Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire van beleszólásom,...

Mennyire van beleszólásom, hogy a párom mennyit költ a gyerekére? Ostobaság emiatt szakítani?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 1 éve vagyunk együtt. Most nyáron összeköltözünk, aztán szeretne elvenni és gyerekeket. Ennek nagyon örülök, de. Neki már van egy gyereke, akire közel 100.000 ft gyerektartást fizet. Ehhez most nincs közöm, de nagyson soknak tartom és szeretném, ha csökkentené.


Mi a véleményetek?


2014. máj. 22. 09:44
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
94%

megteheti hogy ennyit fizet?

ha igen, akkor nincs baj, bár ha majd lesz közös gyerek is az is kérdés, hogy akkor is bele fér e ez

2014. máj. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
22%
Lássuk csak: semmi közöd hozzá. És ha pattogsz, akkor alighanem sosem leszel a felesége, és gyereket sem szülsz neki.
2014. máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Most még megteheti, de ha nekünk is lesznek gyerekink, akkor az én fizetésem (vagy az övé), nyilván kiesik egy időre.
2014. máj. 22. 09:48
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt bele fogtok a gyerek vállalatba, le ülsz vele megbeszélni, hogy mennyi az a penz, amit a gyerekekre lehet es kell fordítani ugy, hogy egyik se szenvedjen hiányt semmiben es egyik se kerüljön hatranyba a masik miatt.
2014. máj. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
98%

Én megértelek, kérdező. Volt is egy hasonló kérdésem nemrég. Nálunk is az van, hogy a párom 100ezret fizet egy gyerekre, plusz minden nagyobb kiadást is ő áll.

Engem zavar, nem az, hogy a gyereke ennyit kap, hanem az, hogy ennek a havi 100nak jelentős részét az exneje magára költi. És ne pénzelje már a volt nejét.

Én megbeszéltem a párommal, mivel (sokak véleménye ellenére) igenis van hozzá közöm, együtt élünk, közös kasszán vagyunk. Végül abban maradtunk, hogy ezentúl csak havi 50et ad az exneje kezébe (még ez is több mint korrekt szerintem), a másik 50et meg egy külön számlán gyűjti a gyereknek, és majd megkapja, ha egyetemre megy.

Így tulajdonképpen ugyanannyit kap a gyerek, mint eddig, tehát az ő érdeke nem sérül. Oké, hogy nekünk így ugyanúgy havi százezer mínusszal indul minden hónap, ahogy eddig, de így legalább nem háborog a lelkem amiatt, hogy az exnejét pénzeljük. Az egyetlen, aki így rosszul jár, az a gyerek anyja, de rá és az ő érdekeire meg teszek magasról.

2014. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
70%

"Ennek nagyon örülök, de."


Ne menj hozzá olyanhoz, ahol van de...


Ha van de, akkor valamit nem tudsz elfogadni. Olyan dolgot, amiről tudsz. Ha ez így van, akkor jobb ha megkímélitek magatokat egymástól.


Azért gondolj bele, fordított helyzetbe. Mivel párod már lépett a családja mellől, ezért nagy valószínűséggel nem való neki kifejezetten az apa szerep, nem érez elkötelezettséget a család iránt. Ha ez így van, a ti kapcsolatotok se fog stabil lábakon állni, ha gyerek lesz. No már most ha téged is elhagy, akkor is azt fogod kérni, hogy a majdani új család miatt a ti gyereketek kevesebbet kapjon? Nem hinném.


Az a pasi, akinek van gyereke, ezzel jár. Válassz olyat akinek még nincs, és nem lesz kérdés a kérdés. Ha meg mellette döntesz, akkor fogadd el, hogy ő ennyit szán a gyerekére, és pont.

2014. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
12%

Nem nyilván esik ki, mert más emberek pl. dolgoznak. Mi lenne, ha nem meresztenéd otthon majd 3 évig magad, ha ennyire kelleni fog a pénz?


Szerintem szakíts vele, mert nem érdemel egy ilyen számító nőt. Le akarod csökkenteni?? Ezt a gyermeket elhagyták, tök mindegy, hogy ebookot akar-e venni, azt is megvenném neki. Ez örökké befolyásolja majd az emberi kapcsolatait, hogy elváltak a szülei.


100.000 Ft hogy lenne már sok, főleg, ha a pasid megteheti. Mentsd meg őt magadtól:)

2014. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
81%

"Mivel párod már lépett a családja mellől, ezért nagy valószínűséggel nem való neki kifejezetten az apa szerep, nem érez elkötelezettséget a család iránt."


Te mégis milyen jogon ítélkezel a kérdező párja felett? Talán ott voltál, amikor elváltak? Honnan veszed, hogy a pasas akart válni? Mi van akkor, ha az exneje tette ki a szűrét? Ez persze eszedbe sem jut. Mert egy férfinak kötelessége beleragadni egy szar kapcsolatba/házasságba, mert ha nem tűr el mindent szó nélkül, akkor ő rögtön szar apa, és megbízhatatlan, jellemtelen f.@sz. Ugye ezt te se gondolod komolyan?

2014. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
97%

"Ezt a gyermeket elhagyták, tök mindegy, hogy ebookot akar-e venni, azt is megvenném neki. Ez örökké befolyásolja majd az emberi kapcsolatait, hogy elváltak a szülei."


Aha. Pont az ilyen hozzáállás miatt lesznek az elvált szülők gyerekei elkényeztetett kis szörnyetegek, felnőttként meg szociopaták. Jaj, szegény gyereket elhagyták, ezért kapjon meg mindent, amit csak kiejt a száján.

Az senkinek sem jut eszébe, hogy annak a szegény gyereknek pokoli rossz lehetett, amíg anya meg apa együtt éltek, és állandóan feszültség volt otthon, rosszab esetben még kiabálás, ajtócsapkodás, vagy még rosszabb esetben verés, verekedés is. És az a szegény gyerek csak nyer azzal, ha anya meg apa szétköltöznek, és otthon nyugalomban tud lenni.

Még senki sem halt bele, hogy elváltak a szülei, ellenben abba már többen is, hogy a szülők együtt maradtak, aztán valamelyik kiirtotta dühében a házastársát meg a gyerekét is.

Gondolkozzál már, mielőtt hülyeségeket írsz.

2014. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 9. Azért egy kép szerintem mindenki előtt körvonalazódott.


"Mi van akkor, ha az exneje tette ki a szűrét? "


Mivel az exnej volt a felperes, és apuka erőn felül fizet, gondolom nem kicsit van lelkifurdalása. Nyilván ha exnej lett volna a hunyó, akkor apuka inkább keresztbe tenne, mint segítene.

Nem is tudom miért van olyan érzésem, hogy a válókereset kérdező miatt, mármint a viszonyuk miatt lett beadva.


De legyen neked igazad. Szegény kisemmizett apuka, aki szeretné nevelni a gyereket, csak az a szutyok exnej nem hagyja neki.

2014. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!