Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, nehéz, hogy a...

Úgy érzem, nehéz, hogy a barátnőmnek nagy a jövedelme. Hülyeség?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk mindketten, egyetemisták. Szülőktől én már pénzt csak nagyon kivételes esetben kérek, ösztöndíjból és alkalmi munkákból spórolom össze azt, amire szükségem van. A lakáson kívül gyakorlatilag mindent (otthon élek). Megtanultam beosztani a nagyon kevés pénzemet.

A barátnőm a szüleitől rengeteg pénzt kap havonta. Itt most olyan összegről beszélek, amit sokan még főállású munkával se keresnek meg. Ezzel kapcsolatban vannak vegyes érzelmeim. Jó dolog, hogy tud így gyűjteni, meg miegymás. Viszont félek, hogy így fennáll a veszélye, hogy nem érti meg, hogy én bizonyos dolgokat most nem engedhetek meg magamnak. Ilyenkor jön azzal, hogy majd ő kifizeti. Nagyon kedves gesztus, de egyszerűen nem csak nem szeretném elfogadni, egyenesen rosszul esne, hogy Ő fizet Nekem dolgokat.. Egyrészt bántja az önbecsülésemet, másrészt piócának érezném magam tőle, hogy élősködök a pénzén. Egészen pontosan nem is az ő pénzén, hanem a szüleién.


Úgy érzem, így nincs beleszólásom, hogy mit csináljunk. Nem mondhatom azt, hogy ezt meg ezt ne, mert nem fér bele, mert akkor neki úgyis van rá. Ha meg ennek ellenére kitartok amellett, hogy ne, akkor meg nehogy az legyen, hogy én nem is szeretnék vele időt tölteni. Ne értsétek félre, örülök, hogy van neki, nem tőle sajnálom. Csak félek, hogy így "alárendelődök" majd a kapcsolatban.


Ráadásul az egészben a legrosszabb, hogy konkrétan ezt a problémát még felhozni se tudom neki, ebbe nem megyek bele, hogy miért nem, mert nem szeretném, hogy felismerhető legyen bármilyen részlet a történetemből. Sose lehet tudni, hogy kik olvassák még itt z oldalt.


Nagyon megköszönöm, ha valaki ellát tanáccsal!


2014. júl. 5. 22:17
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen a barátnőm szintén. Soha nem hányná a szememre, hogy ő fizetett nekem, hiszen szeretjük egymást. Meg kellett tanulnom elfogadni a helyzetet, és igyekszem viszonozni ahogy tudom, nem anyagi téren. Így teljesen jól működik a kapcsolatunk.
2014. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Szerintem neked az is probléma lenne, ha neki lenne a magasabb fizetése.. Őszintén szólva engem nagyon bántana, ha a barátom így viselkedne, és azt gondolná, hogy csak azért, mert nő vagyok, nekem kevesebb jövedelem jár. Szerintem nem sokáig lenne a barátom.
2014. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!