Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom máris egyedül akar...

Párom máris egyedül akar hagyni a babával. Én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Ma jöttünk haza a babával, de a párom már holnap dolgozni megy mert szerinte vétek lenne egy napot is kihagynia. (idénymunkát dolgozik). Sajnos szüleim meghaltak, senki nem tud nekem segíteni. Nekem első baba, páromnak a harmadik. Annyira fáj, hogy így bánik velem. Azt hittem pár napig itthon marad velünk és segít nekem. Mikor ezt mondtam neki azt mondta, hogy a kicsi szinte csak enni kel fel akkor meg mit kéne segíteni. Nem tudom, hogy csináljak meg mindent a baba mellett. Legalább addig itthon maradt volna amíg belerázódom a dolgokba. Mit tehetnék?
2014. jún. 8. 22:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
85%

" Ne bántsátok már szegényt!Ha két-három napot otthon maradna vele a férje,attól még nem halnak éhen!"


Tegyük fel, hogy óránként 500 forintot keres, akkor 8 órás munkával megkeres 4000 forintot. Az azert jol jon gy kisbaba mellett. Plane, hogy nekem ugy tűnik, nincs rendes munkája.....

2014. jún. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
74%

A bántás az volna:


ha ezt írtam volna..

Hogy mi a lópikulára válllatak gyereket, ha a párja "csak " idénymunkázik" és nem mert kihagyni egy nqpot sem.

Vlőszínűleg szerencsétlet flőtáson igen nagy a nyomás, hogy el tudja tartani a gyerekét és a gyermekágyas párját.

Tehát előbb kellett volna gondolkodni, aztán szülni



Nah ez bántás, és nem is ezt írtam először, pedig így gondolom..


Bocsánat, ha nem provokálják ki nem írom ezt így le neked!


Egyébként a legtöbb nőnek az életben semmi, de semmi segítsége nincs, a szülei is i kább töblettmunkát adnak, mint segítenek ilyen esetben.

A párod úgysem csinálna az első időben az égadta világon semmit a gyerekkel, a mosogatnivaló pedig (sajnos) nem szalad el.

Örülj neki, hogy kettesben rá tudsz hangolódni a babádra.

Mennyivel lenne jobb ketten ülni és hallgatni, hgy ha sír és nem tudni m baja( a párod még kevésbé tudná, mint te, mert neked legalább akadnak ösztöneid).?

Ha meg nem sír, akkor hurrá....



SZEDD ÖSSZE MAGAD!


Ha így folytatod magadat hajszolod az önsajnálatba, és a szülés utáni depresszióba. A,i lehet már fenn is áll, hiszen ennyire mélyen érintsen valakit az, hogy a párja muszájból, azért, hogy eltartson minket elmegy dolgozni, nem normális!!!!

2014. jún. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
37%

Kérdezném a sok "kedves" válaszolótól: veletek sem volt otthon a férjetek egy napot sem?Vagy az anyukátok? Ha pedig mégis otthon volt,akkor ugye hogy jól esett? Még ha csak a tv-t bámultátok egész nap,mert aludt a baba,akkor is jól esett a jelenléte nem igaz????

Hogy egy minimális megértést sem tudtok tanúsítani egy frissen szült,hormonokkal bombázott,újdonsült anyuka felé (aki nyilván tapasztalatlan,bátortalan,fél ettől-attól) hát döbbenet...

2014. jún. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó!

Velem pl senki nem volt. Apuka lelepett meg a szules elott, család nincs, baratok "nem értek rá".Csaszaros voltam es megoldottam. Mindent lehet, csak akarni kell,

2014. jún. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
46%

Én ezt úgy oldottam meg, hogy akkor szültem amikor úgy gondoltan , hogy itt az idő.

Nem anyámnak szültem, nem az anyósomnak nem a barátaimnak, hanem magamnak. Minden nő magának szül a férfiak nem tudnak mit kezdeni egy babával, am sem az ő dolguk, ők akkor jönnek a képbe igazán amikor nagyobb a gyerek.

