Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelenthetem a saját anyámat...

Feljelenthetem a saját anyámat, ha rendszeresen kínos képeket posztol rólam? 17/L

Figyelt kérdés

Hiába kérem anyámat már régóta, hogy ne rakosgasson fel olyan képeket rólam a facebook-ra amiket én nem akarom, hogy kirakjon.

Igazából lényegtelen, hogy miért nem akarom, hosszú történet lenne megmagyarázni, lényeg, hogy nem kicsit kínos nekem.

De hiába kérem szépen, hiába könyörgök neki, ugyanúgy felrakja csak mert esetleg rajta van más is.

Mit tehetnék ellene? Már nagyon elegem van!!

Megtehetném, hogy feljelentem? (nem azért kérdezem, mert lenne merszem megtenni, csak elviekben)


2014. máj. 12. 15:23
1 2 3
 11/24 kimberli válasza:
68%
Na, pont az ilyen 10-esek miatt mennek inkább vonat elé a mai gyerekek.
2014. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Nem szép dolog amit anyád művel,de azért feljelenteni ezért elég erős túlzás,hacsak nem mondjuk meztelen fotókat posztol rólad,de gondolom nem.
2014. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
28%

"Na, pont az ilyen 10-esek miatt mennek inkább vonat elé a mai gyerekek."


Ha-ha. Mondtam, hogy azzal nem értek egyet, hogy képeket oszt meg. De hova szemtelenedik egy mai gyerek, hogy már rögtön feljelentéssel fenyegeti a szülőjét? Oké, jelentse fel, de aztán ne várja el, hogy fizesse a dolgait.

2014. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
81%

Azert azt ne felejtsük mar el, hogy 17 évesen eselyes, hogy otthon el. Eleg hülyén jon ki, ha felejelentest tesz....

Ellenben a Facebookon lehet toroltetni a képeket, sot, a profilt is.

2014. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

Ne bántsátok, oda írta zárójelben, hogy:


Megtehetném, hogy feljelentem? (nem azért kérdezem, mert lenne merszem megtenni, csak elviekben)

2014. máj. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
32%

Feljelented? Hol és hogy? És utána hazamész este, és megeszed a vacsorát, amit ő főzött?


Nekem ez furcsa.

2014. máj. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem lépj be a fb-jával töröld a képeket és a gépéről is töröld azokat amik téged ábrázolnak és kínosnak tartod, aztán ne engedd többé képet csinálni.
2014. máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%

"Jelentsd fel azt, aki kenyeret ad a szádba! Aztán még aznap takarodj otthonról, és tartsd el magadat!


(Azzal én sem értek egyet, hogy a beleegyezésed nélkül rak fel képeket, de a pofátlanság netovábbja feljelentéssel fenyegetőznie egy kis taknyos tinilánynak.)"


Szégyeld magad hozzászóló!!!

2014. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%

Nekem ezek az ötleteim hirtelen:

- Tiltsd le a beállításaidnál, hogy be lehessen tagelni téged képeken, és hogy mások megoszthassanak dolgokat a faladon, így nálad nem fogják látni a képeket az ismerőseid.

- Amiken már betagelt, szedd ki (de ezt nyilván magadtól is tudod).

- Kérd meg őt arra, ha már postol, legyen privát a fala, és csak az ő ismerősei láthassák... mármint ha azok, akik előtt kínosak a képek, neked nem ismerőseid. Ha erre nem hajlandó és nem ért hozzá, titokban állítsd át nála.

- Ha semmi nem segít, és ezek ellenére is zavar, jelentsd a képeket... elvileg leszedi a facebook, ha te vagy rajta és nem szeretnéd, hogy ott legyenek.


Jobbat nem tudok, és elég szomorú egyébként, hogy nem fogja fel, te nem szeretnéd. Az enyémek is ilyenek néha, mondjuk én már idősebb vagyok ezért túlteszem magam rajtuk.

2014. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%

Persze, hogy megteheted, de előtte írj neki levelet (papíron) és írd le, hogy nagyon szépen kéred, hogy ne tegyen ki rólad ilyen fotókat. Hátha elgondolkozik ezen.


Ha mégsem, feljelentheted.


Egyébként, én nem vagyok facebook-os, anyukám se, mégis megtudtunk az unokanővéremtől, hogy az unokabátyám felesége feltette a családi fotókat a facebook-ra. Úgyhogy arra kértünk őt, hogy törölje le ezeket, de nem akarta, mert szerinte természetes dolog. Erre fenyegetni kezdtem őt, hogy feljelentem. A bácsikám meg arra kérte őt, hogy az unokáiról ne rakjon fel "bugyimutogatós" képeket a pedofilok miatt. Az idézőjelben tett szó alatt azt értettem, hogy a kislányok szeretik úgy felhúzni a szoknyácskájukat, hogy kilátszik a bugyijuk. A nő azonnal törölte is ezeket a képeket!


Sok sikert kívánok! :)

2014. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!