Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti közös életeteket a...

A ti közös életeteket a párotokkal mennyire nehezíti meg az ő exneje? Van miatta feszültség köztetek?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos van, és már nem tudom, mitévő legyek.

Az a helyzet, hogy az exneje valamiért nem hajlandó tudomásul venni, hogy már elváltak, pedig anno ő akarta ezt az egészet. Van is valakije, és mégis a páromat rángatja minden hülyeségért.


Mi persze rengeteget veszekszünk emiatt. És tegnap kiderült, hogy a párom jópár dologban hazudott nekem.

Türelmes ember vagyok, de kénytelen voltam néhány dologra megkérni.

Első körben arra, hogy legalább hetente kétszer az exe vigye reggel oviba a gyereket. Azért, mert csütörtök reggel a párom már alig szokott állni a lábán, minden áldott reggel negyed hatkor kelt, hogy időben odaérjen az oviba agyerek, pedig az exe jóval közelebb lakik az ovihoz, mint mi. Megkértem, megindokoltam, ő beleegyezett. Megállapodtak, hogy minden csütörtökön és pénteken anyuka megy az oviba a gyerekkel. Ehhez képest még egy hónap sem telt el, és egyik csütörtök reggel arra ébredtem fél hatkor, hogy a párom már ébren van. Rákérdeztem, és mondta, hogy ja, hát igen, az exe megkérte, hogy vállalja be ezt a napot is. És a párom erről nekem nem szólt, arra számított, hogy úgysem ébredek fel, és meg sem tudom ezt az egészet.


Másodszor arra is megkértem, hogy hozza el a kocsiját az exétől. Mert tarthatatlannak éreztem, hogy az ő saját kocsiját már fél éve az exe használja arra, hogy a kollégája a párom kocsijával cipelje a fenekét munkába. Mert az exnek még jogsija sincs. Autóhasználati díjat, persze nem fizetett, ahogy a kötelezőket sem. A párom el is hozta a kocsit. De aztán (tudom, szemét húzás, de éreztem hogy sumákol valamit) beleolvastam a facebookjába, és kiderült az üzenetekből, hogy 3 napra mégis visszavitte az exéhez az autót az ő kérésére. Persze ezt sem említette nekem egyetlen szóval sem.


Harmadszor pedig megkértem, hogy tiltsa le az exét facebookon. Világosan megindokoltam, hogy azért szeretném, mert tűrhetetlen, hogy anő minden áldott este ír neki valami baromságot, aminek semmi köze a gyerekhez, és mi bárhová megyünk, bármit csinálunk, az estéink elmaradhatatlan része, hogy a párom az exével facebookozik. Mondtam neki, hogy ha a hölgy akar valamit, akkor tud telefonálni is, telefonban le lehet rázni 20 másodperc alatt, ha tényleg nem a gyerekről van szó. A párom beleegyezett, letiltotta. Eltelt másfél hét, és tegnap mit látok a facebookján? Hogy az exnejével váltott üzeneteket, mert feloldotta a tiltást, mivel az exneje "túl erősnek érezte". Természetesen nekem erről is elfelejtett szólni.


Miután ezek kiderültek, tegnap kérdőre vontam, de semmi értelmes magyarázatot nem tudott arra adni, hogy mégis miért hazudott ezekről a dolgokról. Csak azt hajtogatta, hogy de neki igenis én vagyok a legfontosabb (persze a gyereke után, ami totál érthető), és hogy az exe neki egy kicsit sem számít. De ezek csak szavak, a tetteiről, amikkel ezt bizonyíthatta volna, utólag kiderült, hogy mind csak üres gesztus volt. Megtette amire kértem, de aztán a hátam mögött csak folytatta tovább ugyanúgy.

Pedig én nem érzem úgy, hogy ezek a kérések vállalhatatlanok lettek volna, mindegyiket világosan megindokoltam. Nem az én szeszélyeimről szóltak, hanem arról, hogy ne hagyja magát rángatni meg kihasználni. Ami ugye elviekben az ő érdeke lenne.


