Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a férjem kérje a gyerektartás csökkentését?

Figyelt kérdés

2 gyermek (2,5 éves ikrek) után fizet 60000Ft-ot (fix összeg). Ez a gyerekek születése után lett megállapítva, azóta viszont az akkori netto 300000Ft-os fizetése már a múlté a mostani csak 140000Ft.

Tudom, hogy sok dolog miatt bűntudata van, azért is, hogy felelőtlen volt és ők becsúsztak, de ez még nem elég ok, hogy a többi gyermekétől vegyen el miattuk. Néha hajlik rá, hogy kéri, máskor eltereli a szót. Hogyan tudnék hatni rá, hogy végre megtegye a szükséges lépéseket.


2014. máj. 15. 08:46
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%
De nem is az anyukát kell "meggyőznöd", hanem elsősorban a férjedet. Ha már ő akarja, akkor lehet kérni a bíróságtól a csökkentést, alapvetően azt gondolom (bár laikus vagyok a témában), hogy amennyiben egy család élete ellehetetlenedik, akkor a bíróság meg fogja ítélni a csökkentést.
2014. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
78%
Kérd meg a férjem, hogy segítsen be osztani a pénzt. Üljetek le, fehér papír, bevételünk ennyi havonta, kiadásunk ennyi havonta. Ő is látni fogja, hogy nem marad kajára már hónap végén. Talán ez jobb belátásra bírja. Az esetleg nem áll fenn, hogy amennyiben csökkentené a gyerektartás összegét akkor anyuka ellene fordítaná az ikreket és ettől tart?
2014. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok, természetesen a saját férjedre gondoltam :)
2014. máj. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
72%

60E forint az rengeteg szerintem......... mondjuk ha egy tizessel is kevesebbet fizetnete mar beljebb lennetek valamivel...... ez nem csak a gyerekekre megy el...

ELhiszem hogy buntudata van,de a felesege es a SAJAT KOZOS gyermekeiert nincs buntudata ha nem esznek???? ulj le vele,hozz papirt mennyi a bevetel... aztan szepen ird oda hogy mennyi a kiadas.. remelhetoleg latni fogja.. ha csak 50-et vagy 40-et fizetne mar az is jo lenne...elhiszem hogy nincs apjuk a gyerekeknek ( elvileg..) de a no is elmehetne dolgozni mar ;) ( amugy dolgozik vagy csak otthon ul es nez ki a fejebol?...) 140bol hogy tudtok megelni? 60 a gyerektartas es irtad h 50E az anyos.. az 110.000 ft...... 30E marad egesz honapra vagy mi?....hozz fel eszerveket.. nehogy mar az o hulyesege miatt szenvedjek en es a gyerekeim!

2014. máj. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
11%

Közben ne csak a forintokat oszd, hanem gondolj arra is, hogy a másik két gyerek apa nélkül nő fel... Valahol jogos, hogy több jár nekik legalább pénzben, ha már törődésben nem...

Amíg nálatok a három gyerekkel kapcsolatos teendők közül vélhetően sokat a férjed tesz meg, úgy annál a két gyereknél minden az anyára hárul, azt ki fizeti meg???

2014. máj. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
60%
Persze utolsó majd még mesajnálom a szeretőt mert egyedülálló nem? Talán nem kellett volna házas emberrel kezdenie aztán nem lenne egyedülálló szüló. Ekkora baromságot is régenírtak.
2014. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
56%

25.

Erre talán a szeretőnek kellett volna gondolnia, aki kikezdett egy 3 gyerekes apukával és még gyerekeket is szült neki. A férjednek meg miattatok legyen bűntudata.

2014. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó, honnét tudod, hogy szerető? Talán téged is csal a párod?

MI van, ha az a szerető nem tudta, hogy a pasi házas? Ha beetette, hogy nincs senkije, független, hogy vele örökre együtt, stb...? Talán a pasi bűne nem?

Hoppá, de ha ez a pasi egy férj, akkor mi is volt éppen akkor a drága feleségével? Sárkány volt, le se tojta? Mért nem volt neki elég az a nej??? Talán ő is ludas a dologban?

Na ezek után akkor már ne reklamáljon, ha nem tudta kordában tartani és kielégíteni a férjét, akkor most nyelje le hogy a két gyereket is fel kell nevelnie valahogy...!

2014. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
44%

Talán olvasd el a többi választ és megtudod, hogy az volt.

Persze én meg vagyok olyan naiv, hogy elhiszem, hogy a nő semmiről sem tudod persze, meg zöld az ég.

2014. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

28.

Nem, engem nem csal a párom, kösz, boldogok vagyunk. Egyébként pedig, én biztos nem vállalnék olyan kapcsolatba gyereket, ahol apuka nincs 100 százalékban velem és itt biztos nem lehetett.

2014. máj. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!