Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Miből fogunk...

Mit csináljak? Miből fogunk élni? Hogy fogok munkát találni?

Figyelt kérdés

Apuka úgy döntött, hogy elhagy minket. Én jelenleg GYES-en vagyok 1,5 éves fiúnkkal. Amióta bejelentette (2 hónapja) nagy erőkkel munkát keresek, de semmi. Egy hónap múlva aktuális a szétköltözés, addig még fizetjük közösen ezt a lakást, de utána nem tudom, hogy mi lesz. Összesen 2 év munkatapasztalatom van a szakmámban (de az elég jó referenciákkal), van 3 diplomám (rokon szakmák). Eddig vagy 30 helyre küldtem önéletrajzot és motivációs leveleket, egész nap feladatokat írok (mert mindenhova kérnek szinte próba munkát), és eddig egy helyről jeleztek vissza, onnan is azt, hogy nem. Persze, ha nem találok semmit, akkor kénytelen leszek akár takarítani, hogy megéljünk, de egyszerűen nem tudom ezt elképzelni. Úgy érzem, hogy minden téren padlóra jutottam. Amikor megismerkedtünk, évfolyamelső, köztársasági ösztöndíjas voltam az egyetemen, nagy reményekkel. Még gyerek mellől is dolgozgattam itthonról, most meg hirtelen sem párom, sem családom, sem lehetőségeim. Ő meg vígan éli világát, építi a karrierét. Mi lesz így? Fogok munkát találni egyáltalán? (Budapest)

Köszönöm a válaszokat



2014. márc. 28. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk vàllalj el mindent, takaritàst is, nem szégyen! Egyébként pedig nem a te apukàd, neked a volt férjed:)
2014. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
bocsànat az offért, de nagyon csipte a szemem.
2014. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

Te maradsz a gyerekkel albérletben?

Figyelj, a takarítás is munka, és nem szégyen, főleg ha a megélhetésről van szó, és a pici babád biztonságáról.

Aztán majd lesz jobb is idővel... mikor már takarítasz, onnan is lehet más munkát keresni. Három diploma, két év munkatapasztalat, és egy pici gyerek sajnos így együtt nem jó ómen a munkáltatóknál.. lehet, h mondjuk két diplomát le kéne "tagadni" az önéletrajzban. (Ebből sokan csak azt látják, hogy tanulni szeretsz.. és halmozod a diplomákat, de gyakorlatod meg nem sok van, és inkább abból lenne jó több).

2014. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Idövel biztos találsz munkát, csak egy ideig kell túlélned.


Az meg, hogy apuka "vígan éli világát, építi a karrierét" csak részben igaz, mert azért a karrierjéból ami van jövedelme, annak egy résza a gyereknek jár. Meg ami közös vagyon, annak is a fele a tied, ne hagyd magad átverni.


Gondolom, hogy mennyire megvisel ez a hirtelen helyzet, de ne add fel, menni fog!


Minden jót neked!

2014. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Családunkról írtam, ahol ő az Apuka. Nem kell az élő fába is belekötni! Írhattam volna úgy is, hogy a férjem, a párom, a gyermekem apja, és még sorolhatnám.
2014. márc. 28. 13:28
 6/21 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy "sok" a három diploma, de 6 év alatt szereztem meg párhuzamosan a hármat, nem 10 évig jártam egyetemre, ez az életrajzomból is kiderül. 25 éves vagyok. A munkatapasztalat egy része meg szakmai gyakorlat volt...


Tudom, hogy nem szégyen, csak azért az ember mégis próbálkozik előtte, hogy a szakmájában tudjon elhelyezkedni, ha már ennyit dolgozott és tanult érte. Remélem majd idővel összejön :( bár ha takarítok, azzal nem növekszik a munkatapasztalatom a munkáltatóknál...akkor mindig pályakezdő leszek még 30 évesen is.

2014. márc. 28. 13:31
 7/21 anonim ***** válasza:

Hát igen, nagyon kevés a gyakorlat... :( Azért ne add fel, próbálkozz kitartóan, kívánok neked egy mielőbbi jó kis állást. :)

Mi a szakmád amúgy?

2014. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%

""akkor kénytelen leszek akár takarítani, hogy megéljünk, de egyszerűen nem tudom ezt elképzelni"


Gondoltam azt sem képzelted el, hogy elhagynak! Ez van

2014. márc. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nincsen közös vagyonunk...együtt is albérletben élünk. És a kicsivel is albérletbe fogunk menni. Pusztán ingóságok vannak (bútorok, gépek), amiket együtt vettünk, azt mondta, hogy a miénk maradhat minden. Autó meg az enyém, még egyetem alatt vettem én.
2014. márc. 28. 13:32
 10/21 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm. Magyar alapszakot végeztem először, Franciaországban végeztem el a mesterszakot összehasonlító irodalomtudományból, mellette dramaturgiát tanultam, jövőre doktorálok, és egy tanári mesterszakot is elvégeztem (de abból még nincs meg a diploma, még védenem kell májusban). Újságnál és könyvkiadónál dolgoztam író-szerkesztőként és egy színházban kiadványokat, szövegeket írtam, fordítottam, marketing feladatokat végeztem el, rendezvényeket szerveztem

Lényegében minden olyan munkát pályázok, ami írással, kommunikációval, szerkesztéssel, marketinggel, hirdetéssel, oktatással, szervezéssel kapcsolatos...

2014. márc. 28. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!