Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én reagálom túl vagy nektek...

Én reagálom túl vagy nektek is rosszul esne?

Figyelt kérdés

Februárban meghalt anyám, hirtelen történt, semmi pénzünk nem volt. Párom testvére jól áll anyagilag, ezért megkértem, hogy adjon KÖLCSÖN 300000 forintot a temetésre, egy éven belül részletekben visszafizetjük. Azt mondta nincs neki ennyi pénze.

Két hete meghalt apósom és ő zsebből kivágta a közel félmilió forintot, sőt a testvéreinek vissza sem kell fizetni semmit sem.

Ez nekem rettenetesen rosszul esett amikor megtudtam.


2014. jún. 25. 22:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%
# 10/10 Azért adunk barátnak is meg családnak is mert idegeneknek nem adunk vagy csak annak nem adunk kölcsön akinél tudjuk hogy nem is erőltetné magát hogy kifizesse,a másik pedig mindenki dolgozik a pénzért.
2014. jún. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Túlreagálod, és nem lenne szabad, hogy rosszul essen.

Nem tudhatod, hogy mennyi pénz e van, attól még, hogy te azt látod, hogy jól állnak, nem biztos, hogy tud/akar 300 ezer Ft-ot nélkülözni egy évig. Az baromi sok idő, sok minden történhet addig, és megmondom őszintén, én is szívesebben tudnám a saját számlámon a saját pénzemet, mint hogy kölcsönadjam, és egy év alatt csepegtesse vissza valaki, akihez semmi közöm. Hosszú idő, bármikor kellhet nekem is, és olyannak pláne nem adnék, akinek semmi megtakarítása, és olyanok az anyagi viszonyai, hogy 300 ezret egy év alatt tudna visszaadni, mert abból jó esetben csúszás/nem fizetés lehet. egyszerűen nem látnám biztosítottnak, hogy tényleg visszaadja, és nem nekem kell idegeskedem a saját pénzem miatt. Én még könyvek kölcsönadásával is megszívtam, olyan esetében, akiről az életben nem gondoltam, hogy ilyen, szóval...

Nem tudhatod, hogy a testvéreknek miért nem kell visszafizetni, lehet, hogy a hagyatékból akar majd többet vagy egyszerűen csak a testvérei helyzetével törődik, egy idegen családéval nem. Neked nincsenek rokonaid, akiktől kérhettél volna? Haragudj azokra, ha nem adtak.

2014. jún. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha most kölcsönadott volna 300at, akkor nem ett volna meg a pénze a saját apja temetésére..

Lehet zsebből vágta ki űgytűnik,de valószínűbb, hogy olta megtakarítása, olyan pénze amit vészeyzetben tud költeni.

Pl létezik olyan biztosítás, ami vizet temetésre( mármit csakádtag temetésére) van olyan lehetőség, ahol ugyancsak lehet temetésre költeni, és abból az összegből az állam meg 20% ot jóvár, az is lehet, hogy ezen a kártyán is volt pénze..

Nagyon sok lehetőség létezik ám( ezzel foglalkozom egyébként) ahol ha váratlan kiadása lesz az embernek és előrelátó volt, akkor nem vágja haza...de pl az előbb feksorolt lehetőségek egyikét sem lehet a te anyukádra elhasználnia...


De ezek példák

Túlagálod

2014. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Lehet odaadta, mert mondjuk 2 hónapon belül meglesz a hagyatéki és akkor bőven visszakapja valami örökség révén.Pl.ha volt apukának annyi pénze a számláján, akkor megkapja a temetés árát.

Inkább örülj, hogy nem kellett kifizetnetek az após temetésének a felét, mert most 550ezerrel tartoznátok, ha még 300ezret is kölcsönadta volna!

Basszus befizetett helyettetek 250ezret,amit nem kell visszafizetni és te még bunkónak tartod?!

Hát hallod én se adnák neked kölcsön az biztos.

2014. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem helyettem fizette ki a temetés, ha nem az öt testvére helyett.
2014. jún. 26. 09:55
 16/17 anonim ***** válasza:

5 testvérre leosztva is 100ezer lett volna fejenként az 500ezres temetés. Tehát a párod kapott 100ezret ajándékba,mert gondolom nem akarta elsumákolni a részét a saját apja temetésén és amúgy kifizette volna.

És te ennek ellenére ki vagy akadva! Ha akkor odaad a sógorod 300ezret, akkor most nem tudná állni a ti részeteket és mehetnétek még máshoz is kölcsön kérni és lenne 400ezer hiteletek...

A helyében biztos elkérném a 100ezret, ha ti ezen felül meg is sértődtök.

Semmi közöd az anyagi helyzetéhez, lehet 2 hónapja szabadult fel egy befektetése, amihez hozzá tudott nyúlni, és azért van neki most.

Vagy esetleg látta hogy nem fogjátok tudni visszafizetni, mert most a 100ezer is gondot jelent, azt is neki kell helyettetek állnia.

2014. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mindenki maga dönti el mire költi a pénzét és kinek ad kölcsön. Sajnos ez így működik. Ettől persze érthető a csalódottságot, pláne egy ilyen érzékeny élethelyzetben.
2014. jún. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!