Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha így karácson...

Mit szólnátok, ha így karácsony előtt egy héttel kiderülne, hogy 3 nap múlva külföldre kell menned 2-3 hétre?

Figyelt kérdés

Tesómat (20L) ma hívta anyánk, hogy talált neki egy 2-3 hetes melót külföldön.

Igazából nem akarta elfogadni, de persze jött a zsarnokoskodás, hogy kereshetnél pénzt bla-bla.... Persze ez igaz, de most már minden a pénz?

Lehetne karácsony elteltével is.

Tesóm nagyon le van most törve, és én is, a kicsi hugom meg főleg, mert végre hosszú évek óta összejött volna egy normális karácsony.


Tudom, hogy mmuszáj dolgozni, nem vagyunk gazdagok, de azt talán megengedhetnénk magunknak, hogy csak karácsony után menjen ki dolgozni. De ez mellékes.


Hogy élnétek meg ezt a helyzetet, mind az ő, mind a mi helyünkben?


2009. dec. 18. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
tudod hogy mondják...a pénz az úr...
2009. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
2-3 hét alatt nem hinném,hogy annyit lehet keresni,hogy csapot-papot itt hagyva loholjak ki.Utána kellene jobban nézni.
2009. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Az a meló nem vár.Ha a tesód nem vállalja majd más örül neki.A 2-3hétből 1 eltelik mire vége a karácsonynak.
2009. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
A párom kint dolgozik,2-3 hét jó pénz lehet.Melója válogatja.
2009. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Karacsony minden evben van, de munka nem mindig!

Viszont a 2-3 het szinte semmi, persze akinek semmilye nincs annak ok. Viszont a kiutazas is penzbe kerul es a hazaut is. Tehat jol meg kell gondolni, hogy mennyi lesz a haszon. Es az sem mindegy, hogy ket vagy harom het lenne a munka.

2009. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Ahhoz az éhezés határán kellene lenni a családnak, hogy eszünkbe jusson, bárkit karácsonykor dolgozni küldeni. Nem írtad, pontosan milyen az anyagi helyzetetek (a "nem vagyunk gazdagok" elég tág kategória). Ha anyukátok hitelekkel küzd, anyagilag el vagytok úszva, akkor lehetséges, hogy pont az az összeg hozná egyenesbe a családot, amit most a tesód odakint meg tud keresni.
2009. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Régebben történt, de egyszer velem is megsett, hogy nov.30-án szólt a főnőköm, hogy dec.2-án már külföldön leszek egy hónapra. Kibúvó nem volt, vagy utazom, vagy mehetek a cégtől. Utaztam. Én még ilyen magányos, depressziós soha életemben nem voltam, mint azon a karácsonyon, egyedül a cég által fizetett albérletemben, távol a családomtól. A mai napig eszembe szokott jutni, olyan rossz volt. De túléltem és a végén a megállapodott pénzen felül még kaptam egy kis "fájdalomdíjat" is! Aztán amikor hazajöttem, összeültünk egy pótkarácsonyra, szépen terített, ünnepi asztalnál, ünnepi menüvel.

Azt mondom, nem könnyű, de különösen a mai világban meg kell fogni a munkát, akkor is, ha épp Karácsonykor adódik.

2009. dec. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A nem vagyunk gazdagok annyit tesz, hogy átlagos. Mindenre ki van osztva. Az általad említett példától, hogy az éhezés szélén állnánk, attól messze vagyunk azért, ezért nem is értem miért csinált olyan hisztit, mikor tesóm húzta a száját.

Tisztában van vele , hogy a pénz jól jön, csak most tényleg lett volna egy szép családi, boldog karácsonyunk, most pedig minden oda...

Azt én nem tudom mennyit keresne ezalatt a pár hét alatt.

2009. dec. 18. 18:23
 9/13 A kérdező kommentje:

18:22-es igen lehet, de ő azért még csak 20 éves, ami tudom hogy már felnőtt, de még mégis az a kor, amikor az ember a megszokott családi környezetből kitépve eltölteni egy karácsonyt... hát nem tudom.

Egyedül lesz idegenek között. Nagyon sajnálom ezt most, mert nekünk is rossz hát akkor még neki :(

2009. dec. 18. 18:26
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Persze, azért 20 évesen elég fiatal még ehhez. Hát, nehéz helyzet. Én, ha ilyen helyzetben lennék, tuti elvállalnám azt a melót (de csak mert nem igazán vagyok az a karácsonyozós típus, meg szeretem az új dolgokat). Gondoljátok át még egyszer és ha nem muszáj, inkább ne menjen el. Fiatal is még, meg amúgy is..összetartó családnak tűntök. Remélem, így is, úgy is szép karácsonyotok lesz:)

18/L

2009. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!