Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változtatni akar az életén,...

Változtatni akar az életén, úgy érzem, én csak "visszahúzni" tudom. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Ki akar menni külföldre, örökre. Legfeljebb havi egyszer, vagy 2 havonta egyszer jönne haza egy hétvégére. Szeretjük egymást, és rossz lesz az elválás. Én úgy gondolom, neki is jobb, és nekem is, ha vége lesz, mikor elmegy. Bűntudatom lenne, ha miattam maradna, ha meg kimenne, rámenne a kapcsolatunk. Beszéltünk róla, azt mondta csak akkor lesz biztos, hogy kimegy, ha már elindult. Persze, most ezt mondja, de tudom, hogy menni fog. Nem akarom visszatartani. Itt nem sok lehetősége lenne. Nem tudok vele menni, mert tanulok. Nem egy idegennyelvet beszélünk, ez is egy ok, amiért nem szeretnék oda menni, ahova ő. Messze még a tavasz, de rossz, hogy egyik pillanatban a közös jövőnkről mesél (eljegyzés, összeköltözés, házasság, gyerekek), aztán már külföldről álmodozik, hogy ő soha nem akar visszajönni.

Nem akarom elengedni, de azt sem akarom, hogy "csak" miattam maradjon. Bízik benne, hogy várok rá, hogy nekem elég lesz havi egyszer találkozni. Nem, nekem nem elég, hogy heti egyszer ír emailt, meg egy sms-t, és ennyi.


2009. dec. 22. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy mennyire komoly ez a kapcsolat, mióta vagytok együtt és hány évesek vagytok...azt sem írtad,hogy hová szeretne menni. Nem lehetne egy olyan országba, aminek mindketten beszélitek a nyelvét? Mondjuk ez sem biztos, hogy szükséges. A férjem egy olyan országban él, aminek nem beszélem a nyelvét. Ide költöztem hozzá. Vagy megtanulja egyikőtök vagy nem is szükséges, mert úgyis tudtok egymással kommunikálni. Kérdés, hogy van-e munkád, feladnád-e érte? Ha valaki azt mondja, hogy ÖRÖKRE el akar költözni és nem javasol megoldást, hanem téged állít döntés elé, ő pedig elzárkózik ettől, valóban szeret téged? Ezen is el kellene gondolkodni...szerintem mindenre van megoldás, de azért jól gondold át ezt, mert lehet, hogy pár hónap múlva vissza fogsz költözni, ha nem úgy alakulnak a dolgok. Ne égess fel magad mögött mindent.
2009. dec. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Komolynak komoly. 1 éve vagyunk együtt, nagyon jól megvagyunk. Németországba szeretne menni, én angolul tudok csak, és megértem a franciát. Egyáltalán nem tudok németül, és ha belegondolok, fel sem ajánlotta azt a lehetőséget, hogy vele menjek. Oké, hogy mi ketten tudunk beszélgetni, meg az a néhány magyar, aki még kint van, megért engem. De hagyjam itt az egész családot? Menjek ki egy idegen országba? Munkát kellene keresnem, vagy ott folytatni a tanulást, de 0 nyelvtudással ez nehéz ügy.
2009. dec. 22. 14:55
 3/12 A kérdező kommentje:
Én érzem, hogy szeret. Már régebb óta ki akart menni, de mindig közbejött valami. Tegnap már beszélt az illetővel, akihez majd ki fog menni. Pontos dátumot még nem tud egyikünk sem, de én márciusra tippelem.
2009. dec. 22. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Németben élek, angolul, franciául, spanyolul tudok, egy szót sem németül. Nem probléma, mert a férjem nem német. Gondolom, hogy te is meg tudnád szokni...ilyen nagy döntést hogy tud meghozni? Mármint hogy örökre akar kiköltözni, ha még nem élt itt? Szerintem max. pár évre jönne, hogy pénzt gyűjtsön. Az, hogy nem ajánlotta fel, elég furcsa. Megtehetné, mert lenne lakása itt? Ő mondta, hogy örökre költözik el? Akkor nem lehet, hogy a kapcsolatból akar kilépni? Mert örökre biztos, hogy nem akarna ingázni.
2009. dec. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok amúgy? Nagyon fiatal a párod?
2009. dec. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Imádja a német nyelvet. Ha nem is Németországban, akkor Ausztriában akarna élni. Nincs lakása, egy albérletbe menne egy másik magyarral.

Én 19, ő 27. Még 2 évem van a főiskolán.

2009. dec. 22. 15:20
 7/12 A kérdező kommentje:
Úgy nehezen találnék mondjuk munkát, hogy egy szót sem tudok németül.
2009. dec. 22. 15:21
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
ha igazán szeretne az lenne az első, hogy veled legyen. nagyon úgy tűnik nekem, hogy szeret téged, de legalább ennyire vágyik a szabadságra is, ezt bizonyítja az is, hogy téged nem is hívott. én a mai élettapasztalatommal otthagynám még most.
2009. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha miattad marad, és megbánja, sokkal rosszabb lesz, arra is rámegy a kapcsolat. Ahhoz pedig túl fiatal vagy, hogy évekig várj egy pasira, és ilyen ritkán lásd. Nehéz lesz, de inkább hagyd elmenni, és szakíts vele.
2009. dec. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

ez egy önző ember, és ha igazán veled képzelné el a jövőt, akkor esze ágába se lenne külföldre költzni "örökre".

kicsit gyerekesnek is tűnik...

27 évesen már nem önmegvalósítania kellene.

ne bánkódj miatta, mert jön majd helyette más, akinek Te leszel a mindene :)))

2009. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!