vagyok,eddig minden évben összegyűlt.Nincs ezzel olyan nagy baj,leteszem az összes vizsgát, ha kell, de mikor kiküldték az értesítőt,hogy 150 óra hiányzást már elértem, olyan szinten kibukott apám..életem legrosszabb napja volt,komolyan meg akartam halni.Ha most kiderülne,hogy 250 megvan,nem tudom,mi lenne.Nem mentem ma sem iskolába,mert szörnyen vagyok,a közérzetem,a hasam nagyon fájt(mostanra már enyhült),hasmenésem van..és ez megy már évek óta,mostanában egyre durvább..az orvosok sem vesznek komolyan,meg szüleim sem,meg igazából senki.Nem értik meg,hogy ez nem egyszerű hasfájás,hanem olyan,hogy felkelni nem bírok úgy fáj a hátammal együtt.Most az orvosom kitalálta 2 év után,hogy lehet,hogy Crohn betegségem van,hát remélem,nem..de már nem tudok mire tippelni..nem tudom,mivel nyomatékosítsam szüleimnek,hogy nem lógni akarok,nem nekik akarok keresztbe tenni,hanem tényleg baj van.Lehet,hogy magántanuló kéne legyek,hogy legalább a hiányzásokkal ne legyen baj,ettől függetlenül ugyanúgy bejárnék iskolába.

Kérlek segítsetek,nem tudom mit tegyek,nagyon el vagyok keseredve..



2014. márc. 27. 07:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Megteszek mindent,hogy komolyan vegyenek..sajnos nehéz lesz,mert alapból eléggé más a személyiségem,én vagyok a fekete bárány a családban.

Egyébként pszichés alapú szerintem is,mert olyankor,mikor szellemileg kiborulok vagy stresszelek,felerősödnek a tünetek.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2014. márc. 27. 08:14
 12/18 anonim ***** válasza:
Szóval rátapintottam a lényegre, hogy lehet, nem szervi eredetű, hanem pszichés problémád van. Azon is lehet segíteni. Rá kell jönni a probléma valódi okára. Lehet, hogy valami miatt, ami talán nem is tudatosul benned, nem akarsz bemenni a suliba, és a szervezeted az általad leírt tünetek produkálásával próbál tiltakozni. Azonban először mindenképpen a szervi eredetű problémákat kellene kizárni, de közben azért gondolkozz el azon, hogy ha bemész a suliba akkor mi nem jó, mi hiányzik ahhoz, hogy ott jól érezd magad.
2014. márc. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem értem igazán. Ezek igazolt hiányzások, mert beteg vagy, ugye? Nyilván apukád is tudja, hogy beteg vagy.

Anyukáddal találd ki, hogy mi lenne a legjobb megoldás. Pl. magántanulóság. Aztán anyukád beszélje ezt meg apukáddal. Ne neked kelljen bármiről is győzködni apukádat. Bár nem tudom, mi a baja, ha tudja, hogy beteg vagy.

2014. márc. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyébként ennyi idős korban szinte mindenki (annak idején én is) fekete báránynak érzi magát a családjában.
2014. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Apukám egész nap dolgozik,ő kb nem is tudja,hogy mi bajom van,ha mondom neki,akkor meg lehurrog.

Nem,tényleg eléggé kilógok a családból,minden szempontból..ezért is lehet,hogy hazugnak néznek.

2014. márc. 27. 09:02
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Valami alapja csak van,hogy apukád nem hisz neked.

Normális szülő nem dolgozik a gyereke ellen.

Az iskolával van bajod,hacsak rágondolsz jön

a hasgörcs,hasmenés.

2014. márc. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen, pszichés problémáid vannak. Keress fel egy jó pszichológust, vagy pszichiátert!
2014. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Menj el pszichologushoz.
2014. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!