Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti közös életeteket a...

A ti közös életeteket a párotokkal mennyire nehezíti meg az ő exneje? Van miatta feszültség köztetek?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos van, és már nem tudom, mitévő legyek.

Az a helyzet, hogy az exneje valamiért nem hajlandó tudomásul venni, hogy már elváltak, pedig anno ő akarta ezt az egészet. Van is valakije, és mégis a páromat rángatja minden hülyeségért.


Mi persze rengeteget veszekszünk emiatt. És tegnap kiderült, hogy a párom jópár dologban hazudott nekem.

Türelmes ember vagyok, de kénytelen voltam néhány dologra megkérni.

Első körben arra, hogy legalább hetente kétszer az exe vigye reggel oviba a gyereket. Azért, mert csütörtök reggel a párom már alig szokott állni a lábán, minden áldott reggel negyed hatkor kelt, hogy időben odaérjen az oviba agyerek, pedig az exe jóval közelebb lakik az ovihoz, mint mi. Megkértem, megindokoltam, ő beleegyezett. Megállapodtak, hogy minden csütörtökön és pénteken anyuka megy az oviba a gyerekkel. Ehhez képest még egy hónap sem telt el, és egyik csütörtök reggel arra ébredtem fél hatkor, hogy a párom már ébren van. Rákérdeztem, és mondta, hogy ja, hát igen, az exe megkérte, hogy vállalja be ezt a napot is. És a párom erről nekem nem szólt, arra számított, hogy úgysem ébredek fel, és meg sem tudom ezt az egészet.


Másodszor arra is megkértem, hogy hozza el a kocsiját az exétől. Mert tarthatatlannak éreztem, hogy az ő saját kocsiját már fél éve az exe használja arra, hogy a kollégája a párom kocsijával cipelje a fenekét munkába. Mert az exnek még jogsija sincs. Autóhasználati díjat, persze nem fizetett, ahogy a kötelezőket sem. A párom el is hozta a kocsit. De aztán (tudom, szemét húzás, de éreztem hogy sumákol valamit) beleolvastam a facebookjába, és kiderült az üzenetekből, hogy 3 napra mégis visszavitte az exéhez az autót az ő kérésére. Persze ezt sem említette nekem egyetlen szóval sem.


Harmadszor pedig megkértem, hogy tiltsa le az exét facebookon. Világosan megindokoltam, hogy azért szeretném, mert tűrhetetlen, hogy anő minden áldott este ír neki valami baromságot, aminek semmi köze a gyerekhez, és mi bárhová megyünk, bármit csinálunk, az estéink elmaradhatatlan része, hogy a párom az exével facebookozik. Mondtam neki, hogy ha a hölgy akar valamit, akkor tud telefonálni is, telefonban le lehet rázni 20 másodperc alatt, ha tényleg nem a gyerekről van szó. A párom beleegyezett, letiltotta. Eltelt másfél hét, és tegnap mit látok a facebookján? Hogy az exnejével váltott üzeneteket, mert feloldotta a tiltást, mivel az exneje "túl erősnek érezte". Természetesen nekem erről is elfelejtett szólni.


Miután ezek kiderültek, tegnap kérdőre vontam, de semmi értelmes magyarázatot nem tudott arra adni, hogy mégis miért hazudott ezekről a dolgokról. Csak azt hajtogatta, hogy de neki igenis én vagyok a legfontosabb (persze a gyereke után, ami totál érthető), és hogy az exe neki egy kicsit sem számít. De ezek csak szavak, a tetteiről, amikkel ezt bizonyíthatta volna, utólag kiderült, hogy mind csak üres gesztus volt. Megtette amire kértem, de aztán a hátam mögött csak folytatta tovább ugyanúgy.

Pedig én nem érzem úgy, hogy ezek a kérések vállalhatatlanok lettek volna, mindegyiket világosan megindokoltam. Nem az én szeszélyeimről szóltak, hanem arról, hogy ne hagyja magát rángatni meg kihasználni. Ami ugye elviekben az ő érdeke lenne.


Ti mit gondoltok erről? Mit tennétek?



2014. jún. 3. 10:47
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
33%

Még valami:

Imádom a férjem, és ő az egyetlen férfi az életemben.


Viszont a volt párom ügyeit segítettem intézni, sőt kölcsönadtam az autómat neki. Még pénzt is adtam, amikor megszorult.


Ha a férjem emiatt tombolt és hisztizett volna, unintelligensnek tartanám. Te intelligens nő vagy? Akkor viselkedj annak megfelelően!

2014. jún. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

#19,


igen, szarul csinálod. A jó viszony nem azt jelenti, hogy az exednek kötelessége téged az aktuális kapcsolata elé helyezni. A gyereketeket igen, de téged em. És ezzel, hogy szerinted ez "természetes", ezzel TE teszed tönkre az ő összes kapcsolatát, mert ez egyetlen épeszű nő sem viseli el. Te a múltja vagy, semmi köze hozzád, és ez nem a féltékenységről szól. Ez arról szól, hogy te büszkén mutogatod, hogy "egyetlen nő sem érhet a nyomodba", hogy az exednek "mindig te leszel az első". Csak azt nem értem, hogy ez mire jó neked, meg a hozzád hasonlóan gondolkodó nőknek. Azért szültél neki gyereket, hogy egy életre magadhoz láncold vele? Ez azért nem igazán kóser hozzáállás szerintem. Bármit rá lehet fogni a gyerekre, hogy "az az ő érdeke", pedig valójában nem, csak a saját hiúságodat legyezgetedazzal, hogy ilyen görcsösen kapszkodsz a VOLT párodba. Akinek az égvilágon semmi köze hozzád, és semmilyen felelősséggel sem tartozik irántad.

