Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántanak az emberek, ha...

Miért bántanak az emberek, ha meghallják, hogy milyen nevet szeretnék adni a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Leszögezném, nem várok babát, a munkahelyen ebédszünetben feljött a téma, hogy ki milyen nevet adott a gyermekének. Én mondtam, hogy ha MAJD lányom lesz, akkor vagy Ida, vagy Borbála lesz. Tudom, hogy nagyon régi nevek, de nekem tetszenek.



A két "főkolompos" elmondott minden idiótának, olyan hangnemben és stílusban beszéltek velem, hogy el sem hittem, mindezt két név váltotta ki.


Tényleg ilyen borzalmas nevek ezek?


Nem ez a legfőbb gondom, de sok olyan név van, ami tényleg borzasztó. Nem írnék példákat, de a szappanoperák egész tárháza szerepel már anyakönyvezhető névként.


Köszönöm a válaszokat.



2014. ápr. 19. 13:41
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
19%
--> Uborka. Oviban, általános alsóban örülni fog a becenevének.
2014. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
70%

Az Ida nekem speciel tetszik, de a Borbálát nem tudnám gyereknek elképzelni. Folyton valami fejősjószág vagy egy ezeréves vénasszony jut róla eszembe.

De ez az én véleményem, mindenki úgy nevezi el a gyerekét, ahogy akarja.

2014. ápr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezekkel semmi baj! :)

Őszintén szólva sz*rd le azt a két libát, ne foglalkozz velük.

Egyébként meg bírom, hogy mindig a cikizéssel jöttök. Engem Rékának hívnak, hát gyerekkoromban, jó párszor megkaptam, hogy béka, répa az osztálytársaimtól. Egy tök átlagos nevet is ki tudnak figurázni a gyerekek.

2014. ápr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is tudtam, hogy a Borbálát ilyen sokan nem szeretik, én ismerek kisgyerekeket is, fiatalokat is, akiket így hívnak. Nekem a Bori beceneve nagyon tetszik, szerintem tök fiatalos, bár akkor már inkább boraként adnám, ilyen nevű kislányt is ismerek, nagyon szép. Ami nekem ilyen öreges névnek számít, az a Sára meg a Rozik, ezeket nagyon nem kedvelem, mégis egyre népszerűbbek lesznek, úgyhogy csodálkozom az ezen való kiakadáson. Az Ida meg... az sem gáz, csak nekem túl rövid.
2014. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
56%
Mindkettő szép MAGYAR név. Ne hallgass a károgókra.
2014. ápr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem jó nevek. Nekem sokkal jobban tetszenek, mint a flancos, mindenféle külföldi filmből összekapart divatnevek. Szerintem a Borbála a szebb, ezt én is szívesen adnám a lányomnak, az Idát talán annyira nem, de azzal sincs semmi baj.

A kollégáid meg bunkó parasztok, ennyi.

2014. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
70%

A Borbáláról nekem a bor, Idáról meg az Idared ( alma fajta) jut az eszembe, de szerintem ennek ellenére ezek a nevek nagyon jók, főleg, hogy magyar nevek, nem felkapottak, szóval ettől még különlegesek is.

Sokkal jobban tetszenek, mint a Pokemon, Felhő, Hobbit, Smiagold ( vagy mi), Radiátor, Eszmeralda...stb.

2014. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Mindenkinek ment a zöld kezecske. :)

2014. ápr. 19. 18:47
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Először is, soha senki nem tudna olyan nevet választani, hogy az maradéktalanul megfeleljen másoknak. Az pedig mások szegénységi bizonyítványa, hogy nem tudja tiszteletben tartani mások álláspontját és még idióta módon hangot is ad a véleményének.


Az általad választott nevekkel nincs semmi probléma, teljesen vállalható nevek, jó, az igaz, hogy nem egy toplistás sláger nevek, de hát nem kell minden újszülött gyereket Annának vagy Bencének hívni... (elnézést az ilyen nevű gyerekek szüleitől, de tudjuk, hogy évek óta mennyire népszerű nevek)


Egyébként számomra mindkét név nagyon kedves, középsuliban (kb. 10 éve) volt egy Borbála nevű nagyon kedves barátnőm, ill. egyik kedvenc könyvem Gárdonyitól az Ida regénye és ezért is tudok jó szívvel a névre gondolni :)

2014. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Elnezest az off-ert;13-as,szolj a rokonaidnak,hogy a Mercedesz egy auto,igaz,de azt az autot az autogyar tulajdonosanak a lanyarol neveztek el,akit ugy hivtak:Mercedes...! ;)))
2014. ápr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!