Ti mit gondoltok erről? Mit tennétek?



2014. jún. 3. 10:47
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Nem azért, hanem mert egy önző, manipulatív, buta liba vagy, aki a világon minden nőt a riválisának tart, és úgy állsz a dolgokhoz, hogy "nekem ugyan nem kell, de azért másé se legyen". Kb mint az ovisok. A párom ötéves lánya is értelmesebb nálad.
2014. jún. 3. 12:56
 32/41 anonim ***** válasza:
Nem a két hetente 10 perc miatt, hanem hogy nap mint nap rohansz, ha segítséget kér. Hogy ő osztja be az időtöket. Hogy a ti kettőtök közös programjait áthúzza. Ja, vagy nálatok nincs ilyen? Akkor meg miről beszélsz? Nem veszed észre, hogy ez a kérdés már rólad szól, és nem az eredeti kérdésről beszélünk?
2014. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
5%

Magadról írtál jellemzést, kérdező :)

Te tiltattad le a volt feleséget a facebook-on is, aztán kénytelenek titokban írni egymásnak, persze lebuktak, mert te ellenőrzöd :) ez olyan szánalmas, már ne is haragudj :)


Én nem titkolok semmit a férjem előtt. Tudja, hogy időnként telefonálunk egymásnak, emailt váltunk, sőőőőt még összefutni is szoktunk. És soha nem titkolom el a férjem előtt. Ha egyszer is titkolnám, na az lenne válóok.


Kívánok a párodnak egy kedves barátnőt helyetted ;)

2014. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
40%

32, ez nekem szólt?

Nincsenek nap mint nap közös programjaim a volt párommal. Még csak nem is ugyanabban az országban élünk :)


Tudom, hogy bosszantó ezt olvasni, hogy mi jó kapcsolatban maradtunk és a férjemnek sincs kifogása, de én örülök, hogy nem olyan életet élek, mint a kérdező hölgyemény. Rossz lehet másodiknak lenni egy párkapcsolatban, mert az első mindig a volt feleség lesz, aki gyereket is szült.

Azonban az ilyen szánalmas kis facebook-tiltásokkal nem fog előrébb kerülni, csak hátrább.


Előbb-utóbb szakítás lesz a vége, a kérdés az, hogy melyikük fog szakítani? A hölgyemény? Vagy a férfi unja meg a háborús övezetet otthon?

Sajnálom a kérdezőt egyébként, de mulattat is egyben :)

2014. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem az a bosszantó, hogy jó kapcsolatban vagy az exeddel! /Téged viszont miért bosszant a kérdező?/ Hanem az, hogy buta vagy, ítélkező, közönséges, önző és nagyképű. Kiscsikó vagy, semmit nem tudsz az életről, csak osztod itt az észt flegmán. Olyan dolgokat hasonlítasz össze, verve a melledet, amihez nem sok köze van egymáshoz.
2014. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
19%

Engem ugyan nem bosszant :) Mulatságosnak tartom és ijesztőnek is egyben.

Tarthatsz kiscsikónak, csak mert normális párkapcsolatot tudtam fenntartani a volt párommal. Lepereg rólam, hogy egy számomra ismeretlen, arctalan ember mit gondol rólam :)


Bár megtanultam itt a GYK-n, hogy a szüleinket, rokonainkat utálni kell, az abortusz egy csupa finom délutáni semmiség, ha egy 15 éves gyerek még szűz, az vérciki, és aki normális kapcsolatot tart fenn az exével, az buggyant :)


