Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családokban is csak a nő...

Más családokban is csak a nő hoz mindig áldozatokat a gyerek születése után? Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdek kicsit besokallni attól, hogy úgy érzem, mindig csak nekem kell mindenről lemondanom, a férjem pedig ugyanúgy éli az életét, mint a kicsi születése előtt. Sokmindenben érzem ezt, de most egy dolog miatt lett elegem.

2 éves a kisfiúnk, aki akkor született, amikor a doktori iskolában másodéves voltam. Először szerettem volna passziváltatni, de végül férjem meggyőzött, hogy egyfelől az ösztöndíjra szükségünk van, másfelől ő mindenben támogatni fog, hogy csináljam, nekem is szükségem lesz egy kis "kimozdulásra", arra, hogy mással is foglalkozzak.

Na a második pontból semmi nem lett. Semmiben nem támogat, sőt, a kicsi 1 éves korában azzal is meggyőzött, hogy menjek dolgozni, mert kaptam egy jó lehetőséget. Így most a két éves kicsi mellett dolgozom (félmunkaidőben, de sokszor itthon éjszakába nyúlóan), csinálom a doktorit, és itthon a gyerekkel is minden rám szakad, mert ő meg orrba szájba elvállal minden plusz munkát. Sokszor már az is megfordul a fejemben, hogy csak azért, hogy ne kelljen itthon lennie. Felmondtam a munkahelyemen, mert már nem bírtam, és megpróbáltam csak a sulira koncentrálni.

Az ő munkája olyan, hogy nagy részben ő határozza meg, hogy mikor dolgozik. Vagyis 2 hétre előre leegyezteti, hogy mikor ér rá, mikor nem, és csak ahhoz kell alkalmazkodnia. Ehhez képest valahogy mindig úgy alakul, hogy éppen mégis dolgoznia kell, amikor nekem órám van, és akkor vagy az van, hogy nem tudok ott lenni (2 hetente van egy órám), vagy cibálom magammal Pestre, valakihez odaviszem, aki éppen tud rá vigyázni, majd vissza 200 km. Most már lassan ott vagyok, hogy ki fogok esni az utolsó évben, mert nem tudom teljesíteni a feltételeket. Itthon sem segít be semmit, hogy tudjak tanulni, készülni...inkább kimegy hétvégén programot csinálni.


Ma volt az utolsó csepp. Van egy kiemelt kurzusom, amiből csupán 2 alkalom van a félévben. Ketten vagyunk csak rajta, és a tanár mondta, hogy akkor egyeztessük össze, hogy biztosan jó legyen mindenkinek. Egy hónapos huzavona után össze tudtuk hozni ezt a napot, ami jövő hét hétfő lesz. Szóltam neki jó előre, hogy aznapra semmit ne szervezzen be, mert ez nagyon fontos. Mondta, hogy ok. Erre pénteken bevállalt egy munkát hétfőre, hogy ezt "nem lehet visszautasítani", és mondta, hogy oldjam meg. Senki nem ér rá, hogy vigyázzon a gyerekre. Most akkor megint én mondjam le a "munkám"? Ti mit lépnétek erre?


Bocsánat a hosszú írásért, és nem is tudok leírni mindent, hogy mennyi mindenben érzem ezt, csak ez most az utolsó csepp, és nem tudom, hogy mit csináljak. Másoknál ez hogy működik? Vagy én érzem jogtalanul ezt?



2014. ápr. 10. 20:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
9-es vagyok! Nekem az a tapasztalatom, hogy mint a férjed is rájött, hogy nem is olyan egyszerű gyerekkel az élet! Rájött hogy neki ez nem megy! Csodálom hogy 2 évig tűrted! Nálunk a lány, több héten keresztül nem aludt este szinte semmit, mondtam apának, na én kint alszok a nappaliba, te meg felkelsz gyerekhez (aznap pont nem dolgozott és másnap sem) nem mert semmit szólni! Kicsit határozottabb legyél, lássa Rajtad hogy veled nem lehet szórakozni! Azért nem értek egyet az előzőkkel, mert ahogy én kivettem, azért a férjed azt mondta támogat stb. Ja arról nem beszélve ott volt ő is mikor a gyerek készült! Mond el neki hogy csalódtál benne, és megbukott apaként, és nem tartotta be a szavát! Kérdezd meg tőle akar e egyáltalán veletek lenni? vagy teher vagytok e számára? Én akkor is azt mondom megállnád Te egymagad is a helyed, és ha külön vagytok, lehet rájön apuka is hogy hol szúrta el! Lesz ideje gondolkozni majd ha nem lesztek mellette! :)
2014. ápr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Hú, néhány válaszon mélységesen ledöbbentem.


"Először szerettem volna passziváltatni, de végül férjem meggyőzött, hogy egyfelől az ösztöndíjra szükségünk van"

Tehát nem volt egy fillér tartalékotok sem amikor teherbeestél = nem tervezett gyerek volt. A milliomodik nő itt a Gyakorin, aki "véletlenül" gyógyszer mellett lett terhes. Na, hát ha annyira babázni akartál, most itt van, élvezd ki.


Igen, nem tervezett baba volt. De nem egy nemvédekező csitri vagyok, aki a semmire bevállalja a gyerekét! Éveken át gumival védekeztünk, majd úgy döntöttünk, feliratok gyógyszert. Mint kiderült, allergiás voltam egy összetevőjére, a 2. hónapban olyan görcsökkel szállítottak kórházba, hogy a szülési fájdalmakkal egyenértékű volt...és rá nem sokkal kiderült, hogy terhes vagyok. Nem, nem így terveztük. És én jobban be voltam rezelve, mint ő! Ő nagyon örült neki (30 éves volt akkor, fix munkával, én meg 25). Már nem azért, de ha akkor feltettem volna egy kérdést az akkori paramétereinkkel, jól működő kapcsolatban, szerető párral, aki támogat benne, akkor mindenki nekem jött volna, hogy hogy merészelném nem megtartani a gyereket. Szóval ezek a most "örüljek neki", meg "vállaljam a következményeket" hozzászólások...mit ne mondjak...visszataszítóan bunkók.


