Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha így karácson...

Mit szólnátok, ha így karácsony előtt egy héttel kiderülne, hogy 3 nap múlva külföldre kell menned 2-3 hétre?

Figyelt kérdés

Tesómat (20L) ma hívta anyánk, hogy talált neki egy 2-3 hetes melót külföldön.

Igazából nem akarta elfogadni, de persze jött a zsarnokoskodás, hogy kereshetnél pénzt bla-bla.... Persze ez igaz, de most már minden a pénz?

Lehetne karácsony elteltével is.

Tesóm nagyon le van most törve, és én is, a kicsi hugom meg főleg, mert végre hosszú évek óta összejött volna egy normális karácsony.


Tudom, hogy mmuszáj dolgozni, nem vagyunk gazdagok, de azt talán megengedhetnénk magunknak, hogy csak karácsony után menjen ki dolgozni. De ez mellékes.


Hogy élnétek meg ezt a helyzetet, mind az ő, mind a mi helyünkben?


2009. dec. 18. 17:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

A külföldi melóknak mindenképpen utána kell járni megbízhatóság terén. Ha ez egy tuti meló, akkor ezt a 2-3 hetet el kell vállalni, főleg fiatalon, mert fiatalon lehet kiépíteni a jó lehetőségeket a jó tapasztalatokat a jó munkakapcsolatokat, később már lehet, hogy késő. Megbízhatatlant meg akármennyit kínálnak, nem szabad elvállalni. Szóval sokat meghirdetnek, de annak egy jó része nem az, aminek hirdetik. Ha anyuka személyesen ismeri a munkáltatót, akkor természetesen megbízható, de ha nem, és kiderülne, hogy valami csalás, amivel kirángatnak embereket külföldre a semmire, akkor ő bánná legjobban, hogy nem volt körültekintő.

Én, ha megbízható, elvállalnám egy komoly kapcsolatban is, mert ha fiatalon nem építi ki valaki a megfelelő tapasztalatot, a munkáltatók magasról tojnak majd a fejére, ez viszont már tapasztalat. Semmilyen iskola nem garancia arra, hogy ha kikerülsz, lesz biztos munkahelyed.

2009. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%

én nagyon örülnék, hogy mehet a tesóm, lesz pénze, világot lát, tapasztalatot szerez, szuper dolog egy másik országban karácsonyozni, szilveszterezni.

a karácsony persze a családdal az igazi, de hát egy-két alkalom, mikor nem velük vagyunk, ugyan kit érdekel, ezernyi karácsony lesz még, amikor bepótolhatjátok.

2009. dec. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, meg kell ragadni az életben a lehetőségeket, és ha egyszer karácsonykor kell elutazni munka ügyben, akkor sem dől össze a világ. Javaslat: hozzátok előre a karácsonyt, csináljatok 3 nappal előbb egy meghitt, közös családi estét.
2009. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!