Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok csúnyán beszélni...

Szoktatok csúnyán beszélni egymással pároddal? Mi az ami miatt már megsértődnél?

Figyelt kérdés
2014. máj. 9. 11:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem szoktunk veszekedni, a megsértődös fajták vagyunk, ezért inkább az jellemző, ha valamelyikünk kiborul a másik elképedve közli vele ha nincs igaza, hogy "te hülye vagy" vagy ha egy beszólás esetleg betalál "köcsög vagy". Persze ezeket nem gondoljuk komolyan, így nem is sértődünk meg. Ha viszont komolyan mondaná a másik ott már lennének problémák.
2014. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem használunk csúnya szavakat, ha vitázunk. Veszekedni nem szoktunk, igyekszünk higgadtan megbeszélni inkább a problémákat. Egyszer volt a 13 év alatt egy hosszabb, hevesebb vitánk, amikor is kicsúszott a száján, hogy hü..e pi..a. Ezen nagyon berágtam, és mondtam, nem tűröm, hogy ilyen szavakkal illessen, szóval letisztáztuk a "szabályokat".
2014. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

Csak viccből:)

Pl.: -Fogd már meg a kezem ba*dmeg

-Fogom már ba*dmeg

Vagy

-Szeretlek te köcsög

-Én is te b*zi

2014. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Néha előfordul, hogy picit felemeljük a hangunkat (na jó, inkább én), de soha nem sértegetjük a másikat, nem személyeskedünk vagy mondunk olyat szándékosan, amivel a másikat megbánthatjuk. Ilyesmikért mindkettőnk nagyon megbántódna, de nem is a mi stílusunk ez a fajta kommunikáció.


25/N

2014. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A szüleim mellett hozzászoktam ahhoz, hogy szörnyűségeket dobálnak egymáshoz a családtagok, így nem vagyok egy sértődős fajta, nem veszek magamra bármit.


De párom mellett ilyenre nincs is szükség, mert ha veszekszünk, sem beszél velem tiszteletlenül. Soha nem illet csúnya szavakkal. És én sem őt.

2014. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Illetve én szoktam...sajnos ha ideges vagyok, akkor úgy beszélek, mint egy kocsis...sőt, cifrábban. A férjemmel is. Meg mindenkivel. Ez van. Aki ismer, az nem sértődik meg rajta...hisz tudja, hogy csak idegből beszélek úgy és nem bántásból.. Aki meg nem ismer...noh, annak pont telibeszarom a véleményét. Azt viszont nem viselem el, ha velem bárki is csúnyán beszél. Főleg nem a férjem. Hála égnek nem is teszi...
2014. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem szoktunk. Nem volt egyszerű, mert mindketten elég rossz családi mintát hoztunk, ahol a problémamegoldás nagyjából az egymást üvöltözve sértegetésben nyilvánul meg. Sokat kellett beszélgetni a dologról ahhoz, hogy tudjuk is alkalmazni egy vita hevében. Előfordul persze, hogy valamelyikünknek kicsúszik a száján olyasmi, aminek nem kéne, de utána rögtön bocsánatot kérünk. Hosszas sértődés még ilyenből nem volt - ha rosszul is esik valami, tudom hogy az otthoni berögződések köszönnek vissza sajnos.
2014. máj. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mi soha nem beszélünk csúnyán egymással - kivéve szeretkezés közben:)

No, akkor nagyon alpáriban adjuk elő, de ez nekem (is) nagyon izgató - soha sem sértődnék meg rajta.

2015. jún. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!