Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, nehéz, hogy a...

Úgy érzem, nehéz, hogy a barátnőmnek nagy a jövedelme. Hülyeség?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk mindketten, egyetemisták. Szülőktől én már pénzt csak nagyon kivételes esetben kérek, ösztöndíjból és alkalmi munkákból spórolom össze azt, amire szükségem van. A lakáson kívül gyakorlatilag mindent (otthon élek). Megtanultam beosztani a nagyon kevés pénzemet.

A barátnőm a szüleitől rengeteg pénzt kap havonta. Itt most olyan összegről beszélek, amit sokan még főállású munkával se keresnek meg. Ezzel kapcsolatban vannak vegyes érzelmeim. Jó dolog, hogy tud így gyűjteni, meg miegymás. Viszont félek, hogy így fennáll a veszélye, hogy nem érti meg, hogy én bizonyos dolgokat most nem engedhetek meg magamnak. Ilyenkor jön azzal, hogy majd ő kifizeti. Nagyon kedves gesztus, de egyszerűen nem csak nem szeretném elfogadni, egyenesen rosszul esne, hogy Ő fizet Nekem dolgokat.. Egyrészt bántja az önbecsülésemet, másrészt piócának érezném magam tőle, hogy élősködök a pénzén. Egészen pontosan nem is az ő pénzén, hanem a szüleién.


Úgy érzem, így nincs beleszólásom, hogy mit csináljunk. Nem mondhatom azt, hogy ezt meg ezt ne, mert nem fér bele, mert akkor neki úgyis van rá. Ha meg ennek ellenére kitartok amellett, hogy ne, akkor meg nehogy az legyen, hogy én nem is szeretnék vele időt tölteni. Ne értsétek félre, örülök, hogy van neki, nem tőle sajnálom. Csak félek, hogy így "alárendelődök" majd a kapcsolatban.


Ráadásul az egészben a legrosszabb, hogy konkrétan ezt a problémát még felhozni se tudom neki, ebbe nem megyek bele, hogy miért nem, mert nem szeretném, hogy felismerhető legyen bármilyen részlet a történetemből. Sose lehet tudni, hogy kik olvassák még itt z oldalt.


Nagyon megköszönöm, ha valaki ellát tanáccsal!


2014. júl. 5. 22:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

"A barátnőm a szüleitől rengeteg pénzt kap havonta." Ez egy óriási nevelési hiba a szülők részéről. És lehet, hogy a szerelemtől elzárja, itt a te gondod, érthető, hogy zavar. Mert teljesen érthető emberileg, amit írsz.

És ne is fogadd el, mondd, hogy szerinted nem helyes. Amit te megengedhetsz, az a norma. Felesben lehet fizetni ebédet, stb, de nem teheti olyan magasra a lécet, amit te leversz. Ez van. A pénz gonddal/bajjal jár.

2014. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Hmm. Nálunk fordított a helyzet. Most végeztem az egyetemen de olyan sok pénzt kaptam a szüleimtől a tanulmányaim alatt hogy konkrétan milliókat tudtam összespórolni (amellett hogy még fényűző életet is tudtam élni).

A barátnőmmel 3 éve vagyok együtt, ő ennek ellenkezője. Semmi pénze nincs szinte, minden költségét én fizetem (Még az egyetemi felvételit, a nyelvvizsga díját is). Nem úgy tűnik hogy zavarná a dolog. A nőket többnyire nem zavarja (sőt, minden vágyuk hogy így járjanak). Téged se zavarjon.

2014. júl. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2: Igen, tudom, hogy a legtöbb nőt ez nem zavarja (nyilván van kivétel). Viszont egy általános családmodellben a férfi látja el a nőt - nálad is ez van. Tudom, tudom, 21. század, jöjjek már ki végre a barlangból, hogy a férfi a létfenntartó, ma már mindenki egyenlő partner. Nem. Én ezt nem így gondolom, a barátnőm sem, tehát ilyen téren passzolunk egymáshoz, nem is szeretnék meggyőzni senki mást az én oldalamról - viszont nem is szeretném, hogy engem győzködjenek a másik oldalról. Csak ez a helyzet akkor alakult ki, mikor együtt voltunk.



más:

Lenne egy közös program, amit nagyon szeretne. Nyilván én is szeretném, de sok pénzbe kerül, én viszont ezt az összeget másra szeretném elkölteni. Ha ezt elmondanám neki, lehet, hogy hallgathatnám, hogy nekem nem is fontos a közös dolgunk, stb. De nem erről van szó, csupán nem szeretném egy újabb évvel halogatni azt, amit már rég meg szeretnék venni.