"Felmondtam a munkahelyemen,"

"meg orrba szájba elvállal minden plusz munkát."

Gondolom a két dolog összefügg, nem?!


Igen, "kedves" hozzászóló, összefügg. Már akkor is orrba szájba elvállalt minden munkát, a háztartás és a gyerek 100%-ban rám maradt, a munkahelyemen többször nem tudtam határidős munkákat időre teljesíteni, sokszor hajnalig még fent voltam és dolgoztam, és nem bírtam tovább egyedül. Most keresek olyan munkát, ahova bemegyek, dolgozom, hazajövök és ennyi, nem szakad még rám egy csomó munka itthon.


Ez alapján csak jót tennél vele, ha megfognád a gyereket akit nem akart, meg magadat, akit 100%-ban neki kell eltartani és hazamennél! Végre 2 év után először békességre, nyugalomba menne haza, nem arra, hogy te ott követelőzöl!


Mint írtam, 250ezer ft felett hoztam haza, amíg dolgoztam, most "csak" 150 ezret...szerintem ez is elég korrekt ahhoz képest, hogy 2 hetente egyszer be kellene mennem egy órára. A kutatásaimat már így is elhanyagoltam. Szóval ki a 100%-ban eltartott??? És hogy végre nyugalomba jöhetne haza? Persze, egy férfinak kva könnyű lelépni minden következmény nélkül, nyugalomban élnie ezek után, max. fizeti a gyerektartást, de minden mást szépen magára költhet, élheti az életét, a nő meg oldja meg, mert neki mégis kényelmetlen a családi élet. Pedig mint az előbb írtam, igenis, nagyon akarta a gyereket. Jobban rá volt kattanva a témára, mint én. Csak gondolom idő közben kiderült, hogy nem csak szórakozás, hanem igenis lemondásokkal jár.


Másoknak köszönöm a válaszokat. Ma megkérdezem a gondozó nőt, hogy el tudná-e vállalni hátfőn a kicsit.


Tegnap este amúgy volt egy nagy beszélgetésünk, elmondtam neki, hogy mit érzek, és hogy nagyon rosszul esik, amit csinál. A legszomorúbb, hogy ő azt érzi, hogy támogat, és nem érti, hogy mi a bajom. Pl., hogy ő viszi reggelente a kicsit bölcsibe (útba esik a munkájába), én meg mondtam, hogy ezen kívül semmit nem találkozik vele, lényegében semmi kapcsolatuk nincs, és hogy kicsit jobban fókuszálhatna a családra is a munka mellett. Nekem is sokat segítene benne, és a gyereknek is csak jó lenne. Kiakadt, hogy ez ilyen, ha munkája van, nem tud mit csinálni. Kérdeztem, hogy miért hétfőre kellett berakni ezt a munkát, és azt mondta, hogy elfelejtette, hogy nekem akkor van az órám, és azonnal igent mondott, és már nem tudja visszacsinálni.

Nem tudom, hogy mi lesz a jövőben. Próbálom azért rendbe hozni a dolgokat, nem fogom azonnal feladni, de ha hosszú távon nem változik, akkor kénytelen leszek lépni. Így is egyedül vagyok, és még rá is főzhetek, moshatok, takaríthatok pluszban. Ráadásul itt még segítségünk sincs (az ő munkája miatt költöztünk vidékre), Budapesten legalább ott lennének anyukámék, akik szívesen vigyáznak néha az unokájukra.

2014. ápr. 11. 08:19
 23/27 anonim ***** válasza:
90%
22-es vagyok! Nem kell foglalkozni a hülye véleményekkel! Én tudom hogy mit érzel! Látszik hogy egy tanult nő vagy, nyilván az zavarja őket :) Az már jó ha kicsit tudtok beszélni a problémákról! Megkérdezhetem hogy a házasélet hogy megy?
2014. ápr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

nincs szomszéd vagy egy napra nem lehet bölcsibe beadni?

Végsősoron max magaddal viszed, jobb ötletem nincsen.

De hazafele erősen keresnék egy válóperes ügyvédet, és szépen megmondanám a dréga férjemnek, hogy b.s...jon meg és viszlát.

2014. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
31%
Nem értem. A gyerek bölcsiben, a férjed estig dolgozik, neked akkor mik az elvárásaid? Egész nap van időd magadra, tanulhatsz, a házimunka hamar megvan, főleg így, hogy a gyerek nincs a lábad alatt, mire hazajön a bölcsiből te már készen lehetsz minden tennivalóddal, mit vársz a férjedtől..? Az bánt lényegében, hogy te szenvedsz ő meg nem? Megbántad a gyerekszülést? Vagy most mi a bajod?
2014. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
93%

Szerezz baby sittert hétfőre. Lehet találni, főleg ha a szorultabb ismerősöket is megkérdezed, biztos lesz, aki elvállalja.


Egyébként a férjednek szerintem nem az a baja, hogy nem akar(t) gyereket, mert akkor maximum leszarná. De ő folyamatosan keresztbe tesz a doktoridnak is. Talán féltékenység a részéről? Mi a végzettsége és a munkája, ha nem titok?

2014. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
90%
"Elfelejtette", hogy akkor van órád? Remek. Ezentúl a helyedben én is "elfelejtenék" főzni, mosni, takarítani rá. Gusztustalan alak. Igaza lehet az előttem szólónak, talán féltékeny a doktoridra?
2014. ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!