Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennel fogyatekos kisgyerek...

Lennel fogyatekos kisgyerek keresztszuloje?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha a testvered vagy a parod testverenek a gyereke elne fogyatekossaggal.

Ha nem vallalnad, mivel indokolnad?


2014. jún. 7. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem nem vállalnám ha most jönnének ilyen kéréssel.Szerencsére van megfelelő indokom rá mert van 2 keresztfiam már.Azzal magyaráznám,hogy van már kettő és ha ne adj Isten történne valami nem tudnám a 3 gyereket vállalni.

Az igazat nem nagyon merészelném elmondani.Bár ha jobban bele gondolok a környezetemben MINDENKI tudja mennyire félek a fogyatékos emberektől/gyerekektől,szóval szerintem nem is tennék fel nekem ezt a kérdést.

2014. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Igen, lennék.
2014. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

A mi családunkban a keresztszülőség "jelképes", vagyis nem jelenti azt, hogy ha a szülővel történik valami, a keresztszülő neveli a gyereket tovább. A keresztszülőre a mi családunkban ilyen feladat nem hárul.

Én nem tagadnám meg a felkérést, egy fogyatékos ember is ugyanúgy ember, mint bárki más.

2014. jún. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Azzal indokolnám, ha nem vállalnám, hogy nem érzem késznek magam erre a szerepre, úgy állítanám be a dolgokat, hogy azt érezzék, hogy ha egészséges gyerekük lenne se lennék keresztszülő.
2014. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Alapból egészséges gyermeké sem lennék, mivel nem tartom a vallást, amit a szüleim rám köteleztek gyerekként, és képmutatásnak éreztem volna, ha én vállalom a szerepet. Sokan nincsenek vele tisztában, hogy mit jelent ez a vallásban. Nem azt, hogy húsvétkor és karácsonykor ajándékot cipelek a gyereknek.


Egyébként kértek is fel, sógornőm kislányához, és nemet mondtam. Volt sértődés, de az elveimből nem engedek. Így nekem könnyű lenne egy sérült gyermek szüleivel is közölni, mert nekem más nyomósabb okom van rá.

2014. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem is értem, miért ne vállalnám el... nekem természetes, ha felkérnek, akkor megköszönöm a bizalmat és igent mondok.
2014. jún. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem. Valószínűleg az alkalmatlanságomra hivatkoznék
2014. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
Persze. Ő ugyanúgy ember, mint más és a keresztszülőség a legtöbb esetben már csak formalitás, nem azt jelenti, hogy ha bármi történne a szülőkkel akkor a keresztszülők nevelnék a gyereket. A fiunknak is vannak keresztszülei, de ha velünk bármi történne, a szüleim nevelnék a fiunkat.
2014. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
Akkor én egy hülye vagyok ezek szerint mert nálunk úgy van hogyha lenne valami ami remélhetőleg nem lesz akkor a gyerekek hozzám kerülnének???Mit kell lepontozgatni ezért?Tettek fel egy kérdést én válaszoltam,én se pontozok le senkit azért mert úgy gondolja,hogy a fogyatékos ugyan olyan ember.Nekem nem az és kész.És ha félek tőle mi van?Semmi.Ha nem vállalom el akkor nem.Valószínű itt mindenki arra vágyik,hogy egy beteg gyerekhez kelljen járkálnia azért mert nem volt benne annyi hogy nemet mondjon rá.
2014. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó keresztszülő jogilag nem rokon szülőkkel történik valami előbb kerül a gyerek árvaházba mint hozzád.

Természetesen igen lennék.

2014. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!