Hála Istennek, hogy nem Magyarországon élek :D

2014. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a barátod egyszerűen a végtelenségig konfliktuskerülő. Nem arról van szó, hogy az exnejét eléd helyezi, hanem hogy képtelen nemet mondani. Neked se tud, neki se, próbál lavírozni. Amíg rá nem ébred, hogy ez így rettentő gáz, addig a helyzet semmit nem fog javulni. Önmaga miatt kellene ezen változtatnia - és mellékesen a ti kapcsolatotok is rögtön más minőségű lenne.
2014. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
én most hagynám ott a barátodat kérdező... legalább meglátod mi történik. ha nem hagyja, vagy utánad megy akkor talán meg tud változni (a leírtakból biztos vagyok benne, hogy ő nem..), ha nem megy utánad, rájössz mennyit is értél neki. nekem az jött le, hogy elég töketlen, már bocsi.:/
2014. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Írtam még az eleje felé, hogy nálunk is dettó ugyanez volt, de mivel olvastam, hogy sokan neked esnek, még fűznék hozzá 1-2 dolgot.


1. Igen is közöd van hozzá, hogy a párod mikor kel és hogy kinek mit ad kölcsön. Hisz együtt éltek!!!!!

A gyerek csak egy indok.

Nagyon egyszerű.

Mondd a párodnak, hogy kölcsön fogod adni a TE exednek ezt, azt vagy amazt (valami olyasmi legyen ami tényleg a tiéd)


2. Téged is hívogasson fel az exed minden indokkal (elég ha egy barátnőd megkéred, hogy hívjon fel, te meg tegyél úgy mintha a volt pasid hívna)


3. Te is chat-el a volt pároddal a facebook-on, valamilyen mondvacsinált indokkal. (segítettél neki németben, vagy visszakérted a könyved, egy receptet cseréltetek, stb.)


Figyeld meg! Fel fog robbanni a mostani párod!


Anno én is rákérdeztem, hogy gyerek ide vagy oda, mit szólnál hozzá ha a volt pasimmal tartanám a kapcsolatot?

Hát ne tudd meg. A gondolattól is majdnem megörült.


Ő meg. Amikor a gyerekért mentünk, én lent megvártam a kocsiban, ő meg szépen felment az exhez. Aztán pár alkalom után az ex új csávója dobta ki, hogy ez azért már több a soknál.


Egy alkalommal (a több mint 4 év során 1-szer) véletlen egy boltban összefutottunk az én volt párommal.

Köszöntünk egymásnak és semmit több.

Ettől kezdve a mostani párom nem akart abba a boltba menni.

Akkor miről is beszélünk????


Ne hagyd magad, mert az ex csak röhög a hátad mögött!!!!

Mindig is a gyerek lesz az indok.

Ne hidd azt, hogy egy gyerekes kapcsolat ennyire bonyolult.

Csak te pont kifogtál egy olyat mint én pár éve.


Vannak dolgok amiket felvállaltál, hisz tudtad, hogy egy gyerekes kapcsolatba mész bele.

De azért valahol van határ.

2014. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
Végül sikerült rövidre zárnom a dolgot. Tegnap írtam egy levelet az exnek, a lehetőségekhez mérten elég korrekt stílusban. Igyekeztem nem nagyon bunkó lenni, és szépen megkértem, hogy maradjon ki az életünkből, amennyire lehet. Azt is világosan leírtam, hogy a gyerekkel semmi gondom, és én is támogatom, hogy minél többet legyen az apjával. Erre a nő olyan minősíthetetlen hangon reagált, hogy az valami borzalom. És azt sikerült kihoznia az egészből, hogy jó, akkor innentől mindig ő viszi majd a gyereket oviba, és csak a hivatalosan kijelölt láthatási napokon, tehát kéthetente találkozhatunk vele. Még véletlenül sem ezt akartam elérni, de így legalább most már a párom is látja, hogy mennyire manipulatív az a nőszemély. Végre felfogta a párom, hogy most is a gyerekkel zsarolja az exe. És mellém állt, most az egyszer nem engem hibáztatott a történtek miatt, szóval nem akarom még elkiabálni, de talán valami halvány remény mégiscsak van.
2014. jún. 4. 08:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!