Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem paranoid skizofréniáb...

A férjem paranoid skizofréniában szenved, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos elég súlyos kezd lenni a helyzet, de úgy érzem már mindent megpróbáltam, hiába. A dühkezeléssel is bajban van, sajnos a minap meg is ütött engem. Elküldtem őt, már nem bírtam tovább.

Sehogy nem tudtam rávenni, hogy menjünk el orvoshoz, pedig türelmes voltam hozzá, mert szeretem és tudom, hogy nem tehet a betegségéről, de már kezdem feladni. Sajnos már nincs olyan, hogy kényszergyógykezelés, csakhogyha bűncselekményt hajt végre és a bíróság kötelezi rá. Mit tegyek? Jelentsem fel, hogy bántalmazott, akkor hátha segítenek rajta? De az meg milyen dolog? Bűntudatom van, hogy lassan cserbenhagyom, mert nem fogom sokáig bírni így.

Köszi, hogy elolvastátok, ki kellett írnom magamból.


2014. ápr. 6. 21:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Válj el.
2014. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem ment orvoshoz, akkor honnan veszed a diagnózist?
2014. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy egyszer diagnosztizálták pár éve egy rendőrségi ügy alkalmával. Végül ejtették a vádat, kezelték egy hétig, majd kiengedték. Azóta sajnos egyre rosszabb és nem hajlandó belátni, hogy beteg.
2014. ápr. 6. 21:52
 4/27 anonim ***** válasza:
Mondjuk vàlj el? GYerek ugye nincs?
2014. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Tedd fel itt a kérdést, szerintem többet tudnának segíteni:

[link]

2014. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Attól félek én is így jártam. :((
2014. ápr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ne válj el, de ne is legyen bűntudatod. Amit előző írt az is egy jó ötlet, de házi dokitól is megpróbálhatnál komolyabb segítséget kérni. Azért nem ismeri a férjed el, mert ezek a betegségek sajnos ilyenek, nincsenek tudatába. Eléggé durva, h egy hét után abba hagyták a kezelését. De jellemző a mai itthoni orvosokra. :(
2014. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Bocsánat, amit az 5ös írt, arra gondoltam, h jó ötlet.
2014. ápr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

a paranoid skizofrének komoly gyógyereket szednek.

gyógyszer nélkül meg nem is tudnak magukról,szóval valószínűleg más lesz a diagnózis.

2014. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen betegekkel nemigen törődnek, gyógyszeresen, inkább nyugtatókkal kezelik

az én agresszor páromnak simán beadtam, azzal a felkiáltással, hogy én szedem ő mellette, és később meg ő jött hozzám kérni, hogy adjak neki!


szóval szépen rá lehet vezetni, hogy szedje.

az ilyennek ez a terápia, az orvosi terápia is!

2014. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!