Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire van beleszólásom,...

Mennyire van beleszólásom, hogy a párom mennyit költ a gyerekére? Ostobaság emiatt szakítani?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 1 éve vagyunk együtt. Most nyáron összeköltözünk, aztán szeretne elvenni és gyerekeket. Ennek nagyon örülök, de. Neki már van egy gyereke, akire közel 100.000 ft gyerektartást fizet. Ehhez most nincs közöm, de nagyson soknak tartom és szeretném, ha csökkentené.


Mi a véleményetek?


2014. máj. 22. 09:44
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

Nem akarok ottho "heverészni" 3 évet, de mivel a bölcsis havidíj elvinné az egész gyed-emet, így nem nagyon lenne értelme bölcsibe adni a gyereket.

De hogy megnyugodj: szerencsére a párom is szeretne otthon maradni vele egy évet, szóval felvátva fogunk láblógatni.

2014. máj. 22. 10:31
 22/52 anonim ***** válasza:
80%

"3 évet, de mivel a bölcsis havidíj elvinné az egész gyed-emet, így nem nagyon lenne értelme bölcsibe adni a gyereket. "


Azt hittem, hogy aki bölcsibe adja a gyereket az dolgozik, így a munkabérből kell a bölcsit fizetni többnyire.

2014. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ebben igazad van: szóval a bölcsi elvinné a munkabérem és a gyed-em különbözetét, így jobban megéri otthon maradni, mert akkor lesz több a bevételünk.

Ha a párom megy gyed-re szintén ez a helyzet, mert ugyanannyit keresünk.

2014. máj. 22. 10:34
 24/52 anonim ***** válasza:
25%

Azt azért nem értem, hogy a 100 ezret miért tartják egy normális élet finanszírozásához olyan irreálisan soknak? Persze vissza is lehet élni ezzel az összeggel az exnek, elismerem hogy sok ingyenélő anyuka van aki a tartásdíjból akarja fedezni az egész életét, ám ha normálisan áll valaki a dolgokhoz, akkor mindenféle túlzott költekezés nélkül a gyerekre tudja fordítani ezt az összeget.


Pl kell a gyereknek magántanár, valamint be van iratva sportra, az kapásból akár 35-40 ezer is lehet havi szinten.

Akkor még nem is olyan sportot mondtam, és nem a legdrágább magántanárral számoltam.


Tehát a megélhetésre marad 60. Ebből menza 10, marad 50, ebből kell lakni, enni, ruházkodni, egyéb programot fizetni stb.


Szóval ha normális az ex akkor ez az összeg akár kizárólag a gyerek érdekét szolgálja mindenféle fene nagy fenék kinyalós luxus nélkül.


Gondolom ha apuka ennek ellenkezőjét látná, nem adna ennyit.

2014. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
15%

A 25öst miért is szavazták le? Mert vki reálisan átlátja a dolgokat? :D :P

Van egy bnőm, dolgozik, kb. 120eFtot fizet, és van egy tini lánya, aki 14 éves már. Az exférj semmit se fizet, kb. lec@rja a gyerekét. Bnőm meg albiba lakik. A gyerekre családja segítségével iszonyú szűkösen, de elmegy simán csak az alap dolgokra 40eFt és hagy ne meséljem el, hogy milyen rossz érzés neki azt mondani, mármint a gyereknek, hogy azokon felül ne várj mást, holott persze a gyermek igen jól nevelt és megérti. Úgyhogy igen, ha ex anyuka normális, akkor egy gyerekre simán az a normális, ha 100eFt körüli a kiadás, és nem az, hogyha nyomorog ő is. És azzal a 100eFttal a gyermek se dajdajozhat épp, hogy csak ő sem nélkülözik.

2014. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

Nézd, gyerekes férfival kezdtél, szóval tudtad, hogy ez benne van a pakliban. Amennyiben a férfinak születik második, harmadik gyermeke, lehet kérni a bíróságon a csökkentést, aztán a bíró a körülményeket figyelembe véve mérlegel.

Mennyit keres az úriember?

2014. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ,mennyi a fizetése. Nem akarok a zsebében turkálni,csak a kérdés szempontjából fontos szerintem.

Ha én keresnék 600ezret egy hónapban,biztos,hogy odaadnék a gyerekemnek 100ezret,ha mást nem,50et a volt nejemnek,50et külön számlára a gyereknek.



Nekem ez még mindig szimpatikusabb,mint amikor valaki szaros 10ezret is sajnál a saját vérétől .

2014. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

220 a nettója, nekem 250


Igen, el lehet rá költeni 100-at: de akkor anyuka nem tesz hozzá semmit? Különórára nem jár, sportra nem jár, nincs ételallergiája, nem szed rendszeresen gyógyszert.

2014. máj. 22. 11:18
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

Oké, lehet hogy havi 100ezerbe simán kerül egy gyerek. Bár az enyém még kicsi, szóval ő nem, de ha nagyobb már, akkor oké, elhiszem.

Csak azt felejti el mindenki, hogy itt ezt a havi 100at apuka fizeti. Azért valamennyit anyukának is kéne költeni a gyerekre, nem? Ha tegyük fel, hogy ő is havi 100at rak a gyerektartás mellé (mert ugye így lenne igazságos), na az a havi 200 már igenis irreálisan sok. Nem csak az apuka feladata eltartani a gyereket, hanem az anyukáé is.

2014. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
23%
Előző: ez jogos. De az meg el van felejtve, h anyuka is tesz bele, hiszen vele él együtt. Ergo, fizeti a rezsit, a kaját stb. Ha az anyuka normális, akkor azaz 100 simán elmegy a gyerek, amíg meg kicsi, addig van hová félre tenni. És nem logikus, h anyuka is ugyan annyit rakjon bele. Sajnos nem nyugaton élünk, hogy ez kivitelezhető legyen, és rendszerint egy nő mindig sokkal kevesebbet keres, mint egy férfi. Persze kivételek vannak itt is.
2014. máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!