2014. jún. 3. 12:29
 23/41 anonim ***** válasza:
55%

Dühös vagy és puffogsz :)


Csak tudod, az én házasságom rendben van, mert a férjem intelligensen áll a volt páromhoz.

A te párkapcsolatod viszont romokban, mert hisztizel és féltékeny vagy. Akkor ki is csinálja rosszul? ;)


Egyébként nincs gyerekünk a volt párommal. Pusztán egy jó baráti kapcsolatunk. Miért is kéne megszakítanunk, csak mert az aktuális barátnő sírásig hisztizik? :) Majd fog találni a te párod is egy intelligens nőt, te pedig keress egy gyermektelen férfit, akinek te leszel az első barátnője, és akkor nincs okod féltékenykedni meg pórázon tartani.


Én nem kapaszkodom görcsösen a volt páromba, te viszont görcsösen ellenőrizgeted a párodat, és mindenféle buta szabályokat hozol.


Nem egy felnőtt férfivel élsz, aki tudja, hogy neki mi a fontos és mi nem?

2014. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Ó, hát ha még közös gyereketek sincs az exeddel,akkor aztán pláne nem mérvadó a véleményed. Itt ugyanis arról van szó, hogy (ha nem sikerült volna megérteni), a párom azért helyezi elém az exét, mert "ő a gyereke anyja", és a hölgy még rá is játszik erre az egészre, mindent úgy forgat, hogy "az a gyerek érdeke", pedig valójában nem az.
2014. jún. 3. 12:38
 25/41 anonim ***** válasza:
32%

További jó puffogást és hisztizést kívánok :) A párodnak pedig egy kedves és barátságos barátnőt helyetted :)


Megyek, és felhívom egy csevegésre a volt párom. A barátnője meg hadd paprikázza fel magát :D

2014. jún. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
39%

" a párom azért helyezi elém az exét, mert "ő a gyereke anyja", "


Egyébként igen, a gyermeke anyja mindig is fontosabb lesz az aktuális barátnőjénél. Te csak az aktuális barátnő vagy, jön még utánad neki más barátnő. A gyermeke anyja viszont mindig a gyermeke anyja marad, akármennyire nem akarod ezt tudomásul venni.


Hagyd ott, és keress egy gyermektelen pasit, mert te olyan típus vagy, aki nem tudja kezelni az ilyen kapcsolatokat.

2014. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
59%

73%-os, remek, hogy az exeddel mai napig jó barátok vagytok, de itt nem erről van szó. Hiába sértegeted meg degradálod le a kérdezőt. Miért is? Kit akarsz győzködni, hogy te jól csinálod? Magadat vagy másokat? Mert mindegy egyébként, úgy élsz, ahogy neked jó. de nem biztos, hogy az a jó másnak is.

A kérdező esetében szó sincs az exek barátságáról, hanem arról, hogy az anyuka a gyerekre hivatkozva ugráltatja az apukát. Ha az apukának ez a régi házasság olyan fontos lenne, akkor nem lenne a kérdezővel már, vagy nem hallgatna rá. Viszont a gyerek miatt lelkiismeret furdalása van, amit az anyuka ki is használ, és dróton rángatja.

Én vagyok az, aki elváltam és nem rángatom apukét. Lehet, hogy rosszul csinálom, de szerencsés vagyok, mert nekem a legjobb barátom a mostani férjem, és nem az exem.

2014. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

"Megyek, és felhívom egy csevegésre a volt párom. A barátnője meg hadd paprikázza fel magát :D"


Na igen, pontosan ez az a mondat, amiből világosan kiderül, hogy tűrhetetlenül, gusztustalanul és mértéktelenül önző vagy. Néhány év múlva itt fogsz vernyákolni, hogy "elhagyott a férjem, egyedül maradtam a gyerekemmel, most mit csináljak?" De tudod mit? Meg is érdemled.

2014. jún. 3. 12:46
 29/41 A kérdező kommentje:

#27,


köszönöm. :) Egyesek képtelenek szöveget értelmezni. :)

Egyébként én is jóban vagyok az exemmel, nincs is ezzel gond. De ő nem is próbál meg engem rángatni, manipulálni, meg bizonygatni a páromnak, hogy nekem ő fontosabb a páromnál.

2014. jún. 3. 12:49
 30/41 anonim ***** válasza:
27%

Már miért hagyna el a férjem? :D

Mert kéthetente felhívom tíz percre beszélgetni a volt párom?


Komolyan jót mulatok rajtad, hogy mennyire rosszul állsz a dolgokhoz ;)


Nálunk nincs őrjöngő hiszti, mint nálatok ;)

2014. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!