Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire van beleszólásom,...

Mennyire van beleszólásom, hogy a párom mennyit költ a gyerekére? Ostobaság emiatt szakítani?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 1 éve vagyunk együtt. Most nyáron összeköltözünk, aztán szeretne elvenni és gyerekeket. Ennek nagyon örülök, de. Neki már van egy gyereke, akire közel 100.000 ft gyerektartást fizet. Ehhez most nincs közöm, de nagyson soknak tartom és szeretném, ha csökkentené.


Mi a véleményetek?


2014. máj. 22. 09:44
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyedül az a legfőbb kérdés, hogy ex anyuka normális-e. Ami sose fog kiderülni. De valszeg, ha a pasi fizet neki, akkor az. Azért általában nem az a jellemző, hogy a pasik ilyesmibe ne legyenek észnél!
2014. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

"De az meg el van felejtve, h anyuka is tesz bele, hiszen vele él együtt. Ergo, fizeti a rezsit, a kaját stb."


Persze, fizeti, csak valószínűleg a rezsi meg a kaja gyerekre eső hányadát szintén a gyerektartásból. Plusz ha egyedül élne, akkor is kéne rezsit meg kaját fizetnie, szóval ezt nem tartom érvnek. Azt már inkább, hogy vele többet van a gyerek, tehát ő többet aggódik miatta, többet törődik vele, ami pénzben nem mérhető. Meg a nők kevesebbet keresnek, ez is oké. Jó, akkor ne rakjon mellé másik 100at, rakjon mellé 50et. De az nonszensz, hogy egyes nők elvárják, hogy a gyerek minden kiadását apuka fedezze gyerektrtás címén.

Én mondjuk szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben, de ha elválnánk, én nem kérnék gyerektartást. Azt mondanám a gyerek apjának, hogy minden hónapban tegyen félre egy számlára a gyereknek annyit, amennyit nélkülöznik tud, illetve a nagyobb kiadások mondjuk 60%-át fizesse ő. Ez így szerintem korrekt. Bár én szerencsére jól keresek, ezért tehetném meg ezt. De - fizetéséhez mérten - mindenkinek valahogy hasonlóan kellene ezt intézni, gyerektartást pedig csak akkor kérni, ha az apa nem hajlandó semmilyen költségbe sem beszállni. De a mai gyakorlat szerint (tisztelet a kevés kivételnek) az anyukák egy része a gyerektartást "fegyverként" és eszközként használja arra, hogy bosszút álljon az exén. És ez nagyon nem fair, és ezt nőként írom.

2014. máj. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
19%

Azért adjuk már meg a jogát az ex anyuka felé annak, hogy normális. Pl. dolgozik, a maga dolgait abból fedezni, amit meg a gyerekre kap, meg arra költi. Deha magára is költ belőle bármit is az új nőnek ahhoz sincsen köze, max. csak az apukának. Apukának, meg ha úgy akar tenni, hagy legyen joga támogatni a gyereke anyját is. Továbbá nézzük már ki apukából, hogy feltudja reálisan mérni a helyzetét, és eltudja reálisan dönteni, hogy mit-miért tesz ex felé, és a gyereke felé meg, és mit miért nem tesz meg.

Hogy itt minimális infóból ki-mennyit tart soknak stb. az már csak irigykedésből, és merő előítéletekből fakad.

2014. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

"4:216. § [A gyermektartás módja]


(1) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben teljesíti (a továbbiakban: gyermektartásdíj)."


A törvény úgy szól, hogy a gondozó szülő természetben járul hozzá a gyermek neveléséhez.

Az, hogy a gyakorlat nem ezt mutatja annak tudható be, hogy talán egy-két párodhoz hasonló apukát leszámítva mindenki kiszúrja az elhagyott gyereke szemét pár forinttal, így anyukának marad mind a természetbeni mind pedig az anyagi felelősségvállalás.


Szerintem dicséretes dolog párodtól, hogy így gondoskodik a gyerekéről.


Ezt azoknak írtam, akik szerint anyukának éppen annyit kellene az eltartáshoz tenni anyagilag, mint apukának. Ez nem így van, hiszen anyuka


- főz, mos, takarít rá

- ápolja ha beteg

- programokat szervez neki

- hozza-viszi iskolába, különórákra

míg apukának annyi dolga van a gyerekével, hogy kéthetente látogatja, meg klikkel a netbankon egy összeget.


Közel nem azonos a feladat mennyisége.

2014. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező szorgalmasan törölteti a NEKI NEM TETSZŐ VÁLASZOKAT!!!


ÍGY NINCS ÉRTELME AZ EGÉSZNEK!!! MINEK KÉRDEZTÉL????

2014. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
20%
Kedves 35. Hát nem érted? Gondolom azért, mert meg akarja mutatni a drága párjának, hogy itt mindenki vele ért egyet.
2014. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
32%
Értem, persze, csak undorodom az ilyenektől!!!
2014. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
52%

Párat én is töröltettem, mert marhaság volt.

Aki nem ért hozzá jogi oldalról vagy a saját sérelmeit itt vezeti le, az minek szól hozzá?

Jó szakemberek vannak lelki problémákra... :)

2014. máj. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
28%

"Jó szakemberek vannak lelki problémákra... :)"


Nézd meg a százalékomat, és töröld az én válaszaimat is ha ez jól esik, de szerintem szakemberre itt egyedül neked lenne szükséged.

Nem is értem, hogy hogy jössz ahhoz, hogy valaki más válaszát kitöröld, amikor az a válasz nem a te kérdésedre érkezett.

Te tényleg azt érzed, hogy te vagy a világ ura, és eldöntheted, hogy más számára mi hasznos, és mi nem?

2014. máj. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
46%

Sorry és kár a gőzért, nem idegesítesz fel. :)

Egy dolgon viszont elgondolkodtattál... Tényleg nagyon beletrafálhattam a lelki nyűgjeidbe, mert ha egy nyamvad gyk kérdésen ennyire felhúzod magad, akkor baj van. Nyugi, menj és sétálj egyet, szép az idő. :)


Amúgy az oldal lehetőséget ad a véleményezésre így éltem is a lehetőséggel. Tedd Te is és engedd ki a gőzt.

Amúgy törölni a moderátorok törölnek, mi olvasók csak 'bejelenthetjük'. Vagyis ezek szerint nekik sem tetszett amit olvasott különben nem törölte volna. :)

2014. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!