Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire van beleszólásom,...

Mennyire van beleszólásom, hogy a párom mennyit költ a gyerekére? Ostobaság emiatt szakítani?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 1 éve vagyunk együtt. Most nyáron összeköltözünk, aztán szeretne elvenni és gyerekeket. Ennek nagyon örülök, de. Neki már van egy gyereke, akire közel 100.000 ft gyerektartást fizet. Ehhez most nincs közöm, de nagyson soknak tartom és szeretném, ha csökkentené.


Mi a véleményetek?


2014. máj. 22. 09:44
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy olyan téma, amiért nem fog repesni, de meg kell beszélnetek!

Én sajnos belefutottam abba, hogy ráhagytam és majdnem válás lett a vége. Ő 2*35000Ft-ot fizetett a lányai után, + ezt-azt, tehát nagyjából havi 100-120000Ft ment el rájuk, az akkor netto 200000Ft-os fizetéséből. Miután nekünk is születtek közös gyermekeink (egy kislány és iker kisfúk), már tarthatatlan volt ez a helyzet, ő pedig csak kerülgette a témát mindaddig, amíg én választás elé nem állítottam, hogy vagy költözik vagy apaként MINDEN gyermekéről ugyanúgy gondoskodik. Borzasztó időszak volt, senkinek nem kívánom. Majdnem egy évbe telt, hogy lenyugodjanak a kedélyek, mert az exe nem ment bele szó nélkül a csökkentésbe. Így utólag már nagyon bánom, hogy nem a gyerekek születése előtt beszéltük át, hogy "mi lesz, ha".

2014. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
7%
Kérdező: később se lesz közöd hozzá, hogy mennyit ad a saját gyerekének, akkor se, ha nektek közös lesz. Három lehetőséged van: 1. Vagy elfogadod így, és az első gyerekét is...; 2. Vagy nem és inkább odébb állsz; 3. Vagy mielőtt gyermekeitek lesz, leülsz vele és számoltok, hogy rájuk jut-e minden, de ne a másik, azaz első gyerek kárára. Ha nem jutna minden, akkor újra gondoljátok a dolgokat, de közösen, és nem úgy, hogy te elkezdesz neki dirigálni.
2014. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
87%

4: A gyermektartás összege mindig a keresethez igazodik, nagyjából 20%-a mindig. Ha ő csak 200 e-t keres, akkor a gyerektartás is 40 e körül lesz majd.

Örülj neki inkább, hogy jól gondoskodik a gyerekéről, ez annak a jele, hogy a később születendőkről is jól fog.

2014. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre amíg van miből, addig fizesse. De azt jó előre tisztázni, mielőtt házasság és gyerekek lesznek, hogy abban az esetben, ha emiatt a mostani családja hiányt szenvedne, akkor hajlandó-e csökkentést kérni vagy akkor tőletek veszi el. Mert az már nem oké. Anyuka partner lenne benne szerinted?
2014. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
78%

" Vagy mielőtt gyermekeitek lesz, leülsz vele és számoltok, hogy rájuk jut-e minden, de ne a másik, azaz első gyerek kárára."


Ez is hülyeség. Például ha nekem van már egy gyerekem a férjemtől, és szeretnénk másodikat is, akkor ne vállaljuk be csak azért, mert "jaj, az első gyerekünknek így kevesebb fog jutni"? Ilyen hozzáállással már rég kihalt volna az emberiség. És itt most tökmindegy, hogy az első meg a második gyereknek ugyanaz-e az anyja vagy sem. Törvényszerű, hogy ha másik gyerek is van, akkor az elsőszülöttnek kevesebb jut.

2014. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
89%
1 gyerek után 100.000? Ugyan már! Hacsak az anyuka nem egy külön számlára rakja ami havonta megmarad. teljesen irreális.
2014. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
Mennyi a párod fizetése?
2014. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
17%
16: ezt ugye te se gondolod komolyan? Imádom, hogy kiemelnek egy sort, és nem egybe értelmezik adott szöveget, hanem azon az egy soron lovagolnak. Ez az egyik. A másik, pedig, nem nem tök mindegy, hogy anyuka gyerek terén ugyanaz-e, mert ezt most tényleg magyaráznom kell, hogy miért is? Az első gyerek nem él velük...az apukával, így is hátrányba van. Úgyhogy nem törvényszerű, az első gyerek kárára továbbit vállalni. Az más tészta, ha megbeszélés alapján apuka úgy dönt, MAGÁTÓL, hogy kevesebbet kap az első gyerek. Ehhez viszont vissza kanyarodva az első soromhoz, értelmezni is tudni kellett volna helyesen a teljes írásomat. Nem hinném, hogy olyan bonyin fogalmaztam volna, h minden áron egy sort kellett volna kiemelni belőle. :D :P
2014. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
31%

" ha nekem van már egy gyerekem a férjemtől, és szeretnénk másodikat is, akkor ne vállaljuk be csak azért, mert "jaj, az első gyerekünknek így kevesebb fog jutni"?"


Bizony.

10-ből 9 pár így dönt.

Sőt még egyet is nehezen vállalnak.

Szerinted mért fogy a magyar népesség?

2014. máj. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy, még hányszor lesz hasonló kérdés feltéve? Kicsit kezd unalmassá válni a téma.
2014. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!