Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, nők, akik nem szednek...

Lányok, nők, akik nem szednek fogamzásgátlót! Mit tennétek, ha "becsúszna" a gyerek?

Figyelt kérdés

A párommal a minap beszélgettünk és megkérdezte, ha netán történne egy kis "baleset", akkor én hogy állnék a gyerekvállalás dologhoz? Mit mérlegelnék, mi alapján döntenék?

Kicsit váratlanul értek a kérdései, ennek ellenére azt gondolom teljesen jó, hogy ilyenekről is beszélget egy pár, mert fontos megismerni, a másik hogy vélekedik erről a nagyon fontos témáról.


Bevallom én úgy gondolom, hogy az egy dolog, mit válaszolnék most ezekre a kérdésekre, úgy hogy tudom, nem vagyok terhes, mint ha esetleg már a pozitív teszttel a kezemben állnék és ugyanezeket kérdezné.


Megtartsam, ne tartsam? Mik a szempontok? Anyagi, lelki körülmények. Kényes dolog ez.


Nekem alapvetően az a hozzáállásom, hogy nem szeretnék "becsúszott" gyereket, hanem legyen a gyermek várva várt egy jó kapcsolatban, ahol egy pillanatig sem merül fel az a kérdés, hogy megtartsuk-e. Tapasztalataim szerint, ahol véletlenül sikerült a terhesség, ott a döntő többség még a terhesség időszakát sem élte túl, mármint a kapcsolat.

Ki hogy vélekedik ezekről a dolgokról?



2014. jún. 3. 09:32
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
31%
Én nagyon elítélem azokat a nőket, akiknél "becsúszik" egy gyerek, csak azért, hogy a férfi elvegye őket. Lehet, éppen szakított volna, és ezzel az egész életét tönkretették. Ismerek ilyet. Három hónapos ismeretség után odaálltak egy férfi elé, hogy terhes vagyok, és mivel ez egy becsületes ember volt, úgy érezte, végig kell csinálja, az apja is erre biztatta, mondta neki, most már nem tehet mást. Hiába mindkettő "vétkes", én mégis a nőt hibáztatom ilyen eseteknél, mert ő tudná kivédeni, ha ki akarná védeni, és nem az lenne pont a szeme előtt, hogy ezt a férfit megfogni, hozzámenni feleségül. A nők 80 százaléka szerintem ezt teszi...
2014. jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
72%

Nem (csak) a lanyunk szerencseje, hanem a mienk, ezert nevezem szerencsecsomagnak. :-)

1 evvel kesobbre volt tervezve, de mar a kapcsolatunk elejen tisztaztuk, ha becsuszik, marad! (akkor meg gyogyszert szedtem)

26os

2014. jún. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim válasza:
100%
Sajnos én most pont ebben a cipőben járok, nagyon szeretném megtartani, de nem tudom vállalni... Mindenkit máshogy nevelnek, máshogy alakul az élete, mások az érvei, más a beállítottsága, mások a körülményei. Nagyon sokan felvállalják a nincstelenségbe a gyereküket, minden tiszteletem, de nekem reménytelen...
2014. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
51%
Én megartanám de nektek kell ezt eldönteni kérdezö ! Te megtartánád amúgy ?
2014. jún. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
57%
Én nem tartottam meg. Tavaly nyáron, 23 évesen vetettem el. Ha most becsúszna, ezt sem tartanám meg. Még legalább 10 évig nem.
2014. jún. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
36%
ezért kell védekezni!!!!!!!!!!!!!
2014. jún. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%
a nők nek kell védekezni. peszárium stb.
2014. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Mi későbbre terveztük mégis "becsúszott", megtartottuk. Ha csak ilyen 1 éjszakás kaland lett volna lehet nem tartom meg. Mi már 4 éve vagyunk együtt, igaz nem akartunk még most babát de én úgy voltam vele ha Ő jönni akar, ki vagyok én hogy ezt megakadályozzam. Eleinte rengeteg kételyem volt mind anyagilag mind egyéb téren, de nem bánom hogy így döntöttem. 38 hkm
2014. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
48%
Egyetem kezdete ota kulon lakom, dolgozom, es van komoly kapcsolatom (azota hazassag), mindig ugy gondoltam, hogy ha becsuszik a tabletta/ovszer/aviva tornazas ellenere, akkor akar egyedul is megtartom, mert nagyon megviselt volna lelkileg egy abortusz, es testileg sem 100%, hogy kesobb osszejon a gyerek. A ferjemnek az evek soran fokozatosan valtozott a velemenye, korabban se lettunk volna rossz helyzetben, de most mar teljes szivvel vallalna be o is, en is, de probalkozni csak 1-2 even belul szeretnenk elkezdeni. 26l
2014. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!