Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lennel fogyatekos kisgyerek...

Lennel fogyatekos kisgyerek keresztszuloje?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha a testvered vagy a parod testverenek a gyereke elne fogyatekossaggal.

Ha nem vallalnad, mivel indokolnad?


2014. jún. 7. 11:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%
Sem fogyatékost, sem egészségest nem válalnék el.
2014. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
nem de egy egészségessé sem
2014. jún. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

Ha barát kér meg rá, az ő gyerekének lennék.


Testvér gyerekének nem lennék, akkor sem, ha egészséges lenne. Nagynénije úgyis lennék, inkább kérjen fel egy barátot.


Nem tetszik, amikor testvért kérnek fel keresztanyának. Sokan ezért hiszik azt, hogy a nagybácsi és a keresztapa ugyanaz a rokoni szál.

2014. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

Semmilyen gyerek számára nem tartom jó ötletnek a vallást, de egy fogyatékossággal élőnek (főleg szellemi) még annyira sem. Rengeteg lelki sérelmet, fájdalmat szerezhet csak ezúton, minek neki az??


Neveljék inkább szeretetben, jó családi környezetben, és tartsák olyan távol az ilyen rasszista-gyűlöletkeltő szaroktól, mint a vallás, amennyire csak lehet!

2014. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

Sok beteg ember a vallásokban, illetve hitben, lát kapaszkodót és reményt, teljesen mindegy, melyik irányzatról van szó. Ez független attól, hogy egyébként magukról a szervezetekről mit gondolunk. Nekem is megvan a véleményem, de láttam már nagy gyógyulást valláson keresztül hitbe kapaszkodva, mindegy, mi gyógyította meg, ebből merített erőt az illető, hogy ne adja fel, na most hogy ehhez valaki köt-e vallást vagy sem, az megint más tészta, az egyén döntése, idővel úgyis kialakul.

Nyilván, aki fogyatékkal születik, nála nem a gyógyulás a mérvadó, viszont a talpon maradás igen.

2014. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"de egy fogyatékossággal élőnek (főleg szellemi) még annyira sem. Rengeteg lelki sérelmet, fájdalmat szerezhet csak ezúton, minek neki az?? "


Ez mégis, hogy érted?

2014. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem tudja külön kezelni a hitet és a vallásokat, annak tényleg sok sérülést okozhat, a családomban nem egy törés, sérülés származott csak ezek miatt. Talán egy keresztszülő segíthet, hogy a helyükön legyenek kezelve ezek a dolgok, feltéve, hogy ő a helyükön kezeli. A vallások nagyon torz módon kezelnek dolgokat, ami szembemegy a hit lényegével, a szeretet parancsával. Ezeket még egy emberi vallási vezető se tette rendesen tisztába. Én meg vagyok keresztelve, de a mi családunk ezt jelképesen kezeli, a keresztszüleimet nem nagyon érdeklem, formális az egész. Viszont a vallásokról megvan a véleményem, és leginkább egyikhez se akarok szervezetten tartozni, a keresztségemet nem tekintem problémának, végülis ha nem így nevelkedek, nem biztos, hogy akartam-e volna foglalkozni ezek jobb megismerésével, és nem biztos, hogy egy nagy egészet látnék, aminek mind részei vagyunk, talán sokkal kirekesztőbb lennék ilyen-olyan nézeteket vallókkal, jó volt ez így. Ha felkérnének keresztszülőnek, megpróbálnám a gyerkőcöt rávezetni arra, hogy a nagy egészet lássa, és benn a sokféleséget, ami egyáltalán nem baj.
2014. jún. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!