Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg anyáékkal...

Hogyan értessem meg anyáékkal hogy engedjenek el bulizni?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,és itt van az egész nyár előttem,ők mégsem akarnak elengedni bulizni. Életembe 2x voltam eddig itt az utca végén található bulihelyen,nem nagy dolog,csak beszélgettünk,táncoltunk stb. Jól éreztem magam. Viszont mostanában annyira elegem van abból hogy nekik az is baj ha itthon ülök a szobámban,ugyanakkor nem engednek sehova! Persze " a barátnőidhez elmehetsz ott aludni is,mehetsz a faluba,be a városba is.." anya mindig ezt mondogatja. Komolyan mondom nem hiszem el,hogy mégis mit hisznek,nem bíznak bennem?! Nem csinálnék semmi rosszat,a barátaimmal és esetleg a 18 éves bátyámmal mennék bulizni akiket jól ismerek. És azon is csodálkoznak hogy ha itthon ülök,mert "ne állandóan a gép előtt ülj,meg remélem nem itthon fogod így tölteni az egész nyarad" de hogyan tudnám velük megértetni azt hogy a bulizás nem olyan rossz dolog mint hiszik? Sajnálom ezt az egészet,mert mostanában (részemről emiatt) eléggé megromlott a kapcsolatunk,ők meg csodálkoznak hogy miért nem beszélgetek meg vagyok velük annyit mint pár hónappal ezelőtt...Segítsetek :)

2014. jún. 15. 11:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És nekem az a véleményem erről,hogy 15 évesen nincs korán bulizni járni. Nem kérem én azt hogy mindennap mehessek,de legalább így nyáron engedjenek már le minimum 2 hetente egyszer.. ez nem hiszem hogy olyan nagy kérés,így kitudnám magam élni egy estére és utána lehet h megjavulna velük is a kapcsolatom,de az nem jó ha így "fogságban" tartanak.. Szerintük fiatal vagyok és 15 évesen ne járkáljak kocsmákba.igazuk volna? én elhiszem hogy féltenek de ez már túlzás!
2014. jún. 15. 11:38
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Micsodaa problema.. en meg 17.5 evesen sem mehettem. Megis felnottem.
2014. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Én szülőként teljes mértékben megértem a szüleidet.

Nem késtél le semmiről sem.

2014. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Deliverance ***** válasza:
57%

Üdv a féltett gyerekek klubjában.

Nálunk is ez volt a helyzet. Az a fontos, hogy sokat beszélgess velük, és segíts otthon. Ne legyél ingerült (tudom, nehéz), de ha látják, hogy lázadsz, azért sem fognak engedni. Érvelj azzal, hogy a bátyád vigyáz rád, és hogy nem maradsz el sokáig. Legyél türelmes, most már hamarosan megenyhülnek. :)

2014. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A bátyáddal sem engednek?

Nézd, nekem felnőtt gyerekem, kisunokám van. De visszaemlékezem, hogy engem sem engedtek sehova egyedül, de a bátyámmal igen. Aztán az úgy működött, hogy együtt elindultunk, és együtt hazamentünk.:) Igaz, nagyon bíztunk egymásban, tudtuk egyikünk sem tesz olyasmit, hogy a másikat kellemetlen helyzetbe hozza.


Éppen ezért én a lányomat inkább elengedtem, ne kelljen konspirálnia. Az is igaz, hogy olyan gyerek volt 15 évesen is, akiben maximálisan meg lehetett bízni.

2014. jún. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bennem is meg lehet bízni abszolút,azt hittem ezt a szüleim is jól tudják. Az eddigi 2 alkalommal is a bátyámmal mehettem el,de nem volt könnyű őket rábeszélni,mi is együtt jöttünk-mentünk haza. :) Az első 2 válaszolónak: Oké,de mégis mit hisznek anyáék,hogy én ilyen idősen is parkba meg a barátnőim házába akarok játszani? hát nem éppen. Amúgy igen féltenek,tudom de az a baj hogy én (bár mostanában nem) de máskor segítettem nekik sok mindenben otthon,és a jegyeim is jók de mégsem ettől függ hogy mehetek e... köszi az eddigi válaszokat :)
2014. jún. 15. 12:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint be sem tehetnéd a lábad egy ilyen helyre. Ha mennek razziázni a rendőrök ott azonnal hazavisznek. És ez nem véletlenül van így. Pont ezért utáltam meg ezeket a szórakozóhelyeket, mert tele vannak 14-16 évesekkel, egyszerűen zavaró, hogy egy kislány ott illegeti magát.
2014. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Engem sem engedtek el soha, főleg ennyi idősen. Max sulibuliba, de 10-re otthon kellett lennem...

Azóta majdnem 10 év telt el, én jelenleg úgy látom, hogy egy 15 évesnek tényleg korai kocsmában lenni. Illetve ez túlzás volt, mert van olyan hely, ahol nem látnék ebben semmi kivetnivalót, nem tudom, te milyen helyre szeretnél menni. Én is azzal próbálkoznék, hogy a bátyád felnőtt ember, vele hagy mehess el.

Amúgy a legtöbb szórakozóhelyen tényleg nagyon gázos arcok vannak, sőt, akiből ki sem nézed, az is lehet épp kattant. Sok helyen 26 éves fejjel én is félek egyedül.

2014. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, még egy dolog: ha el is mész szórakozóhelyre, vigyázz az italodra, mert észrevétlenül belekevernek olyan dolgot, hogy semmire nem fogsz emlékezni és azt csinálnak veled amit akarnak.
2014. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező...ezt az együtt mentünk-jöttünket úgy értem, hogy kimentünk a kapun együtt, aztán mindenki ment a maga dolgára. Éjfélkor találkoztunk a sarkon, és együtt szépen hazamentünk.


De mindketten ott voltunk éjfélkor a sarkon! És egyikünknek sem kellett idegeskedni, hogy a másik nem tartja be a megállapodást. Csakhogy így valahol átvertük a szüleinket.


Na ezt kerültem el azzal, hogy a lányomnat elengedtem egyedül is. Bárhová. Mert bíztam benne.

2014. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!