Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántanak az emberek, ha...

Miért bántanak az emberek, ha meghallják, hogy milyen nevet szeretnék adni a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem várok babát, a munkahelyen ebédszünetben feljött a téma, hogy ki milyen nevet adott a gyermekének. Én mondtam, hogy ha MAJD lányom lesz, akkor vagy Ida, vagy Borbála lesz. Tudom, hogy nagyon régi nevek, de nekem tetszenek.



A két "főkolompos" elmondott minden idiótának, olyan hangnemben és stílusban beszéltek velem, hogy el sem hittem, mindezt két név váltotta ki.


Tényleg ilyen borzalmas nevek ezek?


Nem ez a legfőbb gondom, de sok olyan név van, ami tényleg borzasztó. Nem írnék példákat, de a szappanoperák egész tárháza szerepel már anyakönyvezhető névként.


Köszönöm a válaszokat.



2014. ápr. 19. 13:41
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

A névadás azért maradjon családi ügy, hülye kllégáknak nem kell belebeszélni.

A Dzennifer bizonyos körökben divatosabb, de hát az meg ők tudják.

Rém hülye szülők tudnak lenni (Nemoda Buda, meg Végh Béla...)

Amiket te írtál, azok nekem tetszenek, azt meg, hogy mi a régies, mi nem....

Én az Annára gondoltam, hogy manapság ritkává lett név, - hát tévedtem :)

De nem baj.

2014. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem ennek a két "főkolomposnak" kell döntenie helyetted. Ritka sz@r életük lehet, ha képesek ilyen miatt leszólni. Nincs ezekkel a nevekkel semmi baj. Inkább Borbála vagy Ida legyen, mint a mostanában divatos tucatnevek egyike, aminek a hallatán a sikítófrász kerülget. Egyébként ha nekem kellene választani, akkor inkább az Idára voksolnék.
2014. ápr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

Pont tojd le őket, hogy mit gondolnak.

Ezerszer inkább Ida vagy Borbála, mint a mai tucatnevek...

Nekem pedig nagyon tetszenek, szép nevek! Az én lányom is Ida lesz különben.

A két főkolompossal pedig minimalizáld a kapcsolatot, idióták.

2014. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

A Borbála teszik, az Ida nem annyira. Csúnyának persze ez sem csúnya, csak nekem olyan rövid. Ha nektek tetszenek ezek a nevek, akkor kit érdekel, hogy más mit szól hozzá.

A lekezelő, alpári stílus pedig nem a gyerek nevét, hanem az adott egyén(eket) minősíti. Az ilyenek vélemyényére aztán főleg nem adnék. Nem lehetnek valami értelmes emberek, ha így képesek belegázolni mások érzelmeibe. Ráadásul még alaptalanul is. Kíváncsi lennék, hogy az ő gyereküket hogy hívják.

A volt osztálytársam például Zoé Rebekának fogja hívni a lányát. Szerintem borzalmas, főleg a Rebeka, de mégsem idiótázom le, szólom le emiatt. Mindenkinek más az ízlése, ettől vagyunk egyéniségek.

2014. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is régi a Borbála, de Borcsi aranyos becézve. Az a lényeg, hogy neked ezek tettszenek. Nekem is "fura"nevek tettszenek, sokaknak nem jön be, de nekem igen és ha lesz gyerekem ezek körül fogok választani, persze ha az apja is talál belőle szépet. :)
2014. ápr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
100%
Az én nővéremet is Borbálának hivjak,szerintem nagyon szép név! :)
2014. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Őket hogy hívják? Csúfold őket a nevükkel....ezekkel nincs semmi gond, még ha régiesek is, mégsem egy Nintendó kategória..
2014. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
59%

Nekem irtóra tetszenek. :) De tényleg. Az Ida nagyon jó hangzású és, ha a borbálát borinak átteszük az nagyon jó névnek hangzik. Szerintem ne is figyelj rájuk.

Némely ember tényleg olyan divat neveket adnak a gyereküknek, ami már tényleg nem illő.

2014. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
A nevek jók, a két nagyszájúra meg sosem szaba hallgatni
2014. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!