Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem paranoid skizofréniáb...

A férjem paranoid skizofréniában szenved, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos elég súlyos kezd lenni a helyzet, de úgy érzem már mindent megpróbáltam, hiába. A dühkezeléssel is bajban van, sajnos a minap meg is ütött engem. Elküldtem őt, már nem bírtam tovább.

Sehogy nem tudtam rávenni, hogy menjünk el orvoshoz, pedig türelmes voltam hozzá, mert szeretem és tudom, hogy nem tehet a betegségéről, de már kezdem feladni. Sajnos már nincs olyan, hogy kényszergyógykezelés, csakhogyha bűncselekményt hajt végre és a bíróság kötelezi rá. Mit tegyek? Jelentsem fel, hogy bántalmazott, akkor hátha segítenek rajta? De az meg milyen dolog? Bűntudatom van, hogy lassan cserbenhagyom, mert nem fogom sokáig bírni így.

Köszi, hogy elolvastátok, ki kellett írnom magamból.


2014. ápr. 6. 21:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

barátomnak az anyukája 2 évig rakta a reggeli kávéjába a ziprexát.

aztán nagy nehezen elfogadta,hogy ami vele van az egy betegség és azóta szedi magától.

de ha még kezelve is van a probléma és elvan a beteg,együtt élni,egy lakásban létezni hasonló problémás emberrel azért húzós.

én nem vállalnám.

ha még agresszív is,akkor meg főleg.

az orvost megkérdezheted,hogyan lehetne segíteni egy olyanon,aki nem hajlandó szembenézni a betegségével,aztán lépj le.

