Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelenthetem a saját anyámat...

Feljelenthetem a saját anyámat, ha rendszeresen kínos képeket posztol rólam? 17/L

Figyelt kérdés

Hiába kérem anyámat már régóta, hogy ne rakosgasson fel olyan képeket rólam a facebook-ra amiket én nem akarom, hogy kirakjon.

Igazából lényegtelen, hogy miért nem akarom, hosszú történet lenne megmagyarázni, lényeg, hogy nem kicsit kínos nekem.

De hiába kérem szépen, hiába könyörgök neki, ugyanúgy felrakja csak mert esetleg rajta van más is.

Mit tehetnék ellene? Már nagyon elegem van!!

Megtehetném, hogy feljelentem? (nem azért kérdezem, mert lenne merszem megtenni, csak elviekben)


2014. máj. 12. 15:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Engem azért érdekelne milyen képeket érzel te kínosnak. Nekem nincsenek is ilyen képeim, amiket ne vállalnék.


Nem tudom miért nem érti meg.

2014. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
78%
17 évesen nekem például egy sima spontán kép is kínosnak számított, mondjuk egy családi eseményen, nyaraláson, "játszós ruhában", "hülye fejjel", ilyesmi. :D Meg mit tudom én, valami pár évvel ezelőtti, pár hétig tartó hülye öltözködési stílus is kínos tudott lenni, néhány időszakomból máig nem szeretek képeket visszanézni, pedig már rég nem vagyok tini.
2014. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
84%

Előzőnek maximálisan igaza van!

Nem kell ahhoz kínos szituációban készült fotó, elég ha csak nem tetszik magunknak amilyen fejet vágunk a képen, elég egy bénán sikerült mosoly, és már kínos is a fotó, ennyi. Később is, de kamasz korban főleg.

És különben is kinek mi köze ahhoz, hogy hol és milyen eseményen készült rólunk fotó? Ha családi fotó, akkor a családi albumban a helye és nem ország-világ előtt az interneten.

2014. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

13 évesen már lehet valakinek fb fiókja legálisan. Ha nincs még, akkor csinálj egyet. Ha van akkor a következő a teendőd: Azokat a képeket, amelyeket nem akarsz, jelöld és jelentsd a fb felé. Erre rendszeresített felhasználói felület van használatban. Ha a rendőrségen akartad volna feljelenteni anyut, akkor nem sokat értél volna vele, mivel a fb egy intézmény és először intézményen belül kell lépéseket tenned, aztán jelenteni a hatóságoknak, ha ott nincs eredménye.

Azoknak, akik annyira odavannak az eltartó szülő imidzsével üzenem, hogy akármilyen eltartó az a szülő, aki zaklatja a gyermekét (ez ugyanis annak minősül, bocs) megérdemli a büntetését, mert visszaélt helyzetével. Ha nincs tisztában azzal, hogy ez zaklatásnak minősül, akkor pedig fel kell világosítani először.

"A zaklatás az az emberi méltóságot sértő, szexuális vagy egyéb természetű magatartás, amely az érintett személynek az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló 2003. évi CXXV. törvény 8. §-ában meghatározott tulajdonságával (neme, faji hovatartozása, bőrszíne, nemzetisége, nemzeti vagy etnikai kisebbséghez való tartozása, anyanyelve, fogyatékossága, egészségi állapota, vallási vagy világnézeti meggyőződése, politikai vagy más véleménye, családi állapota, anyasága (terhessége) vagy apasága, nemi identitása, életkora, társadalmi származása, vagyoni helyzete, érdekképviselethez való tartozása, egyéb helyzete) függ össze, és célja vagy hatása valamely személlyel szemben megfélemlítő, ellenséges, megalázó, megszégyenítő vagy támadó környezet kialakítása."

2015. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!