Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elsírtam magam a barátom...

Elsírtam magam a barátom szülei előtt. Nagyon szégyenlem magam. Mit tehetnék, hogy ne nézzenek emiatt le?

Figyelt kérdés
Barátomnál voltunk, vacsoráztunk amikor szóba került a munkahely. Épp a napokban derült ki, hogy nem véglegesen vesznek fel egy munkahelyre, hanem 1 éves szerződéssel, így 1 év múlva kereshetek másik állást és valószínűleg ebben a megyében nem is fogok kapni. Emiatt sírtam el magam, mert nem tudom hogyan tovább. Nem szeretném, ha beskatulyáznának úgy, mintha egy idegileg gyenge nő lennék.
2014. júl. 3. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget.
2014. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

No ezért biztosan nem fognak beskatulyázni. Ha mégis akkor nem benned van a hiba.

Még a férfiak közt is van olyan akinél adott esetben eltörik a mécses. Az embernek nagyon sokat kell nyelnie munkahelyen, családban. Ez a sok feszkó egyszer kitör. Nálad most tört ki. Van ilyen. Ne szégyelld, hogy érző ember vagy.

2014. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Aki idegbetegnek tart egy embert azért, mert elsírja magát egy ilyen komoly témában, az egyáltalán nem intelligens, nem empatikus ember.


Teljesen normális, hogy érzelmileg is hat rád egy ilyen horderejű (a megélhetésedet, lakóhelyválasztásodat, karrieredet, adott esetben a párkapcsolatodat is befolyásoló) kérdés.


Lehet az elsírást egyébként úgy is értelmezni, hogy te egy olyan fiatal vagy, aki a szívére veszi a dolgokat, olyan ember, akit igenis érzékenyen érint a létbizonytalanság és tenni szeretne azért, hogy jó irányba alakuljon az élete. Ha így nézzük, akkor ez az erősebb érzelemnyilvánítás akár még pozitív üzenet is lehet a szülők felé, hogy nem egy nemtörődöm, semmirekellő ember vagy, akinek tök mindegy mit csinál, hol, mennyiért.


Nézd a pozitív oldalát. Miért vagy egyébként biztos abban, hogy a fiúd szülei ilyen negatívan értékelnék ezt?

2014. júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget. Meg azért egy év alatt sok víz lefolyik még a Dunán, ne sírj előre. Addig akár még hosszabbíthatnak is. Nekem is elvileg fél éves szerződésem volt - a munkáltatóm nagyon szeretett volna hosszabbítani, miattam nem lett határozatlan utána
2014. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Ha ezért beskatulyáznak, akkor iszonyatos nagy taplók.

Azért az ideggyengét az érzelmessel ne keverjük össze!

Nem mindenkinek jön ám be az, ha az ember egy érzéketlen jégcsap!

2014. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
A mi munkahelyünkön fél éves szerződéssel vagyunk, és határozatlant csak öt év után kötnek. szóval egyáltalán nem biztos, hogy keresni kell másikat. Hat éve ott vagyok, eddig félévente aláírtam a következőt. Ez csak azért van ha netán leépítés van akkor a cég megússza a végkielégítést a dolgozó felé.
2014. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Egy év azért nem olyan rövid idő. Volt munkahelyemen 2-3 hónapos szerződések voltak. Ehhez képest az egy év még ugyan jó. Akàr még hosszabíthatnak is. Ne aggódj előre! :)
2014. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért gondolod azt, hogy lenéznek téged mások azért, mert te érző emberként vielkedsz? Nyugidtan kérhettél volna elnézést és legközelebb ilyenkor menj ki a mosdóba, sírd ki magad és mosd meg az arcod.


Nem az angol királyi családban vagy, 300 fős díszvacsorán, ahol mindennek hajszálpointosnak kell lennie és mindenkinek piszokul kell ám viselkendnie, hanem egy családban, ahol elvileg emberek élnek.


Egy év múlva ... emberke, az olyan messze van, hogy tervezni sem érdemes erre, pláne nem Magyarországon, ahol minden cseppfolyós és képlékeny.

2014. júl. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha az egy év múlva "lehet hogy bekövetkezik" dolgokon már ma sírsz, ráadásul olyan emberek előtt, akikhez valószínűleg nem állsz közel (máskülönben nem aggódnál azon, hogy mit gondolnak most rólad), akkor valóban gyenge lelkületű ember lehetsz. Jól tennéd, ha egy kicsit megerősítenéd magad, mert ennél sokkal keményebb dolgok várhatnak még rád az életben.
2014. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!