Nyilván segít persze, a munkaidőn kívül az volt neki az első.

Az én férjem akkor még bércégnél volt, magyarán amikor nem ment dolgozni aznap 0 Ft volt a jövedelme, sok helyen édes álom a szabadság/táppénz, és akkor nálazok még csak idénymunka van...nem volt itthon napi 8 órát mégse halt bele senki.

2014. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

A házimunka most nem fontos. Az idénymunka pedig az.

Legyen valami gyorsan készíthető étel otthon, de nehogy most állj neki padlót suvickolni. A gyerek aludni fog, te is pihenj addig. Takarítani nem kell most.

2014. jún. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
49%
Természetesen mindent lehet,de akkor is jól esik minden nőnek akinek ott van a párja támogatásként.Lehet hogy a férjének igaza van,mert ha nem megy dolgozni éhen halnak,de így leoltani egy anyukát,embert,szerintem mocskos egy dolog.Pont hogy bátorítani támogatni kellene akár ismeretlenül szóban is,nem leszólni,bántani,meg hisztis pics@nak titulálni.
2014. jún. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
91%

"Kérdezném a sok "kedves" válaszolótól: veletek sem volt otthon a férjetek egy napot sem?Vagy az anyukátok? Ha pedig mégis otthon volt,akkor ugye hogy jól esett?"


Ku..rva jól esett, de nekünk mindkettőnknek félmilliós nettó fizetése van(illetve nekem csak volt a gyed előtt), és nem szorulunk rá minden forintra! Ha kb. minimálbérből meg idénymunkából tengődik az ember, akkor igenis szükség van arra a napi párezer forintra, ráadásul ez általában nem is egy bombabiztos munkahely, ahol nyugodt szívvel azt mondhatja, hogy "te Józsi, ma nem megyek", mert akkor a Józsi meg rávágja, hogy "jólvan Pisti, de akkor a hónap hátralévő részében se gyere...".


Még ha egy normális munkahelye lenne és kapna fizetett szabadságot, megérteném a hisztit, hogy miért nem vesz ki 1 napot...de így??

2014. jún. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
83%

Én megértem a kérdezőt, hogy rosszul esik neki, és azt is megértem, aki itt veri a mellét, hogy ő megoldotta anno. Csak biztos elfelejtette már, hogy milyen szar volt az elején, meg hogy mennyit bőgött a síró gyerekkel a kezében. De utána megoldotta. A kérdező is meg fogja oldani, csak most a béka segge alatt van szegény. Olyan nehéz lenne valami bátorítót írni neki?


Kérdező, nyugodj meg, meg tudod csinálni egyedül is. A lakás nem fog ragyogni és nem valószínű, hogy minden nap lesz frissen főtt kaja. De most ne emaitt fájjon a fejed, tényleg próbálj meg belerázódni a baba témába, mert ahogy többen is írták, pár hónap múlva, amikor már többet lesz fent a baba, nehezebb lesz, mert többet kell majd vele foglalkozni. Ha végképp nem tudsz valamit, és totálisan kétségbe vagy esve, hívd fel a védőnőt.

2014. jún. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 zabmester ***** válasza:
96%

"Minden nő magának szül a férfiak nem tudnak mit kezdeni egy babával, am sem az ő dolguk, ők akkor jönnek a képbe igazán amikor nagyobb a gyerek."

Ez a hozzáállás, főleg ha nők hangoztatják, a legbénább kifogás arra, hogy a pasi miért nem veszi ki a részét a gyerek körül semmiből. Nem, basszus, nem magának szüli, hanem kettejüknek, mivel kettejük gyereke.

Egyértelmű persze, hogy valakinek dolgozni is kell, de az mi már, hogy a pasinak nem DOLGA a gyerekkel foglalkozni?

2014. jún. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!