Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom máris egyedül akar...

Párom máris egyedül akar hagyni a babával. Én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Ma jöttünk haza a babával, de a párom már holnap dolgozni megy mert szerinte vétek lenne egy napot is kihagynia. (idénymunkát dolgozik). Sajnos szüleim meghaltak, senki nem tud nekem segíteni. Nekem első baba, páromnak a harmadik. Annyira fáj, hogy így bánik velem. Azt hittem pár napig itthon marad velünk és segít nekem. Mikor ezt mondtam neki azt mondta, hogy a kicsi szinte csak enni kel fel akkor meg mit kéne segíteni. Nem tudom, hogy csináljak meg mindent a baba mellett. Legalább addig itthon maradt volna amíg belerázódom a dolgokba. Mit tehetnék?
2014. jún. 8. 22:35
1 2 3 4
 31/36 Bence_ ***** válasza:
100%

Zabmesternek tök igaza van.

Nálunk azért szült a párom mert neki van,rá lehetősége.

Férfi pont ugyan annyira szertheti, foglalkozhat vele,mint egy nő. Szülni meg szoptatni nem tudja. Etetni már igen, arra már van mód. Két dolog miatt nem foglalkozik egy férfi a gyerekeivel. 1 nem akar 2 nincs rá módja.

El lehet gondolkodni, némelyik családban milyen mintát lát a gyerek. Mit hall az anyjától, mi egy apa dolga.

Normális körülmények között mind két szülő ott van a gyerekkel hiszen mind ketten kíváncsiak az új jövevényre.

2014. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
78%

Zabmester, senki nem kifogásnak írta, az amit te leírtál az teljesen más, itt nem arról van szó hogy a férfi nem akar segíteni és ez az indok, de igenis a nő akkor szüljön ha rosszesetben( esetleges elhagyás v bármi más esetén ) is el tudja látni a dolgát.

Nyilván senki nem így tervezi , de megeshet ,ezért írtam hogy a nő elsősorban magának szül és akkor szüljön ha Ő maga is kész rá, ne azért mert a társadalmi norma x év meg házasság után ezt kívánja.

Jelenleg Ők idénymunkából élnek, logikus hogy most kell dolgoznia, mert máskor nem tud, most félre kell tenni a női egót és hisztit és nem az "ÉN"-t helyezni középpontba hanem a " MI"-t. Gondolom nem menekülésből megy a pali idénymunkát végezni inkább...

Mint írtam nálunk sem tehette meg a férjem , de ahogy letelt a munkaidő azonnal jött. Mindjuk csinálni nem tudott semmit egy alvó meg szoptatott gyereknél...de pelenkát megtanult cserélni, amit egyedül is meg kell tudni csinálni.

2014. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
15%
Afrikában nem csinálnak ekkora patáliát.
2014. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

"Ne bántsátok már szegényt!Ha két-három napot otthon maradna vele a férje,attól még nem halnak éhen!"


Csak éppen lehet, hogy akkora a verseny, hogy ha kihagy napokat, az alatt valaki más betölti a helyét, és akkor utána sem tud majd visszamenni. Ez nem kívánságműsor, hogy akkor dolgozom, mikor akarok!

2014. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 zabmester ***** válasza:
92%

Tulajdonképpen nem is a kérdés kapcsán akadtam ki, csak azon a bizonyos válaszon, ahol azt állította a kedves válaszoló, hogy az apukának nem is dolga egy kisbabával foglalkozni, meg hát úgyis magának szül a nő. Értem én, hogy a kérdező esetében nem arról van szó, hogy a párja nem is akar részt venni a baba körüli dolgokban, csak hát dolgozni kell.

De mondjuk teljesen megértem az ő álláspontját is. Nekem még csak császárom sem volt, de úgy össze voltam zuhanva szülés után, hogy amikor a kisfiamat fürdettem, már folyt rajtam a víz és szédültem. Nekem az első pár otthon töltött nap ilyen volt, persze lehet, hogy a vashiányom miatt, mert ahogy hallom, nem mindenkit visel meg ennyire, de tény, hogy nekem abban a néhány napban valóban szükségem volt segítségre. Császármetszés után pláne el tudom képzelni, hogy nincs az anyuka a toppon, és legalább pár napig jól jönne neki, ha nincs magára hagyva.

Nem tudom, hogy állnak anyagilag, de lehet, hogy ezt a pár nap jövedelemkiesést, mint költséget, amivel a baba érkezése jár. Vagy ha máshogy nem megy, akkor keríteni valakit, aki át tud menni segíteni. Ha fizikailag nem is lenne semmi gond, de ha egyszer egy frissen szült, első gyerekes, bizonytalan anyuka egyedül még nem érzi jól magát, szorong a kezdeti időszakban, az sem neki, sem a babának nem jó.

2014. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
40%
1 gyerekkel nehogy már ne legyél el! eszik,alszik,pelenkázod,te is alszol,eszel. semmi segítség nem kell.
2014. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!