Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » EGYEDÜLÁLLÓ ANYUKÁK! Hogy...

EGYEDÜLÁLLÓ ANYUKÁK! Hogy tudtok megélni?

Figyelt kérdés
Mennyi a havi bevételetek kiadásotok? Mindent megtudtok adni a gyereknek? Sokat kell nélkülözni? Minden érdekelne. Valószínûleg hamarosan a ti táborotokat gyarapítom és nagyon félek! 8 hós kisfiú anyukája

2014. máj. 19. 18:35
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
88%

Köszönöm szépen.

Azért tényleg nekem is megvannak a magam gondjai, ezért gondoltam azt, hogy írok erre a kérdésre is választ.

Hogy vannak gondok a pénzen túl is (---és a gyermek szempontjából valószínűleg hosszabb távúak, mert jó esetben egy kicsi elég keveset lát át, él meg az anya csekkekkel egyensúlyozó, beosztós életéből).


Igen, pl. az is egy gond egyedülállóként (és megint nem pénz téma), hogy igényem és pénzem van, lenne jó szolgáltatásra (pl. szép körmök), de nem tudom beiktatni a mindennapokban.

Erre is akkor az a lehetőségem, hogy

- lemondok az igényemről

- elveszem abból a kevés együtt töltött időből, amit a kisfiammal vagyok

- kitalálok valami "alternatív" megoldást- na erre lett az, hogy vettem magamnak lámpát, zselét, minden kiegészítőt és éjszaka angol nyelvű híradózás vagy filmnézés közben megcsinálom magamnak.


Nem ideális megoldás, de valamit valamiért.


A másik a pénz: sokan mondhatják, hogy "jajj persze, ennyiből könnyű megélni"- igen, tagadhatatlanul könnyebb, mint fele- vagy negyedennyiből, mégis vállalok mellette mindenféle pénzügyes munkát, amit a szezonjában esténként 2-3 órát ha csinálgatok hetente 2-3-4-5 alkalommal, akkor az így megkeresett pénzzel jobban biztosíthatom a jövőnket.


Az egyedülállósággal (megint nem pénz) még engem az aggaszt (nyilván speciális helyzetben vagyok, mert nem élnek nagyszülők, közeli rokonok)- hogy mi lesz, ha velem valami történik: betegség, baleset.

Jó, nem mániákusan aggódom, de azért felmerül bennem- és szerintem az a jó, ha időben fel tudjuk mérni a helyzetünket.

Van végrendeletem, pedig még 40 sem vagyok, benne felsorolva, hogy milyen számlák, megtakarítások, biztosítás, nyugdíjpénztár stb. van- a barátnőmet bíztam meg azzal, hogy ezeket intézze, illetve a külföldön élő testvérem családja fogadná be a kisfiamat (de ugye az is akár hónapok lenne, mire az állami gépezet ezt lejátssza).


Egyébként azt hiszem sokkal tettrekészebb, erősebb vagyok lelkileg és testileg is, mióta egyedülálló vagyok.


És nem azért, mert ez olyan jó, hanem mert tényleg belegondolok minden áldott nap, hogy rajtam múlik nemcsak az én életem és boldogulásom, hanem a kicsi fiamé is és ez nagyon nagy felelősség, amiért bizony tenni kell.


Szóval kérdező: nem könnyű, nagyon nem. Viszont nem is lehetetlen. Ha egyébként is talpraesett vagy, vagy egyébként nem esel kétségbe egy problémától, hanem inkább jó szervező is vagy, akkor nem lesz gond.

A gyerekek tényleg húzóerőt, célt adnak minden családnak- ez az egyedülállóknál sincs másképpen.


Arra érdemes törekedni, hogy legyen valamilyen kis tartalékod (tényleg kiszorítani akár csak egy ezrest minden hónapban), legyen mindig terved arra vonatkozóan, hogy miből éltek meg. És nem szégyen a munka.

Annyival szerencsésebb helyzetben vagy, hogy az új szabályok szerint teljes állású munka mellett is kaphatod tovább a gyed-et- ebből a két bevételből azért már meg lehet élni.

Arról se feledkezz meg, hogy jó eséllyel gyermektartást is kapni fogsz és ha eddig nem is vetted igénybe, a családi adókedvezmény is neked jár ezután.


Minden jót és ne ess kétségbe.

2014. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!