Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántanak az emberek, ha...

Miért bántanak az emberek, ha meghallják, hogy milyen nevet szeretnék adni a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem várok babát, a munkahelyen ebédszünetben feljött a téma, hogy ki milyen nevet adott a gyermekének. Én mondtam, hogy ha MAJD lányom lesz, akkor vagy Ida, vagy Borbála lesz. Tudom, hogy nagyon régi nevek, de nekem tetszenek.



A két "főkolompos" elmondott minden idiótának, olyan hangnemben és stílusban beszéltek velem, hogy el sem hittem, mindezt két név váltotta ki.


Tényleg ilyen borzalmas nevek ezek?


Nem ez a legfőbb gondom, de sok olyan név van, ami tényleg borzasztó. Nem írnék példákat, de a szappanoperák egész tárháza szerepel már anyakönyvezhető névként.


Köszönöm a válaszokat.



2014. ápr. 19. 13:41
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, ez a típusú kolléga nem tud kibújni a bőréből. Mellesleg ezek a nevek messze jobbak, mint a kisfiam egyik - másik ovistársának a ma "trendi" nevei.
2014. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
nekem a Borbála kifejezetten tetszik, az Ida se rossz
2014. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 2 hónapja született, ő Mercédesz lett. Kaptam is érte a rokonoktól, mondván, hogy az egy autó..

De Nekem Nagyon tetszik. :)

Ha lesz majd egy fiam is, ő Martin lesz, ezt már kislány koromban eldöntöttem. :D

Szerintem a Borbála is szép név, az Ida nem annyira tetszik. :)

2014. ápr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, a Borbála egy teljesen normális, viselhető név. Az Ida nem jön be annyira, de az sem cikis. Amikor csak a kérdés láttam magyarázat nélkül, azt hittem, hogy Dzsennifer szintű név lesz, vagy valamelyik trónok harca karakter nevét akarod magyarosan leírni xD
2014. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezek nem olyan rossz nevek. Az Ida is egész jó, rövid, aranyos, de komoly is tud lenni.


A mocskos kolleganőidnek meg tegyél a kajájába, üdítőjébe néhány Fenolftalein tablettát összetörve, attól majd cifrafosást kapnak és visszavesznek az arcukból, te pedig jobban fogod érezni magad. :)

2014. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
24%

"Ha lesz majd egy fiam is, ő Martin lesz, ezt már kislány koromban eldöntöttem. :D "


A párod meg egy papucs?:DD

2014. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon-nagyon szép nevek, nekem nagyon tetszenek. És neked lesz igazad: mire a te gyereked felnő telis-teli lesz a világ dögunalmas Vanesszákkal és Kírákkal, és ott lesznek a te régi, szép csengésű, csodálatos Borbáláid és Idáid. :)


Nekem nem lehetett soha gyerekem. De ha lehetett volna, akkor ha fiú lett volna, akkor Menyhért lett volna és Frigyes, ha pedig lány, akkor Hildegard és Ida.


Azért bunkóznak le, mert te más vagy, más értékrenddel, mint ők. Ők ostoba libák, akik az orrukon túl nem látnak, és csak akkor vannak konformban magukkal és a világgal, ha "mindenki olyan, mint ők". Bárki más eltérő, azonnal megijednek, hogy velük van a baj.


A két főkolompos a legbutább ember a csapatban, csak nekik van a legnagyobb szájuk. Ne törődj vele.

2014. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért bántanak Téged, kérdező, mert idiótákkal vagy körülvéve.
2014. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
66%

SZerintem nincs ezekkel a nevekkel semmi gond. A Borbála becézhető Borának is, amit modt úgyis felkaptak a sztárok is. Az Ida meg direkt tetszik. Imsertem egy kedves nénit és egy kedves lányt is.

No, de hadd legyen egy kérdésem, nem bántó szándékkal. Azok, akik eldöntik, hogy milyen neve lesz a gyereküknek (nem azt, hogy ez tetszik, hanem azt, hogy mindenképpen ezt akarják adni), azok nem számolnak azzal, hogy a névválasztás közös döntés kellene, hogy legyen az apukával? Én is úgy jártam, hogy az Anna név a nagy szerelem kiskorom óta, aztán a férjem anyja is Anna volt, utálta a fiát, elhagyta kiskorában és alkoholista lett. Ezek után meg se fordult a fejemben, hogy Anna legyen a lányunk, bármennyire is vágytam rá. Tetszett még nagyon a Laura, az meg pont a férjem exének a neve volt, érthető, hogy a párom nem akarta ezt választani. Szóval az egy dolog, hogy ízlelgeti az ember a neveket, de kijeletni, hogy mindenképpen ez lesz? Mert látod, lehet olyan szituáció, amikor egyszerűen nem ragaszkodhatsz a névhez. és mi van, ha párodnak nem is tetszik egyáltalán? ezt figyelembe se akarod venni?

2014. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 reptoid ***** válasza:
Borka, tök menő, nincs vele semmi baj.
2014. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!