Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, nők, akik nem szednek...

Lányok, nők, akik nem szednek fogamzásgátlót! Mit tennétek, ha "becsúszna" a gyerek?

Figyelt kérdés

A párommal a minap beszélgettünk és megkérdezte, ha netán történne egy kis "baleset", akkor én hogy állnék a gyerekvállalás dologhoz? Mit mérlegelnék, mi alapján döntenék?

Kicsit váratlanul értek a kérdései, ennek ellenére azt gondolom teljesen jó, hogy ilyenekről is beszélget egy pár, mert fontos megismerni, a másik hogy vélekedik erről a nagyon fontos témáról.


Bevallom én úgy gondolom, hogy az egy dolog, mit válaszolnék most ezekre a kérdésekre, úgy hogy tudom, nem vagyok terhes, mint ha esetleg már a pozitív teszttel a kezemben állnék és ugyanezeket kérdezné.


Megtartsam, ne tartsam? Mik a szempontok? Anyagi, lelki körülmények. Kényes dolog ez.


Nekem alapvetően az a hozzáállásom, hogy nem szeretnék "becsúszott" gyereket, hanem legyen a gyermek várva várt egy jó kapcsolatban, ahol egy pillanatig sem merül fel az a kérdés, hogy megtartsuk-e. Tapasztalataim szerint, ahol véletlenül sikerült a terhesség, ott a döntő többség még a terhesség időszakát sem élte túl, mármint a kapcsolat.

Ki hogy vélekedik ezekről a dolgokról?



2014. jún. 3. 09:32
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
58%

A mi lanyunk is "szerencsecsomag".:-) Viszonylag friss, 9 honapos kapcsolatba fogant, jelenleg masfel eves, koszonjuk szepen, boldogok vagyunk az apukajaval! Osszel indul a kisteso project, immar tervezetten!:-)

27N/35 F (megszakitas)

2014. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
74%
Soha nem szedtem fogamzásgátlót, védekeztünk is rendesen mégis most várom a 2. babát. Az elsőnél felmerül a páromban az elvetetés gyanúja, akkor voltunk 2 éve együtt, csak neki volt munkája nekem még hivatalosan nem. Senki nem támogatott, de megtartottam volna egyedül is, de tökéletesen mindenben mellettem maradt. Összeköltöztünk albérletbe, tavaly saját házba, az ősszel pedig kopogtatott a kistesó aki heteken belül születik. Ő már tervezett volt, csak nem mostanra :D
2014. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
59%

Megtartanánk.


Igazából kb. másfél hónapja jártunk, mikor úgy belelendültünk a dologba, hogy már betette, mikor megláttuk mellettünk az óvszert. Azonnal kihúz, gumi fel, és folytatás, de ugye van előváladék is világon... másnap feküdtünk a Kopaszin és megkérdezte, hogy mit tennék, ha várandós maradok, mert ő halálra parázza magát.

Ő úgy gondolja, hogy nem vetetném el - bár kis ideje ismer, de ebben szinte 100%-ig biztos.


Én csk azt mondtam, hogy fogalmam sincs, ha mellettem állna, akkor biztosan megtartanám, ő meg bólogatott, hogy ne féljek, mert ha nem jön meg, tényleg várandós leszek, akkor sem hagy el. 29 volt akkor, komolyan is gondolta, láttam rajta.


Azóta is együtt vagyunk, mindig védekezünk, de továbbra is így gondolkodunk. Megtartanánk.

2014. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
81%

Hát mi épp babaprojekten vagyunk, úgyhogy örülnénk :D


Viccet félretéve, a kapcsolatunk elejétől úgy gondoltuk, hogy megtartjuk, ha véletlenül besikerül, de persze tettünk érte, hogy ne sikerüljön. Mikor már abbahagytam a fog. gátlót több, mint egy éve, megbeszéltük, hogy tulajdonképpen örülnénk is neki, ha összejönne, megszakítással védekeztünk onnantól. Január óta megy élesben :)

2014. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
54%
Nem igazán tudom elképzelni, hogy csak úgy becsússzon a gyerek, óvszerrel védekezünk, amelyet utána ellenőrzünk, hogy minden rendben volt-e. Ha nem, akkor még ott az esemény utáni tabletta végső esetben. Peteérés környékén pedig még fokozottabb figyelemmel járunk el. Az ok, hogy egyelőre abszolút nem szeretnék gyereket, igaz 28 éves vagyok és munkám is van. Ha mégis valami csoda folytán terhes lennék, akkor elvetetném.
2014. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
38%

Csak szolok, hogy azok a kis kezecskek, amiket a valaszoknal lattok, nem likeolasra valok!;-)

Udv: a "szerencsecsomag" anyuja

2014. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
38%

Mikor még nem szedtem bogyót, volt hogy késett és egy pillanatra belegondoltunk, hogy mi lenne ha... Aztán mikor megjött, a barátom tök őszintén azt mondta hogy "de kár..." :) Mondjuk 16 voltam, úgyhogy nyilván nem tartottam volna meg, de nem is lehettem volna terhes, hiszen védekeztünk másképp.


Ha most gyógyszer mellett becsúszna... Lelki körülmények rendben vannak, 6 éve vagyunk együtt, stabil kapcsolatban. Anyagi körülményekre is azt mondom hogy oké, meg szülői segítség is van, de én sokkal többre vágyom és nem segítségre.

23 vagyok de most azt mondom hogy megtartanám, de remélem nem fog becsúszni mert őszintén szólva még azt sem döntöttük el hogy melyik kontinensen szeretnénk majd letelepedni, és nekem is még van egy évem az egyetemből.

2014. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

26

Én nem pontoztalak le..

Viszont semmi szerencse nem kellett a kis csomagotokhoz..

A megszakítás nem védekezés, így nem nevezném becsúszának a kislányotokat ( 100 nőből 1 év alatt 35 teherbeesik ezzel a -nem- védekezéssel)

Seibtem ezért kaptál lepontozást, pedig egyébként a kérdés válaszoltál, de a nagy fb-felhasználők elfelejtik, hogy itt a kiskezek mást hivatottak jelezni, mint az emlegetett oldalon.

2014. jún. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%
(Ui. A,úgy ahogy nézem mindenkit lepontoztak, aki megtartaná...)
2014. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Volt, hogy hiába használtunk óvszert,mert az begyűrődött- később vettük észre. Volt riadalom! Pont hosszú hétvége volt és minden zárva. Azaz a közelben volt ügyeletes gyógyszertár, de esemény utáni tablettát csak vényre adnak.

Azért írok, mert a válaszok közt asszem nem volt ilyen lehetőség is. Majdnem negyven vagyok, nem akartam megtartani- ha netán megfogant volna- de ezt nem bízhattam a véletlenre. Rohantunk az ügyeletes nőgyógyászatra és felírták amit kell. Nagyon drága, a legolcsóbb 6000 körül van, de az abortusz rosszabb.

2014. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!