Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiköltöznétek örökre külföldre?

Kiköltöznétek örökre külföldre?

Figyelt kérdés
Ha már kint él valaki, akkor leírná, hogy hol él, mióta és szereti-e? Arra is kíváncsi lennék, hogy hány évesen engednétek a gyereketeket örökre kiköltözni valahá, ha ilyen terve lenne.
2009. dec. 24. 23:48
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Amióta csak az eszemet tudom, a magyar mentalitás mindig is távol állt tőlem, mindig idegennek éreztem magam abban az országban. 23 évesen tudtam először önerőből, szülői segítség nélkül külföldre költözni fél évre.

Sajnos holnap "haza"-megyek, de csak egy évre, mert nem húzhatom tovább a diplomázást. Mellette újra spórolok majd, és megint kijövök Finnországba. Itt az első pillanattól kezdve otthon éreztem magam, már akor is, mikor még csak turistaként voltam itt egyszer. Remélem, hogy a gyerekeim már itt fognak születni, és nem kell majd egész életükben hurcolniuk magukkal azt a terhet, amit a magyarság ró az egyénre. Ha valaki emiatt hazátlannak, vagy hazaárulónak tart, akkor az maradjon csak szépen otthon, dögöljön bele a 12 órai munkába 60 000 forintért, irigykedjen csak továbbra is a gazdag nyugatra, és szítsa csak tovább a gyűlöletet, ami az irigységéből táplálkozik! Vannak, akik nem csak irigykedni akarnak a Nyugatra, hanem elérni a nyugati életszínvonalat, és ezért még tesznek is.

2009. dec. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha kinn élsz pár évig, és rájössz, hogy máshol mennyivel különbek az emberek, akkor nem akarsz többet visszajönni.


Én is igy jártam, eredetileg nem akartam elmenni Magyarországról, de családi okok miatt kikerültem, és néhány év után megértettem, hogy itt miért élnek jobban az emberek.

Itt ismeretlen a "jó magyar mentalitás", hogy mindegy, hogy nekem rosszul megy, csak a másiknak se legyen jobb.

2009. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Ki én.. Korzika a célom.. ott letelepedni.. és éldegélni.. vagy Nizza.. persze nem luxus életkörülmények között.. hanem anormál.. stabil a cél..
2011. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
én 15 éves vagy, szal nincsen gyerekem, és ha vki azt mondaná, hogy akár már most is elmehetek az Egyesült Államokba, megtenném! gondolkodás nélkül! amúgy is eleget rágódtam már a témán.. egszerűen mindig is ezt akartam, 4 éve nagyon el akarok innen menni! utálok itt! állítólag már 4 évesen is képeskönyveket nézegettem Amerikáról. arra pedig emlékszem, hogy mikor nagyszüleimnél voltam, az ő fotóikat néztem szinte minden egyes alakalommal. ez az álmom, az életem itt nem tudom elképzelni. és bár még fiatal vagyok, komplett tervem van az egészhez.
2011. júl. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!