Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem paranoid skizofréniáb...

A férjem paranoid skizofréniában szenved, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos elég súlyos kezd lenni a helyzet, de úgy érzem már mindent megpróbáltam, hiába. A dühkezeléssel is bajban van, sajnos a minap meg is ütött engem. Elküldtem őt, már nem bírtam tovább.

Sehogy nem tudtam rávenni, hogy menjünk el orvoshoz, pedig türelmes voltam hozzá, mert szeretem és tudom, hogy nem tehet a betegségéről, de már kezdem feladni. Sajnos már nincs olyan, hogy kényszergyógykezelés, csakhogyha bűncselekményt hajt végre és a bíróság kötelezi rá. Mit tegyek? Jelentsem fel, hogy bántalmazott, akkor hátha segítenek rajta? De az meg milyen dolog? Bűntudatom van, hogy lassan cserbenhagyom, mert nem fogom sokáig bírni így.

Köszi, hogy elolvastátok, ki kellett írnom magamból.


2014. ápr. 6. 21:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%

Az anyám 30 évig élt a skizofrén apámmal, ebből 18 év volt az egyre rosszabb. Mindig anyámnak volt bűntudata, hogy hát csak beteg...


Nem hagyod cserben, az életed mented...tudom miről beszélek.

2014. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sem kell ezt annyiban hagyni, jelentsd fel, hogy kényszergyógykezelés alá helyezzék, mert nem csak rád nézve, de másokra is veszélyes lehet. Talán később ha kap rendes kezelést együttműködőbb lesz és hajlandóbb a gyógyszerek szedésére és a házasságotok megmentésére, de ne kapard csak el problémát mert itt a saját életedről, biztonságodról van szó, illetve másokéról.
2014. ápr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
74%

"menjünk el orvoshoz, pedig türelmes voltam hozzá, mert szeretem és tudom, hogy nem tehet a betegségéről, de már kezdem feladni."


Honnan veszed a diagnózist?


Ha tényleg ilyen betgségben szenved, akkor AZONNAL beadni a válópert, és nagyon komolyan vedd az önvédelmet. Legyen olyan barát, olyan hely, ahol meghúzódhatsz, ahova elmenekülhetsz. Közöségi potálon ne legyél fent sehol, mindenféle elérhetőséget törölj, amit a férjed elérhet.


Az ebben a betegégben szenvedő ember nem csak önveszélyes lehet, de sokszor közveszélyes is (másokra fordított kezelhetetlen, elementáris pusztító düh), és elsősorban a közvetlen hozzátartozók vannak veszélyben.


Ne legyen bűntudatod, mert ez egy olyan betegség, ami idővel jelenik meg, nem biztos, hogy bármiféle jele van akkor, amikor te megismerdsz vele és hozzámégy.


Vedd komolyan, amit mondtam! A nyugat-magyarországi családírtó is ebben a betgségben szenvedett. Ne legyél te a következő áldozat. Ezzel nem szabad sem viccelni, sem bagatellizálni. Kérj segítséget, bárhonnan, ha baj van! (Elsősorban a rendőrségtől). Ha erőszakos cselekményt követ el, akkor becsukják. Nincs kényszergyógykezelés, de ha egy megkattant erőszakos skizó elkezd őrjöngeni, ütni-vágni, akkor becsukják a megfelelő intézménybe.


Vigyázz magadra!

2014. ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
55%

Igaza van az utolsónak! Sosem tudhatod mi jár a fejében, mit suttognak a hangok.. egyszer majd álmodban kivégez..

Én egy percet nem tudnék egy légtérben lenni, ilyen beteggel.

Amit tehetsz elválsz, de én nem jelenteném be előre hanem szépen megszervezném a menekülési útvonalat, elköltöznék mikor a férjem nincs otthon, majd utána adnám be a váló keresetet.

Amit még tehetsz, feljelented bántalmazásért.

Amikor dühkitörése van kihívod a mentőt és a rendőrséget a mentőssel, közlöd a diagnózist egyenesen a zárt osztályra viszik.

