Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért büntet igy az Isten?

Mért büntet igy az Isten?

Figyelt kérdés

A karácsonyom az egyik legrosszabb nap az életemben!Öregapám tiszta részeg anyum most jött haza külföldröl!Öregapám ordít üldöz minket ki a házból mert az övé az életünket tönkretette !De én csak egy napot kérek amikor béke van a házunkban:a karácsonyt...

De az ideg összeroppanás szélén vagyok nem birom nézni ahogy anyum kivanakadva és sír mivel érdemeltem ezt évesen??erre kitudja a választ!

hozzáteszem katolikus iskolába járok.....


2009. dec. 24. 19:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
45%
Az isten csak azt bünteti aki hisz benne,azzal viszont nagyon igazságtalan.
2009. dec. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

"apum anyum elvált eddig papámmal mert anyum kiment dolgozni mert különben papám felöl éhenhaltunk volna mert nem képes elmenni dolgozni de hála most már kollégista vagyok és már semmi nem köt haza csak az állataim !!Inkább Aynut jobban sajnálom mint engem !Hát igen ez a baj hogy már én sem tudom hogy mért járok abba az iskolába már annyira sem hiszekbenn mint eddig"

akkor remélem anyukád ki tud menni jövőre is külföldre, hogy neki se kelljen otthon lennie.

igen... azért kérdezd majd meg a hitoktatót.. nem tudom mit mondana rá... valószínűleg hogy isten csak próbára akar tenni stb... de szerintem csak a vallást csak azért találták ki, hogy az emberek bízzanak a mennyországba kerülésbe, és ezért elbírják viselni, az itteni életet.. semmi másért... 1 hazugság az egész.

ez tudom hogy ez semmiképp sem vigasztaló dolog, de egyedül magadra számíthatsz. semmi természetfelettiben :(

18f

2009. dec. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 3 évvel ezelőtt volt borzalmas a karácsonyom. Azóta sikerült elválnom és most már nagyon boldog karácsonyom van: egy 3 hónapos kisfiú anyukája lettem és fantasztikus az új férjem. Mindezt azért, mert megmaradt a hitem és bíztam Istenben, hogy a dolgok rendbejöhetnek. Ne add fel!
2009. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%

Három idézet wiwes adatlapomról.Meríts belőle erőt,nekem szokott segíteni.


"Ember vigyázz, figyeld meg jól világod: ez a múlt, emez a vad jelen, -hordozd szívedben. Éld e rossz világot és mindig tudd, hogy mit kell tenned érte hogy más legyen." Radnóti M.


"Jegyezd meg jól, de ne csüggedj soha, remény, csalódás, küzdelem, bukás, sírig tartó nagy versenyfutás. Keresni mindig a jót, a szépet, s meg nem találni - ez az élet."

Madách Imre


„Élj nyájasan és türelmesen az emberek között, de ne bízzál senkinek segítségében. Neveld magad magányossá és erõssé. Tudjad, hogy soha, senki nem segít. S ne sopánkodj ezen. Ember vagy, tehát nem várhatsz semmit az emberektõl, s ez a természetes."

(Márai Sándor)

2009. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Te csak egyet tehetsz .

Megfigyeled hogy milyen a rossz és Te majd alapítasz egy boldog családot akikkel a saját házadban élsz.

Távol az ilyen rokonságtól!!

Kívánj valami szépet mert karácsony van és az álmod teljesülni fok,idővel!

2009. dec. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
ez mind szép és jó amit irtok..de anyum ebbe már nem tudd bzini hiszen ö is ebbe bizott egész gyerekkora óta hogy majd ö nem igy nevel stb..és probálkozok ezért is ment ki külföldre hoyg jobb legyen
2009. dec. 24. 22:40
 17/19 anonim ***** válasza:
39%
Nézzük először az Isten kérdést! És mondta Isten: Legyen... és lett... Ez sok embernek hülyeség, ahogy 27 éves koromig nekem is az volt, nem kaptam vallásos nevelést. De ma az én számomra az a hülyeség, hogy úgy keletkezett a világ, hogy felrobbant, és ilyen lett, vagy adj időt a véletlennek, ember lesz belőle. Tehát Isten van! De ne vádold olyanért, amiről nem tehet. Amiről minden ember nagyon szeret elfeledkezni, az a személyes felelőssége a saját tetteiért. A Bibliát mindenki csak kritizálja, de fogalma sincs, mi van benne megírva. Én sem voltam ezzel másképp. Ez nem azt jelenti, hogy nem voltak felületes ismereteim, csak azt, nem értettem a lényegét. A Biblia lényege nagyon tömören: EMBER A TETTEIDÉRT FELELŐS VAGY VEDD KOMOLYAN! Na ezt nem hiszik el az emberek! Hogy lesz számonkérés! Mindenki azt hiszi, hogy lehet lopni, csalni, hazudni büntetlenül, következmények nélkül! A valóság ezzel kapcsolatban viszont az, lehet lopni csalni, hazudni, de vállalni kell a következményeket. Ha a vonat elé ugrom, ne vádoljam az Istent, mert levágta a lábam! A szüleidről sok mindent el lehet mondani, csak azt nem hogy Istennek tetsző életet éltek. És itt a következmény! Ki a hibás? Ők? Dehogy is! Isten! Miért adott nekik szabad akaratot?! Teremtett volna bennünket embereket robotnak, most minden rendben lenne. A szüleid dolgába te nem tudsz beleszólni. azt nekik kell rendezni Istennel! De amit te tehetsz. Amikor senki nem lát /emberek/ letérdelsz és ennyit mondj, de azt hangosan, és nagyon őszintén: Isten segíts nekem, hogy én ne ilyen legyek! Ha nem történik semmi, akkor nincs Isten! De személyes átélésem, hogy nem maradsz válasz nélkűl!
2009. dec. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tudok írni, hogy ezt a 2 évet még bírd ki, amíg felsőoktatásba nem kerülsz (vagy legalábbis továbbtanulsz másik városban) és onnantól már szabad vagy.
2009. dec. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem Isten a hibás, az biztos. De sajnállak... az öregapád a nagyapád vagy az apukád?
2011. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!