Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim azt mondogatják, hogy...

Szüleim azt mondogatják, hogy igazán beszállhatnék a rezsibe, mert ők ennyi idős korukban már beszálltak, igazuk van?

Figyelt kérdés
Utolsó féléves vagyok fősulin, nem akarok beszállni semmibe, mert nemsokára úgyis költözöm, és igen, ők hazaadtak, de az vagy 30 éve volt és akkor máshogy mentek a dolgok.
2014. ápr. 17. 15:21
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
74%
27 azt írod köteles életre nevelni,de ez életképtelen 30évesen.Ott egy mondata"nem akarok beszállni semmibe"úgyis költözik,de eddig sem segített.Na pont dobja be magát a mély vízbe.A hazai fizetések világos mindenki számára a béka segge alatt vannak.Egy lakás rezsije viszont nem kevés.Bármennyire jót akar a szülő,azért úgy 30-40évig ne tartsa már el a gyerekét.Segíti mert segíti,de ilyen hozzá állással nem is akarok..na sok jóra ettől a gyerektől nem számithatnak.jó lesz ha évente egyszer rájuk nyitja majd az ajtót.
2014. ápr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
46%
Huszon x évig el tartottak,neveltek,szerettek,törődtek veled,te pedig nem vagy képes pár hónapig beszállni a rezsibe,meg abba amit te is használsz amiben élsz,hogy kicsit segítsd őket...Gratulálok,hogy lehetsz ilyen hálátlan???Szerencsétlen szüleidnek kívánok,hosszú egészséges életet,mert ha történne velük ne adj ég valami,gondolom akkor sem tennél egy pálcát sem keresztbe értük.
2014. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
49%
Érettségi után rögtön dolgozni mentem és mellette estin végeztem a főiskolát.26 évesen diplomáztam,elláttam magamat maximálisan,mert a szüleimnek nem volt pénzük,hogy tovább iskoláztassanak.Számomra ez teljesen normális volt, el nem tudtam volna képzelni,hogy huszonéves fejjel rajtuk élősködjek.
2014. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
72%

Ki mondta, hogy a kérdező dolgozik, és haza tud adni 20 ezreket?

Utolsó éves a főiskolán, ennyit tudunk.

Mikor én egyetemista voltam, alig kaptam valami munkát, ami összeegyeztethető lett volna az órarendemmel. Hát abból mindent lehetett volna, csak hazaadni nem.

Még egy mozijegyet se tudtam megvenni, semmit.

Az ösztöndíj az nagy nulla volt. Fel kellett vennem diákhitelt, csak hogy legyen ruhám, amiben járhatok, legyen cipőm, néha elmehessek otthonról ide-oda. Mert igen, szerettem volna élni is.

Ennyire volt elég a diákhitel, nem tudom, hogy lehetett volna megoldani? Hitelből hazaadni?

Nem tudom, milyen illúzióban élnek itt egyesek.

Lehet, hogy van az a hős, aki meg tudja oldani, mert mondjuk olyan az órarendje, hogy belefér az a munka, amiből még meg is él. Nem tudom, mondjuk hogy, mert elég sokan teljes munkaidős fizetésből is épp hogy csak megélnek.

Nehogy már az legyen a normális, hogy a 21-22 éves diák a szemét, hogy nem ad haza, mert ilyenkor már illene.

Ha nekem a gyerekem tanulni fog, akkor nem csak hogy nem kell hazaadnia, még én fogok neki pénzt adni, hogy ne kelljen a diákhitellel szórakoznia. Bőven elég nehéz diplomát szerezni, nem kell még mellé a rabszolgasors valami gyárban, csak hogy rend legyen és igenis hazaadjon, mert már felnőtt.

2014. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
Mondjad nekik h ennyi erovel el is koltozhetnel, ezt akarjak? Ennyi!
2014. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
30%
A semmiből gondolom nem várnák el,hogy adjon,én ezért feltételezem,hogy van bevétele.Pláne,ha elköltözés előtt áll.
2014. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
73%

66%-os nem tudom, te vagy-e, aki 30 évesnek hiszi a kérdezőt. a kérdésben a 30 az másra utal.

gondolom, 22 éves lehet, ha most diplomázik főiskolán.

Ha el akar költözni, ha a diplomázás után rögtön önállósodni akar, akkor miért kell elvenni azt a pénzét, amivel ki akar törni?

én nem értem meg az ilyen szülőt.

Ha nem arról van szó, hogy kész vége, jönnek a végrehajtók, nem tudunk mit enni, mindjárt kikapcsolják a villanyt, stb, akkor úgy gondolom, a szülők részéről nem szép, hogy azt a pár hónapot nem tudják már megengedni a gyereknek, hogy otthon maradjon ingyen.

Egy ember nem növeli meg jelentősen a rezsit.

Én hagynám a gyerekemet, hagy erősödjön, gyűjtsön az önálló életre, nem venném el szegénytől, amivel az életét készül megalapozni. Gondolom, nem lehet amúgy sem sok, amit sikerült összegyűjtenie főiskola mellett.

2014. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
40%

Nekem akkor sem tetszik az,ahogyan reagál a kérésre a kérdező.Szinte fel van háborodva,hogy mire fel kérnek tőle.Viszont nem jön,nem reagál,pedig sokat segítene,ha leírná.Ha nagyon meg vannak szorulva a szülők,akkor azt gondolom hogy jogos a kérés,vagy mondhatnám,hogy gyerekként alap,hogy segítek.Alap,mert egy család vagyunk!!!!!Kire számítsunk ha nem egymásra?

Nyilván ha alkoholisták és piára ment el a rezsipénz,amit most le akarnak gombolni a kérdezőről akkor más a helyzet csak kár,hogy semmi konkrét nincs leírva.

2014. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
89%

A gyereknek az a dolga, hogy tanuljon. A szülőnek pedig az, hogy ellássa őt és a család többi tagját.

Majd ha még 25 évesen is otthon döglik, és mereszti a seggét a semmire (se munka, se tanulás), akkor el lehet kezdeni vele veszekedni. Addig nem. Nem is értek itt egyeseket. De hát igen, ez a gyk. Itt mindenki szuperember, aki két egyetemet visz egyszerre, és mellette három műszakban dolgozik, és kitűnő tanuló...

2014. ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk pont ezért,ezekért a felfogásokért annyira általános jelenség manapság,hogy 27-28 éves emberek még tanulnak,meresztik a seggüket,szidják az államot,és mindenkit hogy nem jutnak semerre,mert nem is törekednek sehova,30 éven túl még "nem értem meg az anyaságra" hát röhej.Érdekes pont a legsikeresebb ismerőseim azok akik rohadt keményen dolgoztak már a suli mellett is nagyon céltudatosan,és voltak elvárások a szülők részéről nem csak annyi,hogy tanuljon (vegetáljon éveket az egyetemen,heti 3-szor berúgva)
2014. ápr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!