2014. ápr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Éltem ilyen kapcsolatban egy évig. Az vetett véget neki, hogy egy súlyosabb paranoiás epizód alatt egyik este iszonyatosan berúgott, és egy akkora ökölcsapással fogadott mikor hazaértem a melóból, hogy a fal adta a másikat. Bezárta a lakás ajtaját, és eszetlen, magán kívüli dühvel addig ütött és rugdosott amíg elájultam, szilánkosra törte a fél arcomat és megrepesztette jó pár csontomat. Mindezt azért, mert akkoriban az volt a sláger a hülye agyában, hogy én biztos a szeretőmhöz járok munka helyett, mert voltak problémák a kapcsolatunkban rendesen, és hogy szépen lassan akarom majd leépíteni és elhagyni. Tipikus "tulajdonféltési" agyfa.sz jött rá, hetekig voltam utána kórházban. Ne akard megvárni, amíg te is ide jutsz, mert én azóta sem tudtam maradéktalanul feldolgozni, pedig eltelt már 10 év. Hagyd el amíg teheted, az ilyen emberen nem tudsz te segíteni, csak odatartod magadat boxzsáknak, mert rohadtul nem érdekli hogy veled mi lesz. Gondolom eleinte "csak" a lelki terrort kaptad, de hamar át fog ez fordulni rendszeres fizikai erőszakba, ha hagyod magad. Nem tehet róla hogy elmebeteg, ez tény. De te meg ne akarj belehalni az ő problémájába. Nem hagyod cserben ha mented magad, ő így is úgy is szépen lassan totálisan leépül, ha nem hajlandó orvosi segítséget kérni.
2014. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
58%

Azt kéne megérteni, hogyha ott van hagyva a semmibe egy ilyen beteg, magától bármit is veszít el sose fog önként orvosi segítséghez fordulni, mert nem tudja magáról a beteg, azaz ha teljesen el lesz hagyva, és nem lesz vele törődve a beteg csak tovább fog süllyedni.

A kérdező, természetesen védje magát, azzal még nincs cserben hagyva a beteg, de egy konkrét válással, amivel nyilván teljesen el is fordulna a betegtől, azzal igen, hisz a kérdezőnek még pluszban a válást magát is felkéne dolgozza és ami ezekkel jár.

Kérdező: Ahogy én írtam korábban, de azóta olvastam, hogy mások is írták, szerintem kérj mindenképpen orvosi segítséget, házi orvostól, vagy pszichológustól/pszichiátertől akár maszek alapon is, és szerintem, azt tedd, és úgy, ahogy ők javasolják neked. Biztos lehetsz benne, hogy nem fogják figyelmen kívül hagyni a saját védelmedet, legalábbis ha nem egy nem törődöm szakemberről van szó.

2014. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%
Senkit nem lehet kényszerkezeltetni, ha a beteg nem akarja, akkor egyetlen szakember sem fog tudni mit tenni, ezt kéne megértened utolsó. Függetlenül attól hogy ki mennyire jó szakember. Egy ennyire súlyos mentális betegségben szenvedővel nem lehet együtt élni, nem lehet tűrni amit művel, és jó lenne ha nem keltenéd a szerencsétlen kérdezőben a bűntudatot a hülyeségeddel. Nem kötelessége mellette maradni, és nem cserbenhagyás, ha elmenekül egy olyan embertől, aki később lehet hogy az életét fogja fenyegetni. Ha a beteg nem akarja a segítséget, akkor senki nem fog tudni segíteni, olyan már régen nincs, hogy valakire azt mondod hogy bolond, és kezelteted. Menekülj, kérdező, ez az egyetlen amit tehetsz, vagy a türelmedbe teljesen belerokkansz. Ez az ember akkor sem lesz egészséges ha te tönkremész mellette, és akkor sem lenne az, ha orvoshoz menne.
2014. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

elhagynám, több okból:

elsősorban azért mert nem megy orvoshoz! másodszor pedig mert megütött!

2014. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Senkit nem lehet kényszerkezeltetni, ha a beteg nem akarja, akkor egyetlen szakember sem fog tudni mit tenni, ezt kéne megértened utolsó. Függetlenül attól hogy ki mennyire jó szakember. Egy ennyire súlyos mentális betegségben szenvedővel nem lehet együtt élni, nem lehet tűrni amit művel, és jó lenne ha nem keltenéd a szerencsétlen kérdezőben a bűntudatot a hülyeségeddel."


Nem. Nem független, hogy ki milyen jó szakember, ugyanis egy jó szakember elbírja és tudja érni, hogy a beteg akarjon gyógyulni.

Ami pedig az alaptalan vádakat illeti tőled felém, javaslom olvasd el normálisan, hogy miket írtam. És esetlegesen a korábbi hszemet is keresd vissza.

2014. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Amit még tehetsz, feljelented bántalmazásért."


Ez is nagyon okos, látszik ki-mennyit ért hozzá. Mentális betegekkel nem foglalkozik a rendőrség, lehet kimennek, ha bántalmazza a kérdezőt, de nem fogják bevinni. Feljelentheti, de le fogják szarni, és max. közlik, hogy vigye orvoshoz, vagy érje el, hogy orvos kezelje.

2014. ápr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!