Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt le?

Hogyan kezeljem ezt le?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, (volt kolleganő) akivel évek óta ápolok kapcsolatot. Mostanra neki kicsit megnőtt a gyermeke, bölcsibe adta, dolgozni viszont nem ment el. Nekem azonban két kicsi gyerekem van, s mellettük itthonról még dolgozom is, családi beteget is kell ápolni. Ő napi szinten óhajtana velem kapcsolatot tartani, telefon, sms, e-mail, ilyesmi, nekem ERRE NEKEM EGYÁLTALÁN NINCS IDŐM! Nem elég az, hogy nem veszem fel, nem válaszolok, nagyon erőszakos, és el sem tudja képzelni, hogy van az embernek más, vagy akár jobb dolga is, mint hogy neki beszámoljon az életéről. A gondom az, hogy régebben sokat kaptunk tőle családilag, akár anyagiakban, (tárgyak)akár segítséget is, ezért nem olyan egyszerű a tudtára hozni, és azért sem, mert nem annyira intelligens, hogy ezt magától megértse egy ici-pici finom ráutalással.

Igaziból én úgy látom az a baj, hogy túl sok a szabadideje, szívem szerint azt mondanám neki, hogy húzzon el dolgozni, hisz tele vannak adósságal, köztük köztartozással is, vagy szüljön még gyereket, ha ennyi ideje van, de nyilván ilyet az ember nem mondhat egy másik embernek. Hogy kezeljem őt le, már már a zaklatás határát súrolják a megkeresései, képes még a férjemet is felhívni, ha nem válaszolok neki, hogy tőle tudja meg, hogy miért. Szóval lehet nem is komplett a csaj.


2014. ápr. 16. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy nem komplett a csaj,nekem is akad ilyen, barátnőnek nevezett ismerősöm.Nagyon ráér a kislánya melett,gyesen van,és folyamatosan írogat,szervezkedik,mert unatkozik otthon.Ellentétben velem.Én azt javaslom,hogy minden létező módon nézd levegőnek,a férjed is tegye ezt,egy idő után majd beleun,és lekopik rólad.Egy időben én is ezt csináltam,igaz,hosszabb idő után,de meglett az eredménye.
2014. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a kérdések egy tetemes hányada megválaszolhatatlan itt első körben, mert azt kell tanácsolni, mindig azt, hogy "beszélj vele". Ez is egy ilyen kérdés. Egyébként nem tudom milyen barátság ez, valami kényszersztorinak tűnik nekem ez az egész. A háta mögött nem komplettnek nevezed, képtelen vagy megbeszélni vele bármit is, képtelen vagy egyenes lenni, mert biztos megsértődne és biztos elveszítenéd. Rettentő nagy veszteség lenne, ha nem is találod veled egyszinten lévőnek. Most mondjam azt, hogy felhasználtad őt? Érdekkapcsolat-szag.


De szerencsér az élet feladat elé állít: nem fogod megúszni, hogy ha nem is mindent, amit itt most nekünk, de az alaptényeket közöld vele. Előnyödre fog válni, hidd el.

2014. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1, ha meg nem haragszol, jellemtelen gyávának tartalak. Puszi. Felnőtt ember ezt nem így intézi...
2014. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értsd meg, hogy egy normális emberrel ezt meg lehet beszélni, vagy nem is kell, mert leesik neki. De ha valaki nem normális, sérült, az egy másik helyzet. Én meg nem vagyok szakember, nem tudom, hogy hogy kezeljem.

Nem érdekkapcsolat, csak a kapcsolat elején ez nyilván nem így állt, akkor még neki volt kicsi gyereke, el volt foglalva, nem látszott, hogy két év múlva le sem lehet majd vakarni magunkról. Nem kell mindig rosszat feltételezni.

Értem amit mondtál, viszont mivel szerintem nem komplett a hölgyemény, elképzelésem sincs, hogy milyen következménye lenne annak, ha az igazat megmondanám neki. Nem attól félek, hogy elvesztem, hanem hogy BENNE milyen következménye lenne.

2014. ápr. 16. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Hívd át segíteni, hogy addig is nyugodtan beszélgethessetek.
2014. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!