Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi kapcsolatok kérdéskö...

A családi kapcsolatok kérdéskörben miért gondolja néhány kommentelő, hogy minden problémára a Biblia a megoldás?

Figyelt kérdés
Kérdéseim, kommentjeim kapcsán privátban sokszor kapok 3-4 személytől bibliai idézeteket. Az egyik különösen lelkes, nem akarom a nick nevét kiírni. Kimásoltam az egyik idézetét a gépre, 2 és fél oldal lett! Aztán ha nem válaszolok nekik, olyan hangnemben törnek rám ezek a "mélyen vallásos" személyek, hogy azt hiszem, valami kocsmai vitába keveredtem. Tényleg mindenre a Biblia ad választ és tényleg ölyan vallásosak ők?

2014. máj. 31. 07:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
10-es, látom egyformán gondolkodunk:-)
2014. máj. 31. 08:58
 12/17 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést is megtalálták, látszik a pontozásokon.
2014. máj. 31. 08:59
 13/17 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki kapaszkodik, amibe tud, és azt hiszik, hogy mindenkinek a megoldás a vallás. Sokan, akkor térnek meg, amikor valami nagy baj éri őket. Azt gondolom, hogy csak hinni akarnak abban, hogy minden okkal történik, és van bocsánat, meg másvilág, meg halleluja. Ez nem valós hit Istenben, csak egy kapaszkodó. Na a lényeg a lényeg, én racionális ember vagyok, és megnézném azt az embert, aki engem meg fog téríteni. Pedig nagyon sok tragédia történt az eletemben, de nem belemenekültem valami megfoghatatlan dologba, hanem továbbléptem a barátaim és családom segítségével. Sokkal egyszerűbb, mint egy soha nem látott Istenhez menekülni. És még valami. Becsületes, tisztességes ember vagyok annélkul, hogy a Bibliát ismerném.
2014. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem lenne baj, ha ők is csak mint egy könyvből idéznének, nem úgy, hogy ez az egyetlen igaz út és válasz. Alatta idéznének A Gyűrűk Urából vagy Oscar Wilde-tól, mert azok is csak könyvek, mondások, nem pedig vallás.
2014. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán csak szar az életük. Aki boldog, annak nincs szüksége ilyen típusú önigazolásokra, mások győzködésére, vagy képes ezt a megfelelő körökben tartani. Nem kell velük foglalkozni!
2014. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell velük foglalkozni!"


A kutya se foglalkozna velük, ha nem ütnék bele mindenbe az orrukat, olyasmibe is, amihez tényleg semmi közük sincs.

A végletekig toleráns tudok lenni, de azt vallom, hogy "addig ér az egyén szabadsága, amíga másokét nem nyirbálja meg,"

Márpedig én szeretem azt hinni - vagy nem hinni -, ami nekem tetszik, nem pedig azt, amit - isteni vagy ördögi, vagy a jóég tudja, milyen - fenyegetésekkel és blablával rám akarnak erőltetni.

Na, itt már kiakadok!

Felőlem imádkozhatnak napestig, ha nekik ez esik jól, én ugyan nem akarok erről senkit lebeszélni. De engem - és millió másik embert - hagyjanak nyugodtan élni, és ne ők határozzák meg elvakult gőgjükben, hogy mi a helyes és mi nem...


Kérdező, bocsánat az offért!

2014. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem az a bajom velük, hogy nekik ennyire fontos a Biblia. De ha kérdezés nélkül arra irányulóan, hogy szeretnék-e vallásos szentbeszédet / Biblia-idézeteket, vagy hogy egyáltalán milyen a vallásom, vki nekem vallással kapcsolatos tanácsokat ad egy magánéleti kérdésemre, szörnyen pipa tudok lenni. Nem szeretem, ha vki megpróbálja letuszkolni a nézeteit a torkomon.
2014. máj. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!