Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a férjem kérje a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés

2 gyermek (2,5 éves ikrek) után fizet 60000Ft-ot (fix összeg). Ez a gyerekek születése után lett megállapítva, azóta viszont az akkori netto 300000Ft-os fizetése már a múlté a mostani csak 140000Ft.

Tudom, hogy sok dolog miatt bűntudata van, azért is, hogy felelőtlen volt és ők becsúsztak, de ez még nem elég ok, hogy a többi gyermekétől vegyen el miattuk. Néha hajlik rá, hogy kéri, máskor eltereli a szót. Hogyan tudnék hatni rá, hogy végre megtegye a szükséges lépéseket.


2014. máj. 15. 08:46
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
Akkor már házasok voltatok, amikor jöttek az ikrek mástól? :S
2014. máj. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
74%

"Egy futó kapcsolatban sikerültek be, bár szerintem az anyuka közreműködésével."


Kettejük közreműködésével. Talán kissé késő felvilágosítani téged, de gyerekek úgy születnek, hogy egy férfi és egy nő összerakja, amije van.


Miért szültél 3 gyereket úgy, hogy tudtad, van már két gyereke? Ez nem felelőtlenség?

2014. máj. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
94%

Huhh egyre zavarosabb ez a sztori. Eddig azt hittem értem, de már látom, hogy nem értem.


Eddig azt gondoltam, hogy végre egy nő, aki tekintettel van apura, és nem kér indokolatlanul magas összegű gyerektartást, ha nincs rá szüksége.

Azonban már világos, hogy a másik nőtől venné el a többletet, nem ő mondana le róla.


Nálatok 3 közös, idegenbe az ikrek. Hát van miért vezekelnie férjednek. Kirúgtam volna már mint macskát, nem ám szülök még neki gyereket. Te vállaltad be ezt a helyzetet, viseld a következményeit.

2014. máj. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
35%

Ha nagyon nyúzod, akkor az lesz a vége, hogy otthagy téged a három közös gyereketekkel, és még annyit sem kapnak a tieid.

Nagyjából semmi közöd a férjed másik két gyerekéhez és ahhoz sem, hogy ő miben állapodott meg azok anyjával. Ha neked kezdetben jó volt úgy a párod, hogy van mástól két gyereke és 60000-et fizet nekik, akkor most se reklamálj. A férjed csinálta azt a két gyereket is, ő vállalta, a havi 60-at, stb. Ha neked kevés ami marad, akkor keress neki zsírosabb állást, vagy menj el te is dolgozni.

Az a két másik gyerek sem tehet semmiről...

2014. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Mi 16 éve vagyunk házasok, a gyerekek 10, 7 és 4 évesek. 3 gyerek mellett, úgy, hogy mindenünk, még az utolsó poharunk is közös, nem olyan könnyű kilépni, főleg úgy nem, hogy egyikünk sem tudná kifizetni a másikat.


Tudom, hogy az a két gyerek semmiről sem tehet,de a mi gyermekeink sem.


Kérlek titeket, hogy ötleteket adjatok, mit mondjak, mit csináljak, hogy átgondolja a dolgokat és ne azt feszegessétek, hogy ki, kivel, mikor hogyan...

2014. máj. 15. 09:23
 16/34 anonim ***** válasza:
97%

akkor nyeljél, ahogy tetted az elmúlt 2,5 évben

gondolom mással is félrement, csak ott tudott védekezni

2014. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincs értelme semmit sem mondani. Ha férjed magától nem látja, hogy a közös gyerekeitek ezért hiányt szenvednek valamiben, akkor te hiába mondod neki.
2014. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
85%
Szóval félre kufircolt a jó ember.Hát válj el,akkor biztos lejebb csökkentik majd az ikrek után a tartás díjat.Abban igazad van,a férjed miatt miért a te gyerekeidnek jusson kevesebb.Mindenkinek a maga gyereke a fontos.
2014. máj. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
89%
Másképpen nem tudsz, mint elmondod neki azt, amit le is írtál, hogy kevés a pénze arra, hogy 60.000 Ft-ot fizessen kettőjükre havonta. Ennyi. Ha a férjednek bűntudata van és ezért inkább fizet, akkor te semmit sem tudsz csinálni.
2014. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Nagyon nehezen viseli, hogy ennyire megváltozott az anyagi helyzetünk és olyan, mintha "ha nem veszek róla tudomást, akkor nincs is baj" módon gondolkozna.


Én már azt sem tudom, hogy min spóroljak, hogy hónap végére is jusson, ő meg a homokba duja a fejét. Fél éve lett ilyen kevés a fizetése és ennyi idő alatt gyakorlatilag minden tartalékunkat feléltük. Csak anyósom után 55000Ft-ot fizetünk és ez már a támogatott ár (napi 24 órás felügyeletet és folyamatos orvosi ellátást igényel, itthoni ápolását nem tudjuk megoldani). Ehhez még jön a hitel törlesztője, amit ahhoz vettünk föl, hogy az otthon beugróját kifizessük és már el is tűnt a fizetése. Az enyém meg kevés 5 emberre.


Ha 20000Ft-al kevesebbet fizetne, már az is fantasztikus lenne, de ez nem megy úgy, hogy csak az anyukával megbeszéljük, mert ő egy 3 órás késés miatt is az ügyvédet riasztja.

2014. máj. 15. 09:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!