2014. ápr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
Sok előttem szóló tévedésben van a tekintetben, hogy a skizofrén beteget nem lehet akarata ellenére kényszergyógykezelni. De. Lehet. Ki kell hívni rá a mentőt, ha őrjöng, és egyenesen beviszik a sürgősségire, onnan a pszichiátriára, és az ügyeletetes orvos vagy a kezelőorvosa dönt, hogy benn tartja, s szedálják, antipszichotikumot adnak neki minimum 11 napig. Ha úgy látják, jobban van, engedik csak ki. Az már más kérdés, hogy utána lehet, ellenségesebb lesz veled, sőt ez kb. 100%, hiszen akarata ellenére erőszakkal elvitetted és bezárattad minimum 11 napra. Ezért nehéz és komplex ez a kérdés. Tapasztalatból írom! Üdv! Az antipszichotikumos kezelés meg tudod hogy megy: van kb. 10-15 teljesen különböző hatóanyagú és hatásmechanizmusú szer, amik átlagosan (az új második gererációsok is) kb. 5% okoznak tardív diszkinéziát (olvass utána) ami egy visszafordíthatatlan "mellékhatás"betegség, ami életveszélyes vagy NMS-t (Neuroleptikus Malignus Szindróma), ami egy magas lázzal és görccsel járó szintén életveszélyes ugyancsak "Mellékhatás"betegség, ami azonnali intenzív kórházi ellátást igényel. Ha téveszméi, hallucinációi vannak, akkor 1 évig szednie kell valami olyan második generációs szert, amit kikísérleteznek rajta, hogy a legkevesebb mellékhatással a legjobb eredményt éri el ezeknek a tüneteknek a megszüntetése terén, de 1 év utána, ha tünetmentes lesz, fokozatosn érdemes elhagyni, csak akkor nem, ha visszaesik. És utána nyugatót, szorongásoldót szedni, mint pl. Rivotril, vagy Frontin. De ezekhez is nagyon könnyen hozzá lehet szokni, függővé válik tőle az ember és tolerancia alakul ki, ami azt jelenti, hogy ugyanazon hatás eléréséhez egyre többet kell belőle szedni. Szóvel ez utóbbiakat is csak akkor, ha feszült, idges, s nem tud mondjuk aludni. Remélem segítettem Üdv!
2014. aug. 28. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
Pontosítom az előzőeket: Ha őrjöng, akkor lehet hozzá mentőt hívni, ha közvetlen ön vagy közveszélyes állapotba kerül. Thehát ha bántalmaz másokat, vagy önmagát, vagy öngyilkossággal, vagy bántalmazással fenyeget másokat, akkor igen. A második generációs antipszichotikumokról meg még csak annyit, hogy: Onnantól kezdve, hogy a "bolondokat" vízbe merítették, meg körhinta szerű kütyüben pörgették, hogy kirázzák belőlük az ördögöt, meg símán csak bezárják őket, elzárni a társadalomtól, meg az agy egy bizonyos részét csak úgy durva szikével kivágják, hátha attól nem lesz bolond (lobotómia), meg elektrosokk kezelések (ami egy hatalmas áramütés az agyra, teljesen esetleges végkimenetellel: vagy újra beindítja a normális gondolkodást, mint a megállt szívre mért áramütés, vagy nem. Szóvel ezektől a módszerektől alig szofisztikáltabb az, hogy sorra végigpróbálgatjuk a szereket, és meglátjuk mi lesz. Biztonság kedvéért egy szerre kb. 100 mellékhatást is felírnak, meg olyat is, ami "statisztikailag nem előforduló mellékhatás" (akkor honnan veszik, ha még sosem fordult elő? Hülyének néznek!), pl. gyakori az éjszakai orrdugulás (csak orrspray befújással tud aludni minden este, ami egy vagyonba kerül, és nem használ az orr nyálkahártyának sem), impotencia, ejakulációs zavar (nem jön semmi sperma elélvezéskor), cukorbetegség kialakulása, elhízás, szívritmuszavar (elhagyáskor főleg vagy szedés alatt), emlő megnagyobbodás (férfiaknál is!), a már említett 2 életveszélyes betegség, ami küzül az egyik általában visszafordíthatatlan, hirtelen szívmegállás(főleg idős embereknél), májkárosodás, agykárosodás, hirtelen ennyi jut eszembe, de rá kell keresni a szerek használati útmutatójára itt neten fenn van és végig sorolják a lehetséges mellékhatásokat, ami közül általában 4-6 ki is jön mindenkinél. A leponextől én pl: "Alig tudtam járni, alig tudtam pár szót artikulálva kimondani, nem volt erőm felmászni az ágyra, nyálaztam, olyan pánikszerű érzéseim voltak, s mikor a dokiktól benn segítséget kértem, hogy rosszul vagyok, válaszul leszíjaztak éjszakára, hogy miért mászkálok a folyosón. Mikor utána ügyesen nem szedtem be pár napig és kitisztultam tőle (a nyelvem alá tettem a "gyógyszert" osztáskor), akkor mikor jobban lettem, a viziten az orvos megjegyezte: Igen, jobban van, mert a legkorszerűbb gyógyszert kapja. (Kb. 15 éves szer a leponex), szóval a képedbe hazudnak az orvosok. Hogy ők tudják a tutit, pedig kísérleteznek rajtad, mint egy állaton, olyakor zombivá faragnak, ha beveszed a piruláikat, amikért 60 ezer Ft-okat szakítanak az adófizetők zsebéből a gyógyszercégekkel kooperálva. Az invegától, egy másik szer ilyen mellékhatásaim voltak: szédülés felüléskor/felálláskor (mármint nem úgy...), impotencia, ejakulációs zavar, szívritmuszavar (néha nagyon gyors, néha lassú szívdoboság, mintha meg akarna állni, nagyon pánik érzés), EKG-eltérés (a szív ingerületvezetési zavara, ami miatt jobban ki is vizsgálták a szívem ultrahanggal, de az nem mutatott eltérést), az állandó orrdugulás (spray-el aludtam minden este), napi plusz 15 órát aludtam miatta, (este 9-kor feküdtem, s mindig másnap délkor keltem). Szóval iyesmi. Vigyázni kell ezekkel, csak indokolt esetben és minél rövidebb ideig szedni! Terápiának javasolnék: sportolást, olvasást, meghitt beszélgetéseket, társas, vagy logikai, fejtörő játékokat, tanulni próbálást, szaunázást, napozást, szóval természetes gyógymódokat. Ezek is segítenek! Üdv!
2014. aug. 28. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
Napi 15 óra, nem plusz 15. Plusz 7... Elírtam az előzőben.. :)
2014. aug. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Mivan veled kérdező? Remélem elváltál. Csak egy életed van neked is.
2020. nov. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

utolsó.

ilyen régi kérdésnél,nyomj rá a kérdező privát üzenet küldésére.

és egyből kiírja,hogy már nincsen regisztrációja,így válaszolni sem fog.

2020. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Köszi, tényleg!
2020. nov. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!