2014. júl. 5. 22:36
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

"A nőket többnyire nem zavarja (sőt, minden vágyuk hogy így járjanak)"


Kösz az általánosítást.

2014. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Az arany középutat kellene megtalálni. Nézd egy kicsit az ő oldaláról is a helyzetet! Lenne pénze egy általa vágyott programra, ott vagy te, akivel szívesen menne, és egy ilyen helyzet miatt nem élvezheti, nem oszthatja meg veled, amije van. Biztos vagyok benne, hogy ez a helyzet sem kellemesebb, mint a tiéd, csak másképpen rossz.


Az arany középút szerintem ott lenne valahol, hogy a napi dolgokra, pl. étkezésre, ruhára, közös bulira, ilyesmire soha nem fogadsz el tőle pénzt, segítséget. Emellett évi 1-2 alkalommal mindketten magatokra vállaljátok egy-egy program megszervezését, ki-ki a saját ötlete alapján, a másiknak pedig csak annyi a dolga, hogy részt vesz rajta. :) A lényeg az élmény legyen, amit közösen éltek meg együtt! Ha ő ez alkalommal római hétvégét vagy wellnesst szervez, akkor szó nélkül menj vele, te meg megleped valami mással, ami kevésbé költséges, de nagy élményt ad: túra a Bükkben kettesben; piknik, amire te csomagolsz, te választod ki a helyet; állatkerti séta, majd romantikus vacsora valahol stb. A lényeg a meglepetés legyen, a közösen eltöltött idő, a szervezésre fordított gondosság, ne pedig a pénz. Így mindketten adhattok a másiknak, és neki sem kell lemondania azokról a programokról, amit te nem tudnál kifizetni.


Ha hosszú távú lesz a kapcsolatotok, ezer meg ezer alkalmad lesz visszaadni számára azt a gondoskodást, amit most ő akar neked adni. Ha a kapcsolatotok őszinte, akkor ez nem lesz téma köztetek soha, hogy egyetemi éveitek alatt ki mit fizetett. Próbáld meg meghúzni a büszkeséged miatti határokat úgy, hogy ne zárd ki a párodat és az adni vágyó szeretetét! Az ajándék önmagában nem megalázó, annak vedd, amit egy-egy ilyen alkalommal adni akar neked, ne pedig úgy érezd, hogy ezzel bántani akar téged. Kapni is meg kell tanulni, nem mindig olyan egyszerű az sem. :)

2014. júl. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

"A nőket többnyire nem zavarja (sőt, minden vágyuk hogy így járjanak)"


Engem kifejezetten zavarna.. 4 éve vagyok kapcsolatban, és mindent felesben fizetünk a párommal, azon kívül, hogy ő azért gyakrabban hív meg erre arra, hisz ő a férfi (de az erre-arránál egy-két kajára gondolok, nem külföldi nyaralásokra, nyelvvizsgára..)

22/N

2014. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

#2

Csak azoknak a pasiknak jut anyagias csaj, akik a pénzükkel akarnak hódítani, és azzal kérkednek.


Ha egy gazdag palinak van egy cseppnyi esze, akkor nem teríti ki a lapjait, hogy mennyi pénze van, milyen kocsija, milyen kérója, csak ha már biztos abban, hogy a lány önmagért beleszeretett.


Én mikor megismerkedtem a férjemmel, azt hittem, hogy munkanélküli. Sőt, néha én fizettem itt-ott. Aztán később azt mondta, hogy sikerült elhelyezkednie egy gyárban mérnökként.


Távkapcsolatnak indult, így nem gyanakodtam. Egy év után, mikor össze tudtunk költözni, és közös jövőt terveztünk, akkor derült ki, hogy az elejétől kezdve gyárigazgató volt, és milliói vannak.


6 éve vagyunk házasok, és a sok pénz ellenére, én még mindig megnézem az akciós szórólapokat, és ott vásárolok, ahol a legolcsóbb éppen. Ez nem pénzfüggő. engem úgy neveltek, hogy nem szabad pazarolni.

2014. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

"Engem kifejezetten zavarna.."

"ő azért gyakrabban hív meg erre arra, hisz ő a férfi"


Ezek szerint még sem zavar!!

2014. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
20%

Tisztelet a kivételnek,

de a legtöbb nő, a pasasok lehúzását teljesen természetesnek tartja.


Kérdező!

Sajnos várható, hogy a nőd hamarosan átlép rajtad, és keres egy jóval pénzesebb pasast!!


Te pedig keress egy hozzád illő kedves és kevésbé pénzéhes lányt.

2014. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat!

Sikerült megnyugodnom picit.

Megfogadom a tanácsotokat! 5-ös, neked külön is köszönöm!

2014. júl. 5. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!