Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családon belüli/párkapcsolat...

A családon belüli/párkapcsolati erőszakot miért ítélik meg másképp, ha azt nő teszi?

Figyelt kérdés

A videóban az erőszakoskodó férfit egyből leállítják, de ha ugyanezt nő teszi (még durvábbul), akkor a férfit kiröhögik.


http://www.youtube.com/watch?v=Jy5vRGtKPY0


2014. jún. 6. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom azért, mert az esetek döntő többségében nem a nő van erőbeli főlényben. Így hiába püföl, nagy kárt nem tud tenni, vagy pedig könnyen leállítható.
2014. jún. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

Első: te még nem láttál nőt, aki klopfolóval vagy sodrófával ütötte a férjét. Én igen.

A kérdésre : azért, mert6 a társadalom többsége nőpárti.

2014. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Így hiába püföl, nagy kárt nem tud tenni,"


Ezt ugye nem gondolod komolyan? A testi erőfölénytől teljesen független, hogy ki mekkora sérülést tud okozni, mivel az maximum a végkimenetelt dönti el, de nem azt, hogy tud-e fizikai fájdalmat okozni a másiknak.


"Nagy kárt"? A csapból is az folyik, hogy az erőszak legkisebb formája sem elfogadható, nincs mentség rá, tehát még ha igaz is lenne a fenti állítás, akkor is elítélendő a női erőszak (ami egyébként is a videóban nagyobb a férfi erőszakánál).


Másrészt, abból hogy "nem okozhat kárt" még nem következne a gúnyos hozzáállás. De ehhez képest kinevetik, lenézik,megmosolyogják.

2014. jún. 6. 16:50
 4/17 anonim ***** válasza:

"Ezt ugye nem gondolod komolyan?"


Már ne haragudj, de azt kérdezted, hogy "szerintünk miért ítélik meg másképpen"!

Szerintem ezért! Ezt gondolja a többség!


Nem azt kérdezted, hogy "szerintünk ugyanúgy ítélendő-e meg"!

Még mielőtt meglincselnél...

2014. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, azzal tisztában vagyok, hogy nőpárti,de a több évtizedes CSBE lobbi eredményeként hogyan állhat elő az a helyzet ma, hogy miközben a férfiak legkisebb rezdülését is erőszaknak nyilvánítják, addig a női erőszakot egyre jobban TŰRNI KELL. Az "erőszakra nincs mentség" kampány éppen ez ellen küzd, a nőkre akkor ez miért nem hatott,miért nem alkalmazzák náluk is, ha ennyire elterjedt megítélés ez?
2014. jún. 6. 17:36
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

Én a nőt is ugyanúgy megszóltam volna.

De egyébként egy nő tényleg nehezebben csavarja ki egy pasi kezét mint fordítva ezáltal a férfiakat senki sem védi annyira. Egy nőt simán lefog egy pasi ha kezet emelnének rá, de ha a férfi akarja megverni a lányt háát...

2014. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Szerintem politikai okai vannak, különös irányba megy, viszik a társadalmat.

Egyébként ha egy nő verni kezd egy férfit az semmiben nem kölönbözik attól mintha egy férfi verne egy nőt, és sajnos a nők egyre agresszívabbak lesznek, főleg az őket a férfiak fölé helyező törvényhozók miatt, ez egy furcsa tendencia.

2014. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%
mert egy 40 kilós nő nem tud akorát ütni mint egy 90 kilós férfi
2014. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
68%
Nő vagyok, ha választanom kéne, hogy egy átlagos nő vagy egy átlagos férfi keverjen le nekem egy pofont, a nőt választom.
2014. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Nádszálkisasszony ***** válasza:
35%

Egyáltalán nem ítélem meg másképp. Ugyanolyan súlyos károkat okoz, mint a nők ellen elkövetett erőszak:

-minimálisra csökken a férfi önbecsülése

-lelki, fizikai sérülések

-ráadásul sokkkal nehezebben jönneki ki ezekből a helyzetekből a férfiak, mint a nők, mert még kevésbé mertnek róla beszélni, mert egyszerűen "cikinek" érzik


Aki úgy gondolja, hogy ez nem olyan súlyos probléma, ott gondok vannak. Sajnos ezt teszi velünk a média